BirFatura Haftalık Bülten 11-17 Eylül 2023

BirFatura Haftalık Bülten 11-17 Eylül 2023

AliBaba’dan Blok Zincir Hizmeti: ZAN!

Alibaba’nın fintech iştiraki Ant Group, Hong Kong ve uluslararası pazarlara yönelik yeni bir blockchain hizmeti başlattı. ZAN’ın icra kurulu başkanı Zhang Hui; ZAN’ın hem kurumsal hem de bireysel web3 geliştiricileri için eksiksiz bir blok zinciri uygulama geliştirme ürünleri ve hizmetleri paketi sunduğunu belirtti. Alipay’in ana şirketi Ant Group ise, yaptığı açıklamada, ZAN’ın kurumsal müşterilerin gerçek dünya varlıklarını yerel düzenleyici gerekliliklere uygun olarak ihraç etmelerine ve yönetmelerine yardımcı olabileceğini söyledi.

 

Kaynak: Bitcoin Sistemi

Düzce’de Girişimci Kadınlara e-Ticaret Eğitimi

Düzce’de kadın istihdamına katkı sağlamak amacıyla Düzce İl Özel İdaresi bünyesinde, Doğu Marmara Kalkınma Ajansı’nın katkıları ile kurulan Düzce Kadın Emeği Merkezi, e-ticaret ile birleşiyor. Uzman hocalar eşliğinde verilen e-ticaret eğitimlerine, kadın kursiyerler yoğun ilgi gösterdi.

 

Düzce’de 22 girişimci ve 7 kooperatifle kadın istihdamına büyük katkı sağlayan Düzce Kadın Emeği Merkezi, çalışmaları ile göz dolduruyor. Doğu Marmara Kalkınma Ajansı’nın (MARKA) desteklediği Kadın Emeği Merkezi sayesinde, Düzce’deki el emeği üretim yapan kadınlar için istihdam alanları oluşturuldu.

 

Kaynak: Öncü Haber

Hepsiburada Hızlı Yorum ve Değerlendirme Özeti’ni Yayına Aldı

Hepsiburada, ChatGPT’yi kullanarak “Değerlendirme Özeti” bölümünü belli başlı kategoriler ve ürünler için devreye almaya başladı. Gerçekleştirilen entegrasyon sayesinde ürünler hakkında yapılan tüm tüketici yorumlarını ChatGPT analiz ederek tarafsız bir şekilde özetliyor ve kullanıcılar böylece, sayısı binleri bulan yorumların içinde kaybolmadan ürün hakkında hızlı şekilde bilgi edinebiliyor. Hepsiburada sunmaya başladığı yapay zekaya dayalı “değerlendirme özeti” uygulamasının kapsamını zaman içerisinde daha da genişleterek tüm kategorilere ve ürünlere yaymayı planlıyor.

 

Hepsiburada kullanıcıların satın aldıkları ürünlerle ilgili yorum yapmalarını da teşvik etmek amacıyla, ChatGPT entegrasyonu ile ayrıca yorum yazmayı da çok kolay bir hale getiren ürünü devre alıyor. “Hızlı Yorum” adı verilen uygulamada ChatGPT entegrasyonu sayesinde, bazı kategorilerde kullanıcıya satın aldığı ürün ile ilgili daha önceden farklı kullanıcılar tarafından yapılan yorumlarda ağırlıklı olarak yer alan anahtar kelimeler sunuluyor.

 

Kaynak: Webrazzi

Akaryakıt Fiyatları Lojistik Sektörünü Vuruyor

Akaryakıt fiyatları 40 lira oldu, bazı illerde 41’i buldu. Bu durum herkes gibi lojistik firmalarını da olumsuz etkiledi. Gaziantep Umum Nakliyatçılar Kooperatifi Başkanı Zafer Aydıngüler, giderlerin altından kalkamayan esnafın araçlarını satmaya başladığını söyledi. 5 organize sanayi bölgesine sahip, ihracat rakamlarıyla da ön sıralarında kendine yer bulan şehirde lojistik firmaları sorunlarla boğuşuyor. Aydıngüler ayrıca, akaryakıta gelen zamların sektöre sekte vurduğunu söyledi.

 

Kaynak: Ulusal

BirFatura

BirFatura

Tüm pazaryerlerine entegre;
Hızlı, kolay ve güvenli faturalandırma sistemi!

Yazıyı paylaşın:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diğer Yazılarımız

Daha Fazla Bilgi Edinin