Blog

BUKOLİ RESMEN KAPANDI

Borusan Holding tarafından hayata geçirilen girişim Bukoli‘nin daha öncesinde kapanacağını üzülerek duyurmuştuk. Bugün websitesinde yapılan açıklama ile hizmetlerini sonladırdığını açıkladı.

HEPSİBURADA SATIŞ OPSİYONLARINI DEĞERLENDİRİYOR

Hepsiburada hissedarları stratejik opsiyonları değerlendiriyor.

GÜVEN DAMGASI İLE İLGİLİ TEBLİĞ YAYINLANDI

Yeni sistemle dolandırıcılıkların önüne geçilecek, ayrıca tüketiciler satın aldıkları ürünle ilgili bir sürpriz yaşamayacak. Güven Damgası olan sitelerde aksilik yaşanması durumunda Bakanlık duruma müdahil olarak yaptırımlarını kullanacak.

MARKAFONİ KAPANIYOR

Türkiye’nin en önemli e-ticaret sitelerinden biri olan Markafoni.com‘un kapanışı şirket içinde yapılan duyuru ve web sitesinde yayınlanan resmi bildiriyle doğrulandı.

GÜMRÜKSÜZ ALIŞVERİŞ LİMİTİ DÜŞÜRÜLDÜ!

Yurtdışından yapılan alışverişlerdeki vergi oranında şok edici bir gelişme yaşandı. Daha önce 75 Euro olan üst limit oranında önemli bir değişiklik yapıldı

B2B E-TİCARET SİTELERİNE KAYIT TEŞVİĞİ YÜZDE 80’E YÜKSELTİLDİ

T.C. Ekonomi Bakanlığı ve Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin önderliğinde yapılan ne düzenlemeye göre B2B e-ticaret sitelerine kayıt teşviği yüzde 80’e çıkarıldı.

DİJİTALLEŞEN DÜNYADA EKONOMİNİN İTİCİ GÜCÜ E-TİCARET

TÜSİAD'ın hazırlamış olduğu eticaret raporunu görebilirsiniz.

3 GÜNDE 31 MİLYAR LİRA ONLİNE SATIŞ – AMERİKAN ALIŞVERİŞ FESTİVALLERİ

Amerika’da her yıl Kara Cuma ve Macy Günü Geçit Töreni gibi alışveriş festivalleri gerçekleşir.

KULLANILMAYAN ÜRÜNLER İÇİN DEĞİŞ TOKUŞ VE HİBE PLATFORMU DEGİSTİRDİK.COM YAYINA BAŞLADI

Eşya mülkiyetinin ekonomik verimliliğin de önünde bir engel oluşturduğunu biliyoruz. Buna en önemli kanıt, online kişiden kişiye (P2P) ağlar sayesinde bu eşyaları, mekanları ya da araçlara paylaşıma açabilmemiz oldu.

HEPSİBURADA’NIN HIZLI TESLİMAT GİRİŞİMİ HEPSİEXPRESS TAŞIYICI BAŞVURUSU ALMAYA BAŞLADI

Türkiye’nin e-ticaret devlerinden Hepsiburada.com’un özel bir hızlı teslimat girişimi üzerinde çalıştığını Webrazzi Summit 2016’da duyurmuştuk.

DİGİTAL TRADE’İN YENİ GİRİŞİMİ ELBİSE.COM TESETTÜR GİYİM İLE E-TİCARETE ADIM ATTI

2015 yılında Bilet.com’u hayata geçiren Digital Trade A.Ş. yeni projesi Elbise.com ile tesettür giyim alanında fiziksel ürün satışına adım atıyor.

MÜTEVAZI BİR GEÇMİŞE SAHİP OLAN HEDİYESEPETİ.COM ARTIK HEDİYE ÜRÜN DİKEYİNE YÖN VERMEK İSTİYOR

Özellikle kişisel hediyelik ürünler e-ticaretin en dinamik dikeylerinden biri ve 2011 yılında başlayan HediyeSepeti.com‘un mütevazı hikayesi de bugün 3 farklı e-ticaret sitesiyle sektöre yön vermeye çalışıyor.