Bir Fatura İle Başlayın.

Aliexpress İhracat Faturası Nasıl Kesilir?

bir e-imza Kopyası

Çin’de bulunan en büyük e-ticaret sitelerinden biri olan Aliexpress, Türkiye’de e-ticaret yapanlara e-ihracat olanağı sunuyor. Bu olanakla birlikte Türkiye’de e-ticaret yapan kullanıcılar, bu global pazaryerinde var olmayı hedefleyip Aliexpress’te mağaza açma girişiminde bulunabiliyor. Kullanıcılar, Aliexpress pazaryerinde satışa başladıktan sonra ihracat faturalarını nasıl daha kolay kesebilecekleri konusunda bir arayışa girebiliyor. BirFatura olarak tam da bu noktada e-ticaret yapanlara pratik çözümler sunuyoruz. BirFatura’da Aliexpress siparişleriniz için nasıl ihracat faturası düzenleyebileceğinize gelmeden önce ihracat faturasının detaylarını kısa bir özetleyelim:

Öncelikle Aliexpress pazaryeri üzerinden yaptığınız tüm satışlarınız için fatura kesmeniz gerekiyor. Yurtdışına satmış olduğunuz ürünün ağırlığı en fazla 300 kg ve değeri 15.000 EUR tutarına kadar olan siparişleriniz için düzenlediğiniz faturalar mikro ihracat olarak adlandırılıyor. Aliexpress üzerinden yapmış olduğunuz satışlarınız, mikro ihracat kapsamındaysa KDV’den muaf ve KDV %0 olacak şekilde e-arşiv fatura düzenlemeniz gerekiyor. Mikro ihracat hakkında daha fazlası için bu yazımızı okuyabilirsiniz.

Peki BirFatura ile Aliexpress Siparişlerinizi Nasıl Kolaylıkla Faturalandırabilirsiniz?

Aliexpress üzerinden satış yapan kullanıcılarımız için pazaryerleri entegrasyonlarımıza Aliexpress seçeneğini de ekledik! Artık BirFatura’nın kolay ve kullanışlı arayüzü ile Aliexpress mağazanızın entegrasyonunu sağlayarak, siparişiniz ile ilgili manuel bir bilgi girmenize gerek kalmadan siparişlerinizi tek tıkla faturalandırabilirsiniz.

Aliexpress entegrasyonu ile mağazanız üzerinden siparişiniz geldiğinde ürününüzün KDV’si otomatik olarak sıfır gelir.

Adsız tasarım (1)
Vergi istisna sebebiniz sistem üzerinden seçmiş olduğunuz istisna sebebiyle birlikte, fatura özel açıklama alanında yer alacak şekilde senaryosu e-arşiv, türü istisna olarak siparişiniz faturalandırılır.
Screenshot_1
Entegrasyonla gelen siparişler dışında BirFatura paneli üzerinden manuel olarak da ürünlerinizin KDV’sini sıfır tanımlayarak, faturanızı kolaylıkla oluşturabilirsiniz. Siz de BirFatura ile tanışın, BirFatura’nın pratik arayüzü ile Aliexpress ihracat faturalarınızı kolayca oluşturun!
BirFatura

BirFatura

Tüm pazaryerlerine entegre;
Hızlı, kolay ve güvenli faturalandırma sistemi!

Yazıyı paylaşın: