Blog

E-TİCARET SİTESİ AÇMA

Girişimciler ve mevcut firmalar ürünlerini satmak ve erişebilirliliğini arttırmak için online satış mağazası açmak istiyorlar. Türkiye’de e-ticaretin hızla gelişmesi mağazaları online satış sitesi kurmasını gerekli hale getirmiştir. E-ticaret sektöründe yer almak ve işinizi büyütmek için ‘E-ticaret sitesi açma maliyeti nedir?’ en çok araştırılan soru olmuştur. İşte en çok merak edilen sorunun yanıtı…

E-TİCARET YAPARKEN KARI ARTTIRMANIN YOLLARI

E ticaret gelişen teknolojiyle birlikte hayatın ayrılmaz parçalarından birisi haline geldi. Firmalar da bu değişime ayak uydurarak kendilerini her yerden ulaşılabilen e ticaret firmalarına dönüştürdüler.

E-TİCARETTE BAŞARILI OLMANIN YOLLARI

E-ticaret sektörü adeta içinde yaşadığımız galaksi gibi büyüyerek soluksuz bir rekabet ortamı oluşturuyor. Eğer rekabet denizinde oyunu kurallara göre oynamazsanız malesef batışınız Titanic’ten bile kötü olacaktır. Diğer yandan “E-ticarette Başarı Hikayeleri” gibi makaleler konu başlığı da olmanız imkansız değil yeter ki düzgün bir rota izleyin.

2018’DE RAFA KALKMASI BEKLENEN 5 İÇERİK PAZARLAMA TRENDİ

Pazarlama dünyasının oyun kuralları, birçok şirket henüz adaptasyon sürecindeyken, akıl almaz bir hızda değişiyor. Bu oyunun önemli bir parçası olan e-postalar, e-kitaplar, blog yazıları yıllar içinde de bir hayli biçim değişikliğine uğradılar.

E-TİCARETTE BAŞARILI OLMANIN KURALLARI

Sitenizde iş alanınızla ilgili düzenli olarak güncellenen kaliteli içerik sunun, hedef kitleniz alışveriş yapmasa da sitenize gelsin. Bu hem Google da yükselmeniz hem de marka bilinirliğiniz açısından işinize değer katacaktır.

DİJİTAL ÇAĞDA MARKA VE İTİBAR YÖNETİMİ

Artık dünyanın her yerine ulaşabilen firmalar kendilerini bütün dünyaya tanıtma ve her ülkeden kullanıcı bulma şansına sahip. Fakat bu durum daha etkili itibar yönetimi yapılmasını zorunlu hale getiriyor.

E-POSTA GÜVENLİĞİ

E-posta hesabının hacklenmesi pek çok internet kullanıcının korkulu rüyası. İnternet öyle bir dünya ki kontrolü kimin elinde belli değil. Ama bu kontrolsüz yapıdan vazgeçmek de mümkün görünmüyor.

MALİ MÜHÜR HAKKINDA HER ŞEY

e-Fatura, e-Arşiv ve e-Defter uygulamasına başlayabilmeniz için mali mühür gereklidir. Gelir İdaresi Başkanlığı, bu başvuru ile ilgili 2 alternatif sunmaktadır. 

E-TİCARETTE BİR İLK: ANINDA ALIŞVERİŞ KREDİSİ

E-ticarette Türkiye’de bir ilk olan hizmet ile İş Bankası müşterilerinin Hepsiburada’dan alışveriş yaparken kredi kullanmasına imkân sağlayan kredili alışveriş dönemi başlatıldı.

MALİYE, YURTDIŞI İNTERNET ALIŞVERİŞİNDEN VERGİ ALMAYA HAZIRLANIYOR

Türkiye’de herhangi bir mükellefi olmayan firmalara vergi getirileceğini belirten bakan eğer Türkiye’de vergi ödemiyor ve bir mükellefi yoksa belirli bir oranda stopaj kesileceğini ifade ediyor.

ÜCRETSİZ KARGO SATIN ALDIRIYOR

Online alışveriş faktörlerinin satın alma kararı üzerindeki etkisini değerlendiren Positive Kurucu Ortağı Caner Istı, kargoya ilişkin konuların belirleyici olduğunu söyledi. Istı, bu nedenle teslimat modellerinin de bir dönüşüm içine girmeye başladığına dikkat çekti.

YOUTUBE VİDEOLARININ E-TİCARETE ETKİSİ

E-ticaret sitesi sahipleri satışların artırılması için bir çok farklı strateji uyguluyor. Bunlardan en dikkat çekeni ise Youtube videoları , Bir ürün satın alırken ürünün fotoğraflarının detaylı bir şekilde görmenin yanı sıra videolarla detaylı bir şekilde izlemek alıcıyı tatmin ediyor diyebiliriz.