Blog

E-TİCARETTE KARGO

E-ticaretle kargocuların yükü, tüketicilerin de şikâyeti arttı. En çok şikâyet kargo tesliminde yaşanıyor. ‘Paketim nerde kaldı’ diye sorana kargocunun cevabı hazır, “Geldik evde yoktunuz.”

E-TİCARETİN HEM SATICIYA HEM DE ALICIYA SAĞLADIĞI FAYDALAR

E ticaret; İnternet ortamında insanların belirli sistemler üzerinde gerçek veya sanal ürünleri para karşılığında satın alması işlemini ve internet üzerinden ticaret yapma faaliyetidir. Bunu da internet üzerinden yapılan ticaretin alıcı ve satıcılar açısından sağladığı faydalar olarak gruplandırılabilir.

E TİCARETTE ‘GÜVEN DAMGASI’

Elektronik ticarette güvenlik ve hizmet kalitesi standartlarının yükseltilmesi ve internet sitelerinin güvenilirliğinin tesis edilmesi amacıyla Güven Damgası sistemi devreye girdi.Elektronik ticarette güvenlik ve hizmet kalitesi standartlarının yükseltilmesi ve internet sitelerinin güvenilirliğinin tesis edilmesi amacıyla Güven Damgası sistemi devreye girdi.

İNTERNET GİRİŞİMCİLERİNE 10 YENİ KAZANÇ VE EKONOMİ MODELİ

Bilgiye erişim, iletişim ve eğlence amaçlı kullanımı dışında etkili bir ticaret kanalı olmayı başaran İnternet, ekonomi literatürüne e-ticaret ve yeni ekonomi kavramlarını katmayı da başarmış durumda.

E-TİCARETTE KÜÇÜK İŞLETMELERE TÜYOLAR

E-ticarete giren her işletme başarılı olamıyor. Yanlış pazarlama stratejileri nedeniyle birçok e-ticaret sitesi kapanmak zorunda kalıyor. Fakat doğru reklam ve pazarlama yöntemleriyle yüksek cirolar yapan e-ticaret siteleri de var. Üstelik bu siteler sanıldığı gibi ünlü markalara ait değil.

E-TİCARETTE MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ İLK SIRADA

Müşteri memnuniyeti, internet üzerinden yaptığınız pazarlama çalışmalarının başarıya ulaşmasındaki en önemli faktördür. Dünyanın en kaliteli ya da en uygun fiyatlı ürününü satıyor olsanız da, tek başına ne kaliteli ürün ne de uygun fiyat müşteri memnuniyeti sağlamayacaktır.

E TİCARETİN KURUMLARA SAĞLADIĞI İMKÂNLAR

İnternet ortamında insanların belirli sistemler üzerinde gerçek veya sanal ürünleri para karşılığında satın alması işlemini ve internet üzerinden ticaret yapma faaliyetini anlatan bir terimdir.

E-TİCARETTE SATIŞLARA EN ÇOK ETKİ SOSYAL MEDYADAN

Günümüzde sosyal medya platformları arasında, e-ticaret satışlarına en çok etki eden mecra Instagram. Trafik açısından bakıldığında, sunduğu imkânlar sayesinde Facebook pazar lideri. Ancak bir markanın sadece Facebook’ta hedefleme yapması oldukça sınırlı bir yaklaşım olur. Türkiye’de insanların yüzde 52’si aylık mobil sosyal ağ kullanıcısı. Bu rakamda YouTube, Facebook, Instagram ve Twitter’ın payı büyük.

KOBİLER İÇİN KAÇIRILMAMASI GEREKEN FIRSAT “E-TİCARET”

E-Ticaret, alışveriş işleminin İnternet üzerinde gerçekleştiği “elektronik ticaret” kavramının kısaltılmış halidir. Kobi ise küçük ve orta büyüklükteki işletmelere verilen genel addır. E-Ticaret, kobiler için çok büyük fırsatlar sunuyor. Özellikle küresel ve ulusal pazarlara kolay ulaşım sağlaması ve rekabet gücünü arttırması bakımından E-Ticaret ile uğraşan işletmeler çok avantajlı konumlara gelebiliyor.

E-TİCARETTE REKABETİ GÜÇLENDİRECEK 4 ÖNEMLİ STRATEJİ

E-ticaret siteleriniz için rekabeti arttıracak 4 önemli stratejiler vardır. Bu stratejiler hem müşteri memnuniyetini arttıracak hem de size avantajlar sağlayacaktır. Müşterinin gözünde farklılaşmanızı sağlayacak ve sadakatlerini artıracaktır.

GİRİŞİMCİLERİN YENİ GÖZDESİ E-TİCARETTE BAŞARILI OLMAK İÇİN ADIMLAR

Girişimcilerin yeni gözdesi e-ticarette başarılı olmak için adımlar öncelikle e-ticarete başlayacak olan kişi veya kurumlar içindir. Bu adımlara dikkat etmekte fayda vardır. Bu adımlar e-ticaret projeniz için gereklidir. Adımların her aşamasını uygulamak size başarıyı getirecektir.

MOBİL REKLAMLARIN KAR'A ETKİSİ

Firmalar sosyal medya platformlarında kendi kanallarını oluşturarak reklam yapma olanağına sahip. Çoğu sosyal medya platformunda bulunan ve isminin yanında tik işareti olarak bildiğimiz işaret bulunan onaylı Youtube kanalları kullanılarak sıkıntısız bir şekilde reklam yapılabiliyor.