Bir Fatura İle Başlayın.

Bilginet Entegrasyonu

Bilginet entegrasyonu ile Bilginet e-ticaret altyapılı sitenizin kontrolü sizde olsun

Bilginet Entegrasyonu

Bilginet Entegrasyonu Nedir?

Bilginet entegrasyonu; kargo, faturalama, sipariş takibi gibi operasyon işlerinin yanı sıra ön muhasebe tutma kolaylığı da sunan e-ticaret entegrasyonu çözümüdür. Bununla birlikte var olduğunuz diğer dijital platformları da bağlantılı hale getirmenizi sağlayan BirFatura yazılımıdır. E-ticaret siteniz, bulunduğunuz pazar yerlerine gelen siparişleri tek ekrandan görüntüleyebilir, zahmetsizce fatura kesebilirsiniz. Anlaşmalı olduğunuz kargo firmasını da sisteme tanımlayarak kargo barkodlarını hemen yazdırabilir, operasyonel iş yükünü azaltabilirsiniz. Ayrıca e arşiv ya da elektronik faturalarınızı alıcılarına hızla iletmiş olursunuz.

Günlük Raporlama

Faturalandırılan satışlarınız ve giderlerinizi kayıt altına alarak ön muhasebe raporlarını alabilir, gelir-gider takibini yapabilirsiniz.

Çoklu Mağaza

BirFatura Bilginet entegrasyonu, aynı anda birden çok mağazayı yönetmenin en kolay yollarından biridir. 

Mutabakat Sistemi

Komisyon, gecikme veya temin edememe cezası, kargo kesintileri gibi pek çok kalemi doğru bir şekilde görebilir, net kar oranını pratik olarak hesaplarsınız.

Kargo Yönetimi

Anlaşma yaptığınız kargo şirketinin API kurulumunu yaparak kargo fişlerini yazdırma, kargo hareketleri, müşteriye bildirim özelliklerini kullanabilirsiniz.

Fatura Kesimi

Faturalarınızı gelen siparişlerinizin bilgileriyle ister otomatik isterseniz de manuel olarak saniyeler içerisinde faturalandırabilirsiniz.

Ürün Maskeleme

Faturada açık şekilde yazmasını istemediğiniz ürünlerde ise ürün maskeleme özelliğini aktifleştirmeniz yeterlidir.

Günlük Yedekleme

Sistem tüm bilgilerinizi yedekleyerek 10 yıl boyunca kayıt altında tutar. Tüm verilerinize kolayca ulaşabilirsiniz.

SMS Bildirimleri

Hizmet aldığınız SMS firmasını sisteme tanımlayarak müşterilerinize yapacağınız bildirimleri aynı panelden gerçekleştirme olanağı bulabilirsiniz.

Bilginet Nedir?

Bilginet özel e-ticaret altyapısı yazılımları üreten bilişim şirketidir, hazır e-ticaret paketlerinden birini seçip hemen kurulum işlemlerini başlatabilirsiniz.

Bilginet Entegrasyonu

Bilginet Entegrasyonu Nasıl Yapılır?

Bilginet e-ticaret siteniz ile BirFatura panelini entegre etmek için Bilginet APİ bilgilerini öğrenmeniz gerekir. Bilginet admin paneline giriş yaptıktan sonra sağ üst menüden Kullanıcı Adınız < Yeni Kullanıcı bölümüne gelin.Buradan yeni bir kullanıcı ekleyerek tüm yetkilere sahip kullanıcıyı APİ Kullanıcı olarak seçmelisiniz. Sonrasında ise BirFatura panelinden Ayarlar > Mağaza Ayarları > Bilginet > Düzenle bölümünden Yeni Mağaza Ekle butonuna tıklayın, açılan pencereye mağaza adınızı, web site URL’si, oluşturmuş olduğunuz APİ kullanıcı adı ve şifrenizi girerek kaydedin. Kurulum bu şekilde tamamlanmış olacağından aşağıdaki bazı ayarlamaları yapabilirsiniz:

  1. Bu Mağazamda Sadece Tek Tip KDV’li Ürünler Satıyorum: Özelliğini seçtiğinizde ürün eklerken KDV oranlarını tek tek girmenize gerek kalmayacaktır, bu aşamada belirttiğiniz KDV oranı ürün eklerken otomatik olarak seçili gelecektir (Dilerseniz ürün eklerken veya ekledikten sonra bu oranı değiştirebilirsiniz).
  2. Hangi Durumdaki Siparişleri Görmek İstiyorsunuz: Panelinizde görmek istediğiniz sipariş durumunu buradan seçebilir, tüm siparişleri veya yeni gelen işlem görmemiş siparişleri görmek istiyorum şeklinde ayarlayabilirsiniz. Listenin gelmesi için “DOLDUR” butonuna tıklamanız yeterlidir.
  3. Mağaza Açıklaması: Mağazanıza özel açıklamaları faturalarınızda göstermek için bu özelliği aktifleştirebilirsiniz.
  4. Logo Yükle: Mağazanıza ait bir logonuz varsa bu alandan yükleyebilir, faturalarınızda gözükmesini sağlayabilirsiniz.
  5. TEST ET: Bütün işlemleri tamamladıktan sonra tıkladığınızda bağlantı kontrolü yapabilir, sorun yok ise “KAYDET” butonuna tıklayıp entegrasyonu tamamlayabilirsiniz.

BirFatura ekibi olarak entegrasyon ve kurulum hakkında merak ettiğiniz tüm sorularınızı cevaplamak için yanınızdayız, [email protected] e posta adresimizden, 0850 303 32 96 numaralı telefon numaramızdan ve canlı destek yoluyla bize ulaşabilirsiniz.

Siz de Bilginet Sitenizi BirFatura ile Bağlayın, Operasyon Takibini Kolaylaştırın

BirFatura Bilginet entegrasyonunun sağladığı avantajlardan yararlanmak için tek yapmanız gereken kullanıcı hesabı oluşturup, mağazanız ile entegre etmek. 30 gün boyunca ücretsiz test edin, memnun kalırsanız abone olun!

BirFatura Illustrasyon

Bilginet Hakkında Merak Ettiklerinize BirFatura'da Göz Atın

Bilginet ile ilgili sık sorulan soruları inceleyebilir, e-ticaret altyapısı için firmayı tercih etmek isterseniz ihtiyaç duyacağınız bilgilere erişebilirsiniz:

İşletme ihtiyaçlarınıza göre Bilginet e-ticaret paketlerinden birini seçip Bilginet destek ekibiyle iletişime geçebilirsiniz.

Evet, ücretlidir. Paketlere göre değişen fiyatlar genellikle yıllık ödeme planlarıyla sunulur.