Aliexpress Entegrasyonu

Aliexpress mağazanızı, BirFatura Aliexpress entegrasyonu ile kolay yönetin!

Aliexpress Pazaryeri Entegrasyonu

Aliexpress Entegrasyon Nedir?

Aliexpress mağazasına gelen siparişleri otomatik aktaran Aliexpress entegrasyonu tüm operasyonel işlemlerini tek bir ekrandan yürütmeyi kolaylaştıran yazılımdır. Faturalandırma, kargo ve ön muhasebe işlemlerini zahmetsizce yapmanıza yardımcı olur. API bilgileri aracılığıyla sanal mağaza, web sitesi ve entegrasyon yönetim paneli arasında bağlantı kurarak kullanıma hazır hale gelir.

Günlük Raporlama

Faturalandırılan satışlarınız ve giderlerinizi kayıt altına alarak ön muhasebe raporlarını alabilir, gelir-gider takibini yapabilirsiniz.

Çoklu Mağaza

BirFatura Aliexpress entegrasyonu aynı anda birden çok mağazayı yönetmenin en kolay yollarından biridir. 

Mutabakat Sistemi

Komisyon, gecikme veya temin edememe cezası, kargo kesintileri gibi pek çok kalemi doğru bir şekilde görebilir, net kar oranını pratik olarak hesaplarsınız.

Kargo Yönetimi

Anlaşma yaptığınız kargo şirketinin API kurulumunu yaparak kargo fişlerini yazdırma, kargo hareketleri, müşteriye bildirim özelliklerini kullanabilirsiniz.

Fatura Kesimi

Faturalarınızı gelen siparişlerinizin bilgileriyle ister otomatik isterseniz de manuel olarak saniyeler içerisinde faturalandırabilirsiniz.

Ürün Maskeleme

Faturada açık şekilde yazmasını istemediğiniz ürünlerde ise ürün maskeleme özelliğini aktifleştirmeniz yeterlidir.

Günlük Yedekleme

Sistem tüm bilgilerinizi yedekleyerek 10 yıl boyunca kayıt altında tutar. Tüm verilerinize kolayca ulaşabilirsiniz.

SMS Bildirimleri

Hizmet aldığınız SMS firmasını sisteme tanımlayarak müşterilerinize yapacağınız bildirimleri aynı panelden gerçekleştirme olanağı sunulur.

Aliexpress Entegrasyonu Kullanmanın Avantajları

Dünyanın lider çevrimiçi alışveriş devi Aliexpress, her geçen gün büyüyen pazar payı ile ürünlerini globale taşımak isteyenler için en karlı platformlardan biri konumundadır. Bu anlamda Aliexpress satıcı olmak isteyenlere 230 farklı ülkeye ürün gönderim imkanı sunmasından dolayı ihracata uygun bir platformdur. Aliexpress Türkiye mağazasının açılmasıyla birlikte web sitesinin Türkçe olması da kullanımı kolaylaştırmıştır. 40’dan fazla kategoriye ait ürünlerinizi tüm dünya ile buluşturabilir, gelirinizi artırabilirsiniz. Dolayısıyla BirFatura, Aliexpress entegrasyonlarını fatura, sipariş ve kargo entegrasyonlarını tek yerden organize etmeniz için geliştirmiştir. Bu sayede her siparişe farklı yerlerden fatura kesmenize gerek kalmazken kargo etiketlerini hızla oluşturarak operasyonel hataları en aza indirirsiniz.

Aliexpress Pazaryeri Entegrasyonu

Aliexpress Entegrasyon Nasıl Yapılır?

Aliexpress satıcı girişi yapıp gerekli ayarları yaptıktan dakikalar sonra kurulumu tamamlayabilirsiniz. API kurulumunun firmadan firmaya farklılık gösterebilmesi sebebiyle sürecin değişmesi normaldir. Hem BirFatura hem de Aliexpress satıcı panelini ayrı pencerelerde açarak daha pratik şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Aliexpress entegrasyon kurulumu için aşağıdaki adımları sırayla uygulamanız yeterlidir:

 • Aliexpress mağaza girişine console.aliexpress.com/ adresinden giriş yapın. Bu adımdan sonra dil Çince olabileceği için dil ayarlarından Türkçe’yi seçebilirsiniz.
 • Açık Platform Sözleşmesini kabul ederek kuruluma devam edin.
 • İsim, telefon, doğrulama kodu ve e posta kısımlarından oluşan geliştirici bilgilerini doldurarak Gönder tuşuna tıklayın.
 • Açılan penceredeki App Management sekmesi altında bulunan Create App simgesine tıklayın.
 • Select App Type sütununun hemen altında yer alan Self-Developer kısmına gelerek Click to Apply butonuna basın.
 • Submit Developer’s Information kısmındaki bilgileri eksiksiz doldurup gönderdiğinizde verdiğiniz e posta adresine Aliexpress satıcı başvurusunun onaylandığına dair bilgilendirme gelecektir.
 • Son olarak BirFatura paneline giriş yapıp BirFatura > Mağaza Ayarları > Aliexpress Düzenle > Yeni Mağaza Ekle kısmına API bilgilerini girdiğinizde Aliexpress entegrasyonunuz kullanıma hazır olacaktır.

 

BirFatura ekibi olarak Aliexpress entegrasyonu ve kurulum hakkında merak ettiğiniz tüm sorularınızı cevaplamak için yanınızdayız, [email protected] e posta adresimizden, 0850 303 32 96 numaralı telefon numaramızdan ve canlı destek yoluyla bize ulaşabilirsiniz.

Aliexpress Entegrasyonunu BirFatura Farkıyla Hemen Kullanmaya Başlayın

Hiçbir ücret ödemeden BirFatura’nın avantajlarını test edebilirsiniz. Memnun kalırsanız, abonelik işlemlerinizi başlatmak ve sizi mutlu müşterilerimiz arasında görmek için yalnızca telefon veya mail uzaklığındayız.

BirFatura’nın sunmuş olduğu Aliexpress entegrasyon programıyla sipariş, fatura ve ön muhasebe işlemlerini tek panelden yönetme kolaylığından yararlanın. Dilerseniz 30 gün boyunca ücretsiz deneyin, memnun kalırsanız abone olun.

BirFatura Illustrasyon

Aliexpress ile İlgili Merak Ettiklerinize BirFatura'da Göz Atın

Alibaba Group bünyesinde faaliyet gösteren Aliexpress Türkiye dünyanın önde gelen pazar yeri platformlarındandır. B2C satış modeline uygun olan e ticaret sitesinde satış işletmeden tüketiciye yapılır. Online satışı yasaklı olan ürünler haricinde 40’dan fazla kategori içerisindeki ürünlerinizi alıcıları ile buluşturabilirsiniz. 150 milyonun üzerinde aktif kullanıcısı olduğundan hazır satış potansiyelinden yararlanmaya oldukça müsaittir. 230’dan fazla ülkeye satış yapabilme olanağı sunan Aliexpress gümrük vergisi, kargo ve komisyon dışında ücret kesintisi olmaz. Aliexpress vergi hesaplaması satış yapılan ülkenin vergilendirme sistemine göre yapılır.

Aliexpress sahibi Çinli iş adamı Jack Ma’dır. 

Dünyanın birçok noktasında ofisi bulunan alışveriş sitesi Aliexpress Türkiye ofisi İstanbul Kadıköy’de bulunmaktadır.

Aliexpress kuruluş tarihi 4 Nisan 1999’dur.

Aylık ortalama 200 milyon ziyaretçisi bulunan platform, 20 yılı aşkın deneyimiyle dünya pazarında marka bilinirliğini kanıtlamıştır. Aynı zamanda aldığı yatırımlar çerçevesinde her geçen daha da büyümektedir. Bu anlamda Türkiye ve Çin dışında dünyanın birçok noktasına ihracat yapabilirsiniz.

Aliexpress mağaza açmak tamamen ücretsizdir.

Öncelikle mağaza açmış olmanız gerekir. Web sitesi üzerinden mağaza açmak için Aliexpress’te Satış Yapın > Çin Dışı satıcı Kayıt adımlarını izleyerek süreci başlatabilirsiniz. Hesap oluşturduktan sonra İş Bilgileri ve Başvuru Değerlendirme formlarını doldurup sizden istenen belgeleri sisteme yüklemenizin ardından başvurunuz incelenir ve onay sonrası ürünlerinizi yükleyebilirsiniz. Hesap oluştururken Alışveriş Vergi Ülkesi alanından hangi ülkenin koşullarına göre vergilendirmeye tabi olmak istiyorsanız tercih yapmalısınız. İş Bilgileri alanındaki şirket tipi, ismi, şirketin kayıtlı adresi, e posta ve vergi kimlik numarası bilgilerini mutlaka doldurdurmanız istenir. Aliexpress satıcı olmak için gerekenler ise şöyledir:

 • Vergi levhası,
 • Ticaret faaliyet belgesi,
 • Ticaret sicil gazetesi,
 • İmza sirküleri belgelerini ilgili yerlere yüklemeniz gerekir.

Aliexpress mağazanızdan sipariş veren kullanıcılara fatura kesebilmek için Aliexpress entegrasyonu kullanıyor olmaya ihtiyaç vardır. Bu şekilde Aliexpress e fatura kesebilirsiniz.

Birden fazla mağazayı kolaylıkla entegre edebilirsiniz.

Her yıl en popüler ürünler mercek altına alınır. Aliexpress’ten para kazanmak isteyen işletmeler her yıl çıkarılan envanterler doğrultusunda daha yüksek gelir elde edebilecekleri ürünler seçebilir. Yıldan yıla değişiklik göstermekle birlikte sürekli ortak olan ürünler arasında telefon kılıfları, kulaklık, yapışkan bantlar, değişik oyuncak çeşitleri, buff, saat kayışları, termos, tırnak bakım malzemeleri, ağız bakım ürünleri ve takılar yer alır.

Aliexpress’te mağazası olan veya satışa başlamak isteyen herkes için uygundur.

Aliexpress entegrasyonu, ücretli bir hizmet dahilindedir. Oldukça düşük fiyatlandırma politikası uygulanmakla birlikte sadece entegrasyon değil birçok özelliğin beraber kullanılabildiği göz önünde bulundurulduğunda ekonomik olduğu söylenebilir. Ayrıca BirFatura’nın Aliexpress entegrasyonu ile çalışmanız durumunda 30 günlük ücretsiz deneme imkanı sunulmasına ek olarak demo sona erdiğinde aylık, 6 aylık, yıllık ve 3 yıllık paketlerden birini seçebilir, KDV dahil fiyatlarla abone olabilirsiniz.