gelir idaresi baskanligi logo

BirFatura, Türkiye Cumhuriyeti Maliye Bakanlığı, Gelir İdaresi Başkanlığı
tarafından onaylı ve lisanslı, %100 yerli bir entegratör firmasıdır.

50+ Altyapıya Entegre

25 pazaryeri
31 e ticaret

e-Fatura

e-İrsaliye

e-İmza

e-Arşiv Fatura

e-SMM

e-MM

BirFatura'nın Özelliklerini Hemen Denemeye Başlayın!

BirFatura’nın avantajlarını hiçbir ücret ödemeden, tam 30 gün boyunca bizzat test edin. Memnun kalırsanız, abonelik işlemlerinizi başlatmak ve sizi mutlu müşterilerimiz arasında görmek için sadece bir telefon/mail uzaklığındayız.

BirFatura Nedir?

2016’da faaliyetlerine başlayan Birfatura.com, 2020’de Gelir İdaresi Başkanlığı onaylı entegratör firma ünvanını elde etmesiyle birlikte mükelleflerine güvenli ve kullanışlı e-belge hizmetleri sunmaktadır. Aynı zamanda e-ticaret yapan KOBİ’lerin tüm siparişlerini tamamen 51’in üzerinde e-ticaret altyapısına entegre olarak, tek yerden otomatik veya manuel faturalandırabildikleri, aynı zamanda siparişlerinin tüm kargo süreçlerini dilerlerse kendi kargo anlaşmalarından dilerlerse de Kredili Kargo aracılığıyla baştan uca yönetebildikleri bir bulut tabanlı yazılım ortaya çıkarmıştır. Diğer entegrasyon firmalarını detaylı karşılaştırdığımız “İhtiyaçlarınıza Uyan Entegrasyon Firması Hangisi?” başlıklı yazıya da göz atabilirsiniz.

Evet entegre çalışmaktadır, WooCommerce web sitenize gelen siparişlerin faturasını BirFatura’dan kesebilirsiniz.

BirFatura hesabına kullanıcı adı olarak e-posta adresiniz ve şifre ile giriş yaptıktan sonra panelin sol bölümündeki “Satışlar” sekmesine tıklayın. “Fatura Oluştur” kısmına gelerek alıcı bilgileri, mal-hizmet bilgileri, fiyat, KDV, iskonto gibi faturada yer alması zorunlu kısımları yazdıktan sonra “Kaydet” butonuna basın. Ardından “Faturalar” kısmına tıklayıp oluşturduğunuz taslak faturayı seçip “Seçili Faturaları e-Fatura Yap” tuşuna bastığınız faturanız onaylanarak GİB sistemine düşer ve dakikalar içerisinde alıcıya ulaşır.

BirFatura OpenCart entegrasyonu sayesinde Opencart e-ticaret sitenize gelen siparişlere BirFatura üzerinden fatura kesebilirsiniz.

BirFatura’ya 0850 303 32 96 numaralı çağrı merkezimizden veya [email protected] e-mail adresinden ulaşabilirsiniz. e-İmza/Mali mührünüzü satın aldıktan sonra vergi levhasının jpeg ve imza sirküleri/beyannamesini pdf formatında kullanıcı hesabınıza yüklediğinizde e-arşiv fatura/e-fatura geçiş işlemleriniz aynı gün içerisinde yapılabilir. Sonrasında hemen fatura gönderip alabilir ve pazaryeri/e-ticaret entegrasyonlarını mağazanızı panele entegre ederek kullanmaya başlayabilirsiniz.

bizim hesap

Bizim Hesap Kimdir?

2013’ten bu yana dijital dönüşüm sektöründe varlığını sürdüren Bizim Hesap; e-ticaret yapan KOBİ’lerin ön muhasebe ve çok kanallı satış operasyonlarını kolay yönetebilmesi için yazılım çözümleri üretir. Oldukça yüksek sayıdaki kullanıcısıyla marka bilinirliğini kanıtlamış olan Bizim Hesap e-fatura entegrasyonu sayesinde mükelleflerin kolaylıkla elektronik fatura kesebilmelerine imkan tanır.

Aynı zamanda sanal pos, banka, e-ticaret gibi pek çok farklı entegrasyon olanağı da sağlar. Bizim Hesap ile birlikte diğer entegrasyon programlarının detaylı karşılaştırıldığı İhtiyaçlarınıza uyan entegrasyon programı hangisi?” konulu yazıyı inceleyerek hangi özelliklere bakmanız gerektiğini daha net görebilirsiniz.

BirFatura'nın Bizim Hesap ile entegrasyonu bulunmamaktadır.

BirFatura'yı 30 Gün Boyunca Ücretsiz Olarak Deneyimleyin!

Hiçbir ücret ödemeden, BirFaturanın avantajlarını tam 30 gün boyunca bizzat deneyimleyin. Memnun kalırsanız, abonelik işlemlerinizi başlatmak ve sizi mutlu müşterilerimiz arasında görmek için sadece bir telefon/mail uzaklığındayız.

BizimHesap ile İlgili Merak Edilenler

Aşağıda kullanıcıların marka ilgili en sık araştırdığı soruların yanıtlarını görebilirsiniz.

Bizim Hesap e-fatura ve arşiv fatura hizmetlerini Sovos, eLogo, eFinans, Digital Planet gibi GİB onaylı özel entegratörler üzerinden veren yazılım firması olmasının yanı sıra mükelleflere e-ticaret entegrasyonları ve ön muhasebe programı da sunar.

Kurucusu ve CEO’su Mehmet Çelik’tir.

Merkez ofisi İstanbul Kadıköy’de bulunan firma 2013 yılında  kurulmuştur.

Ücretli hizmet sunan firmanın 30 günlük ücretsiz deneme imkanı bulunmaktadır.

Mükelleflerin sıklıkla karşılaştırdığı iki marka olması sebebiyle kararsızlık yaşaması normal bir durumdur. Oldukça köklü olan iki firmanın da kullanışlı özellikler sunmasının yanı sıra benzer entegrasyon programlarına sahiptir. Nitekim deneyen kullanıcıların bazı farklılıklar bulduğu gözlemlense de her iki firmanın ücretsiz deneme sürümlerini test ederek karar vermek daha sağlıklı olacaktır. Dilerseniz bu konuyu detaylı ele aldığımız “Hangi e-fatura programı işletmeme daha uygun?” başlıklı yazıya da göz atabilirsiniz.

Bu marka da, GİB e-fatura portalı yöntemine kıyasla oldukça kolay fatura kesme özelliği sunmaktadır. “Bizim Hesap e-arşiv fatura nasıl kesilir?” diye araştıranlar için de işlem aynıdır. BizimHesap paneline giriş yaptıktan sonra aşağıdaki adımları uygulayarak elektronik fatura kesebilirsiniz:

  • Ekranın sol bölümündeki “Müşteriler” sekmesine tıklayarak kayıtlı alıcıyı seçin veya değilse kaydedin.
  • “Satış Yap” kısmına gelip alıcı ve fatura bilgilerini doldurun.
  • Gerekli alanları doldurduktan sonra bilgilerden eminseniz “Fatura Kaydet” tuşuna bastığınızda karşınıza “Belge Hazırlandı” kutucuğu çıkacaktır.
  • Bu pencere üzerinde “e-Fatura” yazan yere basın; son onaydan önce fatura tipini kutucuk içerisinden seçip “Devam Et”e tıklayın.
  • “Devam Et” seçeneğinde temel, ticari ve ihraç kayıtlı olmak üzere 3 senaryo sunulur; bunlardan uygun olanı tıklayın.
  • Artık faturanız resmileştirilmiş olacağı için kısa süre içerisinde alıcısına iletilecektir.

Entegrasyon programı kullanmanın en büyük kolaylıklarından biri de tek tıkla fatura iptali yapabilmek. BizimHesap kullanıcıları aşağıdaki gibi e-fatura iptal edebilir:

  • Panelin menü bölümünden “Satışlar” alanına tıklayın.
  • İptal etmek istediğiniz faturanın solundaki “+” işaretine tıklayın.
  • Açılan alandan “Satış Ekranına Git” butonuna basın.
  • 7 günlük yasal süre aşılmadıysa buradaki “İptal Et” tuşuna basarak işlemi gerçekleştirin.

Entegrasyon programı hem e-ticaret ile uğraşanlar hem de sadece dijital faturalandırma süreçlerini yönetmek isteyen mükellefler için son derece pratik bir araçtır. Bu sayede hem zamandan hem de giderlerden tasarruf edebilme imkanı bulabildiklerinden dolayı firma seçimi yapmadan önce detaylı araştırma yaparlar. Zira BizimHesap da oldukça geniş kullanıcı kitlesi ve bilinirliğiyle yaklaşık 9 yıldır hizmet vermektedir. Deneyimlerini paylaşan kullanıcıların yaptıkları değerlendirmelerde memnuniyetin ön planda olduğu görülür. Dolayısıyla seçim yaparken yorumları detaylı okumak fikir edinmenize yardımcı olacaktır.

Entegrasyon yazılımı hem geliştirme aşamasında hem de sunucu barındırma vb. gereksinimlerden dolayı firmalar açısından maliyetlidir. Dolayısıyla fiyatı belirleyen ana unsuru oluşturur. Öte yandan Bizim Hesap da uygun fiyat avantajı sunan markalardan biridir. Bununla birlikte birçok marka ile benzer olarak abonelik ve kontör ücreti üzerinden fiyatlandırma yapmaktadır. BizimHesap satın almak isteyen kullanıcılar aylık, 3 aylık, 6 aylık, yıllık olmak üzere 4 farklı abonelik türünden ve ardından 200-500 bin arasındaki Bizim Hesap e-fatura kontör paketlerinden birini seçerek kullanmaya başlar. Üyelik süresi ve kontör miktarı arttıkça daha hesaplı olan ücretler işletmeler açısından daha avantajlıdır. Fiyat listesini web sitelerine tıklayarak detaylı inceleyebilirsiniz.