BirFatura Haftalık Bülten 4-10 Eylül 2023

birfatura-haftalik-bulten-4-10-eylul

“Prime ile Satın Al” Özelliği, Artık Shopify’da!

Amazon, “Prime ile Satın Al” özelliğini Shopify e-ticaret platformundaki perakendecileri kapsayacak şekilde genişletiyor. Nisan 2022’de Amazon, ABD merkezli Prime üyelerinin, Amazon Lojistik (FBA) tarafından barındırılan lojistiği kullanan üçüncü taraf perakendecilere sunulan bir özelliği, kendi üçüncü taraf pazarındaki çevrimiçi mağazalardan doğrudan alışveriş yapmasına olanak tanıyan “Prime ile Satın Al”ı tanıttı. Hizmet, o tarihten sonra BigCommerce e-ticaret platformuyla entegre etti.

 

Artık “Prime ile Satın Al” uygulaması, yeni ve mevcut “Prime ile Satın Al” perakendecileri için Shopify uygulama mağazasından kodlama gerektirmeden kuruluma hazır. Uygulamayı ekledikten sonra Shopify perakendecileri, Shopify’daki Prime ile Satın Al ürün kataloğunun bir parçası olmak üzere Amazon envanterlerindeki ürünleri seçebilir. Seçilen her ürün için, ürünün detay sayfasında satıcının Shopify mağazasının mevcut temasıyla eşleşen Prime ile Satın Al düğmesi otomatik olarak görünecektir.

 

Kaynak: Chainstorage

Hepsiburada, İş Ortaklarına Pazarlama Çözümleri ile Geliyor

Hepsiburada, bünyesinde kurduğu dijital pazarlama çözümleri üreten ve farklı kanallarda uygulanabilecek stratejik pazarlama faaliyetlerini tek çatı altında toplayan ‘Hepsiburada Pazarlama Çözümleri’ servisiyle iş ortaklarına en uygun pazarlama stratejisini sunarak satış ve karlılık hedeflerine ulaşmalarını sağlıyor.

 

Hepsiburada açıklamasına göre, veri, iletişim kanalları ve dijital reklam teknolojisini bir araya getiren “Hepsiburada Pazarlama Çözümleri” servisi, Hepsiburada’dan alışveriş yapan milyonlarca müşterinin ihtiyaçlarını ve ilgi alanlarını tanıyarak, servisten yararlanan iş ortaklarına onaylı ve güvenli veriden yararlanma imkanı sunuyor. Ulaşılmak istenen hedef kitleye, en doğru zamanda en doğru kanaldan ulaşma çözümü sunan Hepsiburada Pazarlama Çözümleri servisinde, platform içi iletişimden, sosyal medya kanallarına, outdoordan tematik kanallara uzanan geniş yelpazedeki araçlar kullanılarak yaklaşık yüzde 150 kat fazla müşteri erişimi sağlanıyor.

 

Açıklamada görüşlerine yer verilen Hepsiburada Pazarlama İletişimi ve HepsiAd Grup Direktörü Onur Gargılı, dijital pazarlamanın üçüncü dalgası olarak kabul edilen perakende medyasının aslında tüm dünyada yeni bir alan olarak kabul edildiğini ifade etti. Marka elçilerinden sosyal medya kanallarına, outdoordan tematik kanallara uzanan tüm bu araçları iş ortaklarımızla paylaşarak reklam harcamalarını en verimli şekilde kullanmalarını sağlıyoruz. Bu kapsamda sektör ortalamasını baz aldığımızda Hepsiburada Pazarlama Çözümleri servisi kullanan iş ortaklarımızın %150 kat daha fazla erişim sağladığını söyleyebilirim.” değerlendirmesinde bulundu.

 

Kaynak: Sondakika

Flo’dan Teknolojik Girişim

Dünya genelinde 30 ülkede, 800’den fazla mağazasıyla ve yaygınlaşan global operasyonları ile her geçen gün daha da büyüyerek yoluna devam eden FLO, teknoloji alanındaki yatırımlarını bir adım öteye taşımak ve kendi teknolojilerini üretmek amacıyla FLO Teknoloji şirketini kurdu. 200 kişilik uzman kadrosu ile çalışmalarına başlayan “FLO Teknoloji” şirketinin açılışı, Yıldız Teknik Üniversitesi Teknopark’ta, FLO CEO’su Yenal Gökyıldırım’ın ev sahipliğiyle, Yıldız Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tamer Yılmaz katılımı ve Teknoloji Yazarı M. Serdar Kuzuloğlu’nun moderatörlüğünde gerçekleşti.

 

2018 yılında başlatılan teknolojik yatırımlara hız vererek; planlamadan, tedarik yönetimine, lojistik süreçlerinden, satış fonksiyonlarına kadar her alanda dijital kaslarını geliştirebilmek için yoğun çaba harcadıklarını belirten FLO CEO’su Yenal Gökyıldırım, yenilik ve inovasyon getirecek açılışta yaptığı konuşmada “Ülkemizde perakende sektörüne öncülük edecek ve alışverişte online ve offline kanallar arasındaki duvarları ortadan kaldıracak yeni nesil dijital çözümler ile müşteri deneyimini geliştirmeye odaklanıyoruz. Bugün içerisinde bulunduğumuz Yıldız Teknopark’ta 200 kişilik FLO Teknoloji ekibimizle beraber teknolojik altyapımızı sürekli olarak güçlendiriyoruz” dedi.

 

Kaynak: BT Haber

BirFatura

BirFatura

Tüm pazaryerlerine entegre;
Hızlı, kolay ve güvenli faturalandırma sistemi!

Yazıyı paylaşın:

Diğer Yazılarımız

Daha Fazla Bilgi Edinin