Blog

E TİCARETİN KURUMLARA SAĞLADIĞI İMKÂNLAR

İnternet ortamında insanların belirli sistemler üzerinde gerçek veya sanal ürünleri para karşılığında satın alması işlemini ve internet üzerinden ticaret yapma faaliyetini anlatan bir terimdir.

E-TİCARETTE SATIŞLARA EN ÇOK ETKİ SOSYAL MEDYADAN

Günümüzde sosyal medya platformları arasında, e-ticaret satışlarına en çok etki eden mecra Instagram. Trafik açısından bakıldığında, sunduğu imkânlar sayesinde Facebook pazar lideri. Ancak bir markanın sadece Facebook’ta hedefleme yapması oldukça sınırlı bir yaklaşım olur. Türkiye’de insanların yüzde 52’si aylık mobil sosyal ağ kullanıcısı. Bu rakamda YouTube, Facebook, Instagram ve Twitter’ın payı büyük.

KOBİLER İÇİN KAÇIRILMAMASI GEREKEN FIRSAT “E-TİCARET”

E-Ticaret, alışveriş işleminin İnternet üzerinde gerçekleştiği “elektronik ticaret” kavramının kısaltılmış halidir. Kobi ise küçük ve orta büyüklükteki işletmelere verilen genel addır. E-Ticaret, kobiler için çok büyük fırsatlar sunuyor. Özellikle küresel ve ulusal pazarlara kolay ulaşım sağlaması ve rekabet gücünü arttırması bakımından E-Ticaret ile uğraşan işletmeler çok avantajlı konumlara gelebiliyor.

E-TİCARETTE REKABETİ GÜÇLENDİRECEK 4 ÖNEMLİ STRATEJİ

E-ticaret siteleriniz için rekabeti arttıracak 4 önemli stratejiler vardır. Bu stratejiler hem müşteri memnuniyetini arttıracak hem de size avantajlar sağlayacaktır. Müşterinin gözünde farklılaşmanızı sağlayacak ve sadakatlerini artıracaktır.

GİRİŞİMCİLERİN YENİ GÖZDESİ E-TİCARETTE BAŞARILI OLMAK İÇİN ADIMLAR

Girişimcilerin yeni gözdesi e-ticarette başarılı olmak için adımlar öncelikle e-ticarete başlayacak olan kişi veya kurumlar içindir. Bu adımlara dikkat etmekte fayda vardır. Bu adımlar e-ticaret projeniz için gereklidir. Adımların her aşamasını uygulamak size başarıyı getirecektir.

MOBİL REKLAMLARIN KAR'A ETKİSİ

Firmalar sosyal medya platformlarında kendi kanallarını oluşturarak reklam yapma olanağına sahip. Çoğu sosyal medya platformunda bulunan ve isminin yanında tik işareti olarak bildiğimiz işaret bulunan onaylı Youtube kanalları kullanılarak sıkıntısız bir şekilde reklam yapılabiliyor.

İNTERNET SATIŞLARINDA HEDEF 1 TRİLYON DOLAR

ABD'deki iş dünyası danışma şirketi FTI Consulting'in raporunda, ülkede internet üzerinden yapılan toplam satışların bu yıl 445 milyar dolara çıkmasının beklendiği belirtildi.

2018, 2019 VE 2020 YILLARINDA KURUMLAR VERGİSİ %22 OLARAK UYGULANACAK...

TBMM Genel Kurulunda, Torba Tasarının 84 ila 104'üncü maddelerini kapsayan 4'üncü bölümü kabul edildi. Buna göre, Kurum kazancı üzerinden yüzde 20 oranında alınan kurumlar vergisi, kurumların 2018, 2019 ve 2020 yılı vergilendirme dönemlerinde yüzde 22 olarak uygulanacak.

GİZLİ E-TİCARET YAPANA 20 BİN TL PARA CEZASI

Bankaların da içinde yer aldığı gerçek ve tüzel kişilerin tüketicilerden istedikleri onaylara ayar geliyor. Buna göre, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı ‘Elektronik Ticaret Bilgi Sistemi’ adıyla yeni bir sistemi hayata geçirecek.

KOBİLERİN İŞİNE EN ÇOK YARAYACAK MOBİL UYGULAMALAR

Günümüzde her şey gibi ticari hayatın nabzı da internette atıyor. Haliyle mobil uygulamalar da ticari hayatın olmazsa olmazlarından biri haline geldi.

E-TİCARET YAPANLARIN İYİ BİLDİĞİ DURUMLAR

Son yıllarda oldukça popüler olan internet üzerinden alışveriş yapmak artık sayının gittikçe fazla olması ile beraber rekabetin de fazla olduğu bir sektör haline geldi. Siz de bu rekabet içinde tutunmak istiyorsanız bazı hususlara önem vermeniz gerekmektedir. İşte e-ticaret yapanların çok iyi bildiği 5 durum:

E-TİCARETTE MOBİLYA PAZARLAMA

Mobilya gurupları normal mağazalarda ki satış fiyatları yüksek olan ürünlerdir. Sizin sunacağınız ürünlerde mutlaka bir farklılık göz çarpmalıdır. Hem kalite hem uygun fiyat gibi veya el işçiliği çok olan estetik duran bir ürünün sergilemesi gibi olmalıdır.