Allesgo Entegrasyonu

Allesgo entegrasyonu ile Allesgo mağazanızdaki operasyonel işlemleri kolay yönetin!

Allesgo Pazaryeri Entegrasyonu

Allesgo Entegrasyonu Nedir?

Allesgo entegrasyonu, Allesgo mağazanızın iş takibini kolaylaştıran pazaryeri entegrasyon çözümüdür. Bu sayede yeni ve tüm siparişleri kolaylıkla görüntüleyebilir, her siparişe manuel ve toplu fatura kesebilirsiniz. Ayrıca anlaşmalı olduğunuz kargo firmasını da sisteme entegre ederek kargo barkodlarını ister ayrı olarak ister fatura üzerine yazdırabilirsiniz. BirFatura’nın kullanımı ve kurulumu kolay yönetim paneli sayesinde mağazanızı daha etkili yönetir ve zamandan tasarruf edersiniz.

Günlük Raporlama

Faturalandırılan satışlarınız ve giderlerinizi kayıt altına alarak ön muhasebe raporlarını alabilir, gelir-gider takibini yapabilirsiniz.

Çoklu Mağaza

BirFatura Allesgo entegrasyonu aynı anda birden çok mağazayı yönetmenin en kolay yollarından biridir. 

Mutabakat Sistemi

Komisyon, gecikme veya temin edememe cezası, kargo kesintileri gibi pek çok kalemi doğru bir şekilde görebilir, net kar oranını pratik olarak hesaplarsınız.

Kargo Yönetimi

Anlaşma yaptığınız kargo şirketinin API kurulumunu yaparak kargo fişlerini yazdırma, kargo hareketleri, müşteriye bildirim özelliklerini kullanabilirsiniz.

Fatura Kesimi

Faturalarınızı gelen siparişlerinizin bilgileriyle ister otomatik isterseniz de manuel olarak saniyeler içerisinde faturalandırabilirsiniz.

Ürün Maskeleme

Faturada açık şekilde yazmasını istemediğiniz ürünlerde ise ürün maskeleme özelliğini aktifleştirmeniz yeterlidir.

Günlük Yedekleme

Sistem tüm bilgilerinizi yedekleyerek 10 yıl boyunca kayıt altında tutar. Tüm verilerinize kolayca ulaşabilirsiniz.

SMS Bildirimleri

Hizmet aldığınız SMS firmasını sisteme tanımlayarak müşterilerinize yapacağınız bildirimleri aynı panelden gerçekleştirme olanağı sunulur.

Allesgo Nedir?

Allesgo e-ticaret pazar yerlerine yepyeni bir soluk getiren alışveriş sitesi ile hem tüketicilere hem de satıcılara avantajlı seçenekler sunar. Bireysel ve işletme olarak Allesgo Çarşı, Allesgo Hal, Allesgo Pazar olmak üzere 3 ayrı platformda satış yapabilme, ilan verme, farklı kategorilerde sayısız ücretsiz mağaza açma gibi olanaklar hızla büyümek isteyen markasını geniş kitlelere duyurmak ve ürünlerini her yerde sergilemek isteyenler için son derece uygundur. Üç yıllık bir AR-GE çalışmasının sonucu olan Allesgo yeni ve dinamik ekibiyle, aldığı yerli yabancı yatırımlarla günden güne büyüyen bir platforma dönüşürken Alles Go mağazanızı açtıktan sonra daha sağlıklı bir operasyon süreci yönetmek adına Allesgo entegrasyonunun pratik dünyasına katılabilirsiniz.

Allesgo Pazaryeri Entegrasyonu

Allesgo Entegrasyonu Nasıl Yapılır?

Allesgo mağazanızı kolayca BirFatura ile entegre etmek mümkündür. BirFatura ve Allesgo yönetim panellerini iki ayrı pencerede açarak hazır tutmak daha kolay kurulum yapmanıza yardımcı olabilir. Kurulum için yapmanız gerekenler aşağıdaki gibidir:

 1. Allesgo satıcı panelinize giriş yaparak APİ izinlerini aktif etmeniz gerekir. Aktifleştirdiğinizde sistem tarafından verilen Mağaza ID (Store ID)’inizi not edin.
 2. Ardından Ayarlar → Mağaza Ekle sekmesinden Allesgo’yu seçip Yeni Mağaza Ekle bölümüne tıklayın.
 3. Açılan pencereye Store ID’inizi ve mağaza adınızı girerek kaydedin.
 4. Bu adımın sonrasında hangi durumdaki siparişleri BirFatura panelinde görüntülemek istediğinize göre seçim yapabilir, sadece yeni siparişleri veya tamamını görecek şekilde ayarlayabilirsiniz.
 5. Faturalarınızda olmasını istediğiniz mağazanıza özel açıklamaları Mağaza Açıklaması bölümünden yazabilirsiniz. Ayrıca Logo Yükle bölümünden markanızın ya da şirketinizin logosunu yükleyerek faturalarınızda görünür olmasını sağlayabilirsiniz.
 6. Yalnızca sabit KDV oranına sahip ürünler satıyorsanız “Sadece Tek Tip KDV’li Ürünler Satıyorum” seçeneğini işaretleyerek her fatura kestiğiniz KDV’yi değiştirmenize gerek yoktur.
 7. Tüm bilgileri kaydettikten sonra Test Et butonuna tıklayıp bağlantı durumunuzu kontrol edebilir, sorun yok ise entegrasyonu tamamlayabilirsiniz.

BirFatura ekibi olarak Allesgo entegrasyonu ve kurulum hakkında merak ettiğiniz tüm sorularınızı cevaplamak için yanınızdayız, [email protected] e posta adresi, 0850 303 32 96 numaralı telefon numarası ve canlı destek yoluyla bize ulaşabilirsiniz.

BirFatura Allesgo Entegrasyonunun Sunmuş Olduğu Avantajlardan Hemen Yararlanın!

Hiçbir ücret ödemeden, BirFaturanın avantajlarını tam 30 gün boyunca bizzat deneyimleyin. Memnun kalırsanız, abonelik işlemlerinizi başlatmak ve sizi mutlu müşterilerimiz arasında görmek için sadece bir telefon/mail uzaklığındayız.

BirFatura’nın sunmuş olduğu Allesgo entegrasyon programıyla sipariş, fatura ve ön muhasebe işlemlerini tek panelden yönetme kolaylığından yararlanın.

BirFatura Illustrasyon

Allesgo Hakkında Merak Ettiklerinize BirFatura’da Göz Atın

Aşağıdaki Allesgo sıkça sorulan sorular bölümünü inceleyebilir, şirket hakkında ve Allesgo’da mağaza açma konusunda ihtiyaç duyacağınız bilgilere erişebilirsiniz:

Allesgo Ankara merkezli bir online pazar yeri olarak hizmet eder. 2016-2019 yılları arasında yürütülen AR-GE çalışmasının ürünü olan platform tamamen yerli sermaye ile kurulmuştur. Yenilikçi anlayışı ile satıcılara düşük maliyetlerle gelir elde olanağı, alıcılara ise aradığı her ürünü bulabileceği kolay ve güvenli alışveriş imkanı sağlamayı hedefler. Elektronik, kozmetik-kişisel bakım, giyim-takı-saat, ev-yaşam-ofis, anne-bebek, otomotiv-motosiklet, spor-outdoor, hobi, bahçe-yapı malzemeleri, sanayi tipi ürünler olmak üzere 10 ana kategorideki ürünlerinizi sergileyebilirsiniz.

İpsizcambaz Elektronik ve Bilişim Hizmetleri A.Ş. tarafından kurulmuştur.

Kuruluş tarihi 2016’dır.

Ofisleri Ankara’nın Çankaya ilçesindeki Hacettepe Teknokent’te bulunmaktadır.

Tek ya da birden çok mağaza açmak, birden fazla kategoride satışmak tamamen ücretsizdir. Tüm pazar yerlerinde olduğu gibi yapılan her satıştan komisyon alan Allesgo komisyon oranları hem düşük hem de KDV dahil tutarlardır. Elektronik kategorisinde KDV dahil %8, diğer kategorilerin tamamında KDV dahil %12 komisyon uygulanır. Bununla birlikte Allesgo Hal üzerinden yapılan satışlarda hiçbir komisyon kesintisi yoktur.

Allesgo, mağazalarına güvenli ticaret, alıcılara ise güvenli alışveriş deneyimi sunmak için gereken tüm olanakları sağlar.

Allesgo ile ister bireysel ister şirket üzerinden satış yapma imkanı bulursunuz. Allesgo Çarşı uygulaması sayesinde kurumsal bir şirketiniz varsa burada markanızı sergileyebilir, Hal uygulaması ile kurumsal şirket türünde toptan satışlar yapabilirsiniz. Allesgo Pazar platformunda ise hem bireysel hem de kurumsal türünde ürün ilanları yayınlayabilirsiniz.

Mağaza açmak için Allesgo satıcı başvurusu yapmanız gerekir. Bir kullanıcı hesabı oluşturup istenen belgeleri sisteme yükleyip gönderdiğinizde başvurunuz kısa süre içerisinde incelenir ve onaylanmasıyla hemen mağazanız açılmış olur.

Allesgo üzerinden kullanıcı hesabı oluşturduktan sonra sisteme yüklemeniz gereken belgeler aşağıdaki gibidir:

 • Limited şirketleri için güncel faaliyet belgesinin aslı
 • İmza sirküleri
 • Ticaret sicil gazetesi
 • Vergi levhası
 • Banka hesap cüzdanı
 • Allesgo iş ortaklığı sözleşmesinin aslı
 • Allesgo komisyon sözleşmesinin aslı
 • Şahıs ya adi ortaklık şirketleri için güncel faaliyet belgesinin orijinali ya da oda kaydı belgesi, nüfus cüzdanı