Blog

KULLANILMAYAN ÜRÜNLER İÇİN DEĞİŞ TOKUŞ VE HİBE PLATFORMU DEGİSTİRDİK.COM YAYINA BAŞLADI

Eşya mülkiyetinin ekonomik verimliliğin de önünde bir engel oluşturduğunu biliyoruz. Buna en önemli kanıt, online kişiden kişiye (P2P) ağlar sayesinde bu eşyaları, mekanları ya da araçlara paylaşıma açabilmemiz oldu.

HEPSİBURADA’NIN HIZLI TESLİMAT GİRİŞİMİ HEPSİEXPRESS TAŞIYICI BAŞVURUSU ALMAYA BAŞLADI

Türkiye’nin e-ticaret devlerinden Hepsiburada.com’un özel bir hızlı teslimat girişimi üzerinde çalıştığını Webrazzi Summit 2016’da duyurmuştuk.

DİGİTAL TRADE’İN YENİ GİRİŞİMİ ELBİSE.COM TESETTÜR GİYİM İLE E-TİCARETE ADIM ATTI

2015 yılında Bilet.com’u hayata geçiren Digital Trade A.Ş. yeni projesi Elbise.com ile tesettür giyim alanında fiziksel ürün satışına adım atıyor.

MÜTEVAZI BİR GEÇMİŞE SAHİP OLAN HEDİYESEPETİ.COM ARTIK HEDİYE ÜRÜN DİKEYİNE YÖN VERMEK İSTİYOR

Özellikle kişisel hediyelik ürünler e-ticaretin en dinamik dikeylerinden biri ve 2011 yılında başlayan HediyeSepeti.com‘un mütevazı hikayesi de bugün 3 farklı e-ticaret sitesiyle sektöre yön vermeye çalışıyor.

B2B E-TİCARET SİTELERİNE KAYIT TEŞVİĞİ YÜZDE 80’E YÜKSELTİLDİ

Türkiye’de e-ticaret hacminin artıracak çalışmaları ilgiyle karşılıyoruz ve bugün T.C. Ekonomi Bakanlığı ve Türkiye İhracatçılar Meclisi‘nin önderliğinde önemli bir protokole imza atıldı. Yeni düzenlemeyle B2B e-ticaret sitelerine kayıt teşviği yüzde 80’e yükseltildi.

COCA-COLA TÜRKİYE’DE KENDİ E-TİCARET MAĞAZASINI AÇIYOR

Coca-Cola, lisanslı ürünlerini ve içeceklerini sattığı e-ticaret mağazasını Türkiye’ye getiriyor. Coca-Cola Dükkanı’nı online’a taşıyan Coca Cola İçecek dünyada üçüncü online dükkan olma özelliğindeki e-ticaret kanalını, Mart sonuna kadar aktive etmeyi planlıyor.

ANNE VE BEBEK DİKEYİNDEKİ E-TİCARET SİTESİ BUTİKBEBE.COM KAPANDI

Türkiye’de anne-bebek dikeyindeki e-ticaret girişimlerden biri olan Butikbebe.com da kapanan girişimler arasına eklendi.

2016’DA TÜRKİYE’DE 2 TRİLYONLUK E-FATURA KESİLDİ, CİRO BARAJI DÜŞERSE BÜYÜME İVMESİ ARTACAK

Türkiye’de e-ticaret alışverişleri e-fatura düzenlemesinin önünü açtı ve Gelir İdaresi Başkanlığı’nın verilerine göre Türkiye’de 2016’da 2 trilyonluk e-fatura kesildi.

YENİ YATIRIM TURUNA İMZA ATAN BULDUMBULDUM, MAYIS’TA YURTDIŞI AÇILIMINI BAŞLATIYOR

Türkiye’de e-ticaret pazarının en çok yatırım alan girişimlerinden BuldumBuldum.com yeni bir yatırım turuna imza attı. Yeni yatırım turu BuldumBuldum‘un tamamen yurtdışı açılımını hızlandıracak.

İYZİCO 13 MİLYON DOLARLIK YATIRIM ALDI

Yenilikçi ödeme sistemi şirketi iyzico, VEF (Vostok Emerging Finance) önderliğinde gerçekleşen ve VEF’in en büyük paya sahip olduğu toplam 13 milyon dolarlık yatırım aldı.

TRENDYOL 2016’DA YÜZDE 80 BÜYÜME KAYDETTİ

Geçtiğimiz yıl 20 milyon ürün satışı gerçekleştiren Trendyol, 1 milyar TL ciroya ulaştığını açıkladı. 2010 yılında kurulan moda alışveriş sitesinin mobil uygulamasının da 5 milyon defa indirildiği bilgisi paylaşıldı.

TÜRKİYEDE E-TİCARET

Türkiye’de hepimizin bildiği gibi fiziksel mağazalar epey zor günler yaşıyorlar. Türkiye’nin en merkezi ve güçlü satış noktaları olan Taksim, Bağdat Caddesi ve Kapalıçarşı’da binlerce dükkan iflas bayrağını çekmiş durumda.