Bir Fatura İle Başlayın.

Akakçe Entegrasyonu

Akakçe entegrasyonu sayesinde Akakçe mağazanızdaki operasyonel gelişmelere zamanında müdahale edin! BirFatura Akakçe entegrasyon programını 30 gün boyunca ücretsiz deneyerek hemen kullanmaya başlayın!

Akakçe Entegrasyonu

Akakçe Entegrasyonu Nedir?

Akakçe entegrasyonu, Akakçe sitesindeki mağazanıza gelen siparişlerin faturalandırma, kargolama ve müşteri bildirimlerini ayrı ayrı yönetme problemini ortadan kaldıran pazaryeri entegrasyonu çözümüdür. Pratik bir kurulum aşamasının ardından iki farklı platformu birbirine bağlayan bu hızlı BirFatura çözümü sayesinde siparişleriniz için fatura kesmeyi unutmaz ve anlaşmalı olduğunuz kargo şirketine ait barkodları da kolayca yazdırıp gönderiniz ile birlikte teslim edersiniz. Tüm operasyonel işlemleri tek çatı altında toplayan sisteme ek olarak ön muhasebe hesaplarını da gerçekleştirebilirsiniz. 

Günlük Raporlama

Faturalandırılan satışlarınız ve giderlerinizi kayıt altına alarak ön muhasebe raporlarını alabilir, gelir-gider takibini yapabilirsiniz.

Çoklu Mağaza

BirFatura Akakçe entegrasyonu aynı anda birden çok mağazayı yönetmenin en kolay yollarından biridir. 

Mutabakat Sistemi

Komisyon, gecikme veya temin edememe cezası, kargo kesintileri gibi pek çok kalemi doğru bir şekilde görebilir, net kar oranını pratik olarak hesaplarsınız.

Kargo Yönetimi

Anlaşma yaptığınız kargo şirketinin API kurulumunu yaparak kargo fişlerini yazdırma, kargo hareketleri, müşteriye bildirim özelliklerini kullanabilirsiniz.

Fatura Kesimi

Faturalarınızı gelen siparişlerinizin bilgileriyle ister otomatik isterseniz de manuel olarak saniyeler içerisinde faturalandırabilirsiniz.

Ürün Maskeleme

Faturada açık şekilde yazmasını istemediğiniz ürünlerde ise ürün maskeleme özelliğini aktifleştirmeniz yeterlidir.

Günlük Yedekleme

Sistem tüm bilgilerinizi yedekleyerek 10 yıl boyunca kayıt altında tutar. Tüm verilerinize kolayca ulaşabilirsiniz.

SMS Bildirimleri

Hizmet aldığınız SMS firmasını sisteme tanımlayarak müşterilerinize yapacağınız bildirimleri aynı panelden gerçekleştirme olanağı sunulur.

Akakçe Nedir?

Akakçe’yi tüketicilere fiyat karşılaştırması, fiyat değişim analizleri gibi özellikleri bir arada sunan pazar yeridir şeklinde tanımlamak doğru olur. Online alışverişi farklı boyuta taşıyan bir teknoloji şirketi olan Akakçe karşılaştırma olanakları sunması sayesinde tüketicinin satın almak istediği herhangi bir ürünü en uygun fiyata bulabilmesini kolaylaştırır. Burada ürünlerini listeleyen işletmeler ise Akakçe’nin yüksek marka bilinirliğinden faydalanarak hazır müşteri kitlesi ile buluşur.

Akakçe’de ürünlerinizi kolay sipariş ve site yönlendirmesi olmak üzere iki şekilde satışa sunabilirsiniz. İlkinde Akakçe üzerinde ürünleriniz linkleri ile görüntülenir, kullanıcı tıkladığında web sitenize ulaşır ve almak istediğinde web sitenizden sipariş vermiş olur. Diğerinde ise müşteriler siparişi direkt olarak Akakçe’den verir. Diğer pazar yerlerindeki gibi komisyon oranları da mevcuttur. Biraz daha farklı olan sistemde hem her tıklanma ya da satış üzerinden farklı komisyon oranları hem de aylık üyelik ücreti dışında başka ödeme yapmanıza gerek yoktur.

Akakçe Entegrasyonu

Akakçe Entegrasyonu Nasıl Yapılır?

Akakçe mağazanızı kolayca BirFatura ile entegre etmek mümkündür. BirFatura ve Akakçe yönetim panellerini iki ayrı pencerede açarak hazır tutmak daha kolay kurulum yapmanıza yardımcı olabilir. Akakçe entegrasyonu yapabilmek için izlemeniz gereken adımlar şöyledir:

  1. Mağazanızın APİ kullanıcı adı ve şifresinden oluşan Akakçe APİ bilgilerini öğrenmek için [email protected] adresine e-posta gönderin.
  2. Gelen bilgileri not ettikten sonra Ayarlar → Mağaza Ekle sekmesinden Akakçe’yi seçip Yeni Mağaza Ekle bölümüne tıklayın.
  3. Açılan pencereye kullanıcı adı ve şifresini girerek kaydettiğinizde Akakçe entegrasyonu kurulumunuz tamamlanmış olacaktır.
  4. Bu adımın ardından hangi durumdaki siparişleri BirFatura panelinde görüntülemek istediğinize göre seçim yapabilir, sadece yeni siparişleri veya tamamını görecek şekilde ayarlayabilirsiniz.
  5. Faturalarınızda olmasını istediğiniz mağazanıza özel açıklamaları Mağaza Açıklaması bölümünden yazabilirsiniz.
  6. Yalnızca sabit KDV oranına sahip ürünler satıyorsanız “Sadece Tek Tip KDV’li Ürünler Satıyorum” seçeneğini işaretleyerek her fatura kestiğiniz KDV’yi değiştirmenize gerek yoktur.

BirFatura ekibi olarak Akakçe entegrasyonu ve kurulum hakkında merak ettiğiniz tüm sorularınızı cevaplamak için yanınızdayız, [email protected] e posta adresi, 0850 303 32 96 numaralı telefon numarası ve canlı destek yoluyla bize ulaşabilirsiniz.

BirFatura Akakçe Entegrasyonunun Sunmuş Olduğu Avantajlardan Hemen Yararlanın!

Hiçbir ücret ödemeden, BirFaturanın avantajlarını tam 30 gün boyunca bizzat deneyimleyin. Memnun kalırsanız, abonelik işlemlerinizi başlatmak ve sizi mutlu müşterilerimiz arasında görmek için sadece bir telefon/mail uzaklığındayız.

BirFatura’nın sunmuş olduğu Akakçe entegrasyon programıyla sipariş, fatura ve ön muhasebe işlemlerini tek panelden yönetme kolaylığından yararlanın.

BirFatura Illustrasyon

Akakçe Hakkında Merak Ettiklerinize BirFatura’da Göz Atın

Akakçe 9 ana kategori içerisinde işletmelere gelir elde etme olanağı sağlayan alışveriş sitesidir. Tüketicilerin A’dan Z’ye her ürünü bulabileceği platformda ilgili ürünü satan her mağazanın fiyatları en ucuz fiyat, kargo dahil fiyat gibi farklı filtreleri seçebilmeleri sayesinde kolaylıkla sıralanır. Alıcıların ürün bazlı fiyat takibi yapabilecekleri gibi e ticaret yapan çoğu firmanın platformda mağazasının olması sayesinde en uygun ve doğru fiyatlarla alışveriş yapabilmelerine imkan tanıyan pazar yeri olarak işlev görür. Başka bir deyişle satın almak istediğiniz ürünü her siteden tek tek kontrol etmeden Akakçe’ye girerek fiyatlarını öğrenmenize yardımcı olur. Bu anlamda 20 yılı aşkın deneyimiyle hizmet veren marka Türkiye’nin e-ticaret devleri arasına girmeyi başarmıştır.

Merkezi Ankara’da bulunan Akakçe’nin Japon şirketi Beenos ile ortaklığı bulunmaktadır. Akakçe CEO’su ve kurucusu ise Koray Karataş’tır.

Akakçe merkez ofisi Ankara Çankaya’daki ODTÜ Teknokent’tedir.

Türkiye’nin ilk fiyat karşılaştırma platformu olan Akakçe başlangıçta bilBot adı verilen bir arama motoru geliştirdi. Daha sonrasında ise bu teknolojinin e-ticaret sektöründe kullanışlı olabileceğini düşünerek birçok web sitesindeki fiyatları tarayan bir e-ticaret sitesi kurmaya karar verdi. Robotik okuma gerçekleştiren sistem, siteleri hızlı şekilde tarayarak fiyatları kullanıcılara listeler.

2000 yılında kurulmuştur.

Akakçe’de mağaza açmak aylık ücretlendirme politikasına tabidir. Bir defalığına alınan 290 TL+KDV entegrasyon ücretine ek olarak web sitenize yapılan her tıklamadan kesilen komisyonlar da mevcuttur. Yönlendirme başına alınan komisyon oranları siparişin tutarına göre değişiklik gösterir. 0.49-2.49 TL+KDV arasında değişmekle birlikte oldukça uygun komisyon ücretlerine sahiptir. Kolay sipariş sistemini tercih eden satıcılarda ise komisyon oranları 0.90-3.90 TL+KDV arasındadır. Bununla birlikte satıcılardan minimum 500 TL kredi yüklemesi istenir. 

“Akakçe nasıl bir site?” hem tüketiciler hem de mağaza açmayı düşünenler arasında merak konusudur. 2000 yılından bu yana var olan fiyat karşılaştırma sitesi aylık 20 milyonun üzerindeki ziyaretçi sayısı ile marka bilinirliğini artırmak isteyen işletmeler için oldukça uygun bir platformdur. Pazar yerleri ve fiyat karşılaştırma siteleri içerisinde kendini ispatlamış e-ticaret girişimi en güvenilir tercihlerden biridir.

Kolay sipariş Akakçe satıcılarının kendi e-ticaret sitelerine yönlendirme olmadan doğrudan Akakçe üzerinden satış yapmasını kolaylaştıran sistemdir.

Akakçe’de ürün satışı yoktur, platform üzerinde mağaza açan işletmeler ürünlerinin satışını ve kargolanmasını kendileri gerçekleştirirler.

Alışveriş sitesinde mağaza açmak için öncelikle Akakçe mağaza başvurusu yapmalısınız. Ad-soyad, e-posta, cinsiyet, doğum tarihi bilgilerinizi girdikten sonra şifre belirleyerek bir mağaza hesabı açın. Üyeliğinizi tamamlamanızın ardından vergi kimlik numarası, ticari unvan, e-ticaret sitenizin adresi, perakende satış noktanızın olup olmadığı ve varsa satış yaptığınız diğer pazar yerlerini belirttiğiniz Akakçe satıcı başvuru formunu eksiksiz doldurup gönderdiğinizde başvurunuz incelenir. Onay verilen mağazanız için aylık sabit ücreti yatırıp ürünlerinizi Akakçe satıcı paneline yükledikten hemen sonra satışa başlayabilirsiniz.

Akakçe’de satış yapabilmeniz için SSL sertifikasına sahip güvenilir bir e-ticaret sitesine sahip olmanıza ya da diğer pazar yerlerinde mağazanızın bulunmasına ihtiyaç vardır. Her satış kanalında görünürlüğünü artırmak ve hazır müşteri kitlesine hızlı erişmek isteyen markalar açısından doğru bir seçenek olan Akakçe, e-ticaret yapmak isteyen herkese uygundur.

Akakçe entegrasyonu satışlarınızın artmasına direkt olarak etki eden bir sistem olmamakla birlikte Akakçe fatura ve kargo entegrasyonu sayesinde siparişlerinizi otomatik faturalandırıp, kargo etiketlerini faturayla birlikte yazırabilmenizi sağlamasından kaynaklı olarak daha sağlıklı bir operasyon yönetimi gerçekleştirmenize yardımcı olur.