Blog

ÜCRETSİZ KARGO SATIN ALDIRIYOR

Online alışveriş faktörlerinin satın alma kararı üzerindeki etkisini değerlendiren Positive Kurucu Ortağı Caner Istı, kargoya ilişkin konuların belirleyici olduğunu söyledi. Istı, bu nedenle teslimat modellerinin de bir dönüşüm içine girmeye başladığına dikkat çekti.

YOUTUBE VİDEOLARININ E-TİCARETE ETKİSİ

E-ticaret sitesi sahipleri satışların artırılması için bir çok farklı strateji uyguluyor. Bunlardan en dikkat çekeni ise Youtube videoları , Bir ürün satın alırken ürünün fotoğraflarının detaylı bir şekilde görmenin yanı sıra videolarla detaylı bir şekilde izlemek alıcıyı tatmin ediyor diyebiliriz.

MİKRO İHRACAT NEDİR? NASIL YAPILIR?

Yurtdışına az miktarda satış yapmak için artık ihracat işlemi yapmaya gerek yok. Ürünü kargoya verip gerisine karışmıyorsunuz. KOBİ’ler mikro ihracatı sevdi. Sırf bu yılın ilk üç ayında yüzde 42'lik büyüme var

DÜNYANIN EN DEĞERLİ SOSYAL MEDYA ŞİRKETİ ARTIK FACEBOOK DEĞİL!

Sosyal mesajlaşma ve mobil ödeme uygulaması olan Wechat'in sahibi Tencent, Hong Kong Menkul Kıymetler Borsası'ndaki piyasa değerinin gün içerisinde %2,38 artmasıyla birlikte piyasa kıymetini 523 milyar dolara yükselterek facebook'u geride bıraktı.

UPTİME VE DOWNTİME KAVRAMLARI E-TİCARET SİTELERİ İÇİN NEDEN ÖNEMLİ?

Uptime ve Downtime sürekli internete bağlı olan ve içerisinde sitenizi çalışması için gerekli yazılımları barındıran donanımlardır. Yani siz evinizde oturup tarayıcıya web site adresini girip tıkladığınızda aslında sürekli internete bağlı olan başka bir bilgisayar içerisindeki bilgilere ulaşmış oluyorsunuz.

VAZGEÇEMEYECEĞİNİZ 10 DİJİTAL PAZARLAMA ARACI

 Dijital pazarlama ve sosyal medya artık her gün karşımıza çıkan bir reklam gibi yayılmakta olan bir pazarlama ve tanıtım şeklidir. Birçok kurumlar artık dijitale geçiş yapmak istemektedirler. Bu yönleriyle dijital pazarlama ve sosyal medya her alanda büyük öneme sahiptir. 

BUKOLİ RESMEN KAPANDI

Borusan Holding tarafından hayata geçirilen girişim Bukoli‘nin daha öncesinde kapanacağını üzülerek duyurmuştuk. Bugün websitesinde yapılan açıklama ile hizmetlerini sonladırdığını açıkladı.

HEPSİBURADA SATIŞ OPSİYONLARINI DEĞERLENDİRİYOR

Hepsiburada hissedarları stratejik opsiyonları değerlendiriyor.

GÜVEN DAMGASI İLE İLGİLİ TEBLİĞ YAYINLANDI

Yeni sistemle dolandırıcılıkların önüne geçilecek, ayrıca tüketiciler satın aldıkları ürünle ilgili bir sürpriz yaşamayacak. Güven Damgası olan sitelerde aksilik yaşanması durumunda Bakanlık duruma müdahil olarak yaptırımlarını kullanacak.

MARKAFONİ KAPANIYOR

Türkiye’nin en önemli e-ticaret sitelerinden biri olan Markafoni.com‘un kapanışı şirket içinde yapılan duyuru ve web sitesinde yayınlanan resmi bildiriyle doğrulandı.

GÜMRÜKSÜZ ALIŞVERİŞ LİMİTİ DÜŞÜRÜLDÜ!

Yurtdışından yapılan alışverişlerdeki vergi oranında şok edici bir gelişme yaşandı. Daha önce 75 Euro olan üst limit oranında önemli bir değişiklik yapıldı

B2B E-TİCARET SİTELERİNE KAYIT TEŞVİĞİ YÜZDE 80’E YÜKSELTİLDİ

T.C. Ekonomi Bakanlığı ve Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin önderliğinde yapılan ne düzenlemeye göre B2B e-ticaret sitelerine kayıt teşviği yüzde 80’e çıkarıldı.