Blog

GİRİŞİMCİLERİN YENİ GÖZDESİ E-TİCARETTE BAŞARILI OLMAK İÇİN ADIMLAR

Girişimcilerin yeni gözdesi e-ticarette başarılı olmak için adımlar öncelikle e-ticarete başlayacak olan kişi veya kurumlar içindir. Bu adımlara dikkat etmekte fayda vardır. Bu adımlar e-ticaret projeniz için gereklidir. Adımların her aşamasını uygulamak size başarıyı getirecektir.

MOBİL REKLAMLARIN KAR'A ETKİSİ

Firmalar sosyal medya platformlarında kendi kanallarını oluşturarak reklam yapma olanağına sahip. Çoğu sosyal medya platformunda bulunan ve isminin yanında tik işareti olarak bildiğimiz işaret bulunan onaylı Youtube kanalları kullanılarak sıkıntısız bir şekilde reklam yapılabiliyor.

İNTERNET SATIŞLARINDA HEDEF 1 TRİLYON DOLAR

ABD'deki iş dünyası danışma şirketi FTI Consulting'in raporunda, ülkede internet üzerinden yapılan toplam satışların bu yıl 445 milyar dolara çıkmasının beklendiği belirtildi.

2018, 2019 VE 2020 YILLARINDA KURUMLAR VERGİSİ %22 OLARAK UYGULANACAK...

TBMM Genel Kurulunda, Torba Tasarının 84 ila 104'üncü maddelerini kapsayan 4'üncü bölümü kabul edildi. Buna göre, Kurum kazancı üzerinden yüzde 20 oranında alınan kurumlar vergisi, kurumların 2018, 2019 ve 2020 yılı vergilendirme dönemlerinde yüzde 22 olarak uygulanacak.

GİZLİ E-TİCARET YAPANA 20 BİN TL PARA CEZASI

Bankaların da içinde yer aldığı gerçek ve tüzel kişilerin tüketicilerden istedikleri onaylara ayar geliyor. Buna göre, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı ‘Elektronik Ticaret Bilgi Sistemi’ adıyla yeni bir sistemi hayata geçirecek.

KOBİLERİN İŞİNE EN ÇOK YARAYACAK MOBİL UYGULAMALAR

Günümüzde her şey gibi ticari hayatın nabzı da internette atıyor. Haliyle mobil uygulamalar da ticari hayatın olmazsa olmazlarından biri haline geldi.

E-TİCARET YAPANLARIN İYİ BİLDİĞİ DURUMLAR

Son yıllarda oldukça popüler olan internet üzerinden alışveriş yapmak artık sayının gittikçe fazla olması ile beraber rekabetin de fazla olduğu bir sektör haline geldi. Siz de bu rekabet içinde tutunmak istiyorsanız bazı hususlara önem vermeniz gerekmektedir. İşte e-ticaret yapanların çok iyi bildiği 5 durum:

E-TİCARETTE MOBİLYA PAZARLAMA

Mobilya gurupları normal mağazalarda ki satış fiyatları yüksek olan ürünlerdir. Sizin sunacağınız ürünlerde mutlaka bir farklılık göz çarpmalıdır. Hem kalite hem uygun fiyat gibi veya el işçiliği çok olan estetik duran bir ürünün sergilemesi gibi olmalıdır.

E-TİCARET SİTESİ AÇMA

Girişimciler ve mevcut firmalar ürünlerini satmak ve erişebilirliliğini arttırmak için online satış mağazası açmak istiyorlar. Türkiye’de e-ticaretin hızla gelişmesi mağazaları online satış sitesi kurmasını gerekli hale getirmiştir. E-ticaret sektöründe yer almak ve işinizi büyütmek için ‘E-ticaret sitesi açma maliyeti nedir?’ en çok araştırılan soru olmuştur. İşte en çok merak edilen sorunun yanıtı…

E-TİCARET YAPARKEN KARI ARTTIRMANIN YOLLARI

E ticaret gelişen teknolojiyle birlikte hayatın ayrılmaz parçalarından birisi haline geldi. Firmalar da bu değişime ayak uydurarak kendilerini her yerden ulaşılabilen e ticaret firmalarına dönüştürdüler.

E-TİCARETTE BAŞARILI OLMANIN YOLLARI

E-ticaret sektörü adeta içinde yaşadığımız galaksi gibi büyüyerek soluksuz bir rekabet ortamı oluşturuyor. Eğer rekabet denizinde oyunu kurallara göre oynamazsanız malesef batışınız Titanic’ten bile kötü olacaktır. Diğer yandan “E-ticarette Başarı Hikayeleri” gibi makaleler konu başlığı da olmanız imkansız değil yeter ki düzgün bir rota izleyin.

2018’DE RAFA KALKMASI BEKLENEN 5 İÇERİK PAZARLAMA TRENDİ

Pazarlama dünyasının oyun kuralları, birçok şirket henüz adaptasyon sürecindeyken, akıl almaz bir hızda değişiyor. Bu oyunun önemli bir parçası olan e-postalar, e-kitaplar, blog yazıları yıllar içinde de bir hayli biçim değişikliğine uğradılar.