Canlı Destek Sisteminin E-Ticaret Firmalarına Avantajları

blog59

E-ticaret firmaları için müşteri oldukça önemlidir. Canlı destek sistemi de e-ticaret firmaları için müşteri desteği konusunda oldukça fazla avantaj sağlamaktadır. Bunun yanında e-ticaret firmaları arasındaki rekabette canlı destek sistemi oldukça önem arz etmektedir. Çünkü canlı destek sistemi ile müşterilerine aralıksız hizmet vermektedir. Peki, nedir bu canlı destek sistemi? Canlı destek sistemi e-ticaret sitelerinde müşterilerin sorunlarını canlı bir şekilde cevaplandırmayı sağlayan sistemdir. Canlı destek sisteminin çağrı merkezinden farkı e-ticaret sitelerinde yer alan ufak bir yazılım olması ve müşterilerin sorularına da destek ekibi tarafından yazılı bir şekilde yanıt verilmesidir. Canlı destek sistemi pratik olmasının yanında destek ekibi daha fazla müşteriye hizmet verebilmesi açısından ekonomik ve pratiktir. Canlı destek sistemi olarak da BirFatura olarak kullandığımız Türkçe ve kullanım açısından oldukça pratik olan “tawk.to” kullanabilirsiniz.

Avantajlar;

  • Müşteri, e-ticaret firmasının sitesine bakarken sorun yaşayabilir. Tam da bu aşamada canlı destek sayesinde müşteri sorununa hemen çözüm bulabilir. Tabi burada canlı destekte olan kişinin de hemen cevap vermesi oldukça önemlidir. Çünkü müşteri eğer sorununa çözüm bulamazsa siteyi terk etme olasılığı vardır.
  • Canlı destek sistemi güven sağlama konusunda oldukça önemlidir. Çünkü müşteri bir problem yaşadığı zaman canlı destek sistemi sayesinde yetkili kişilerle görüşebilecektir.
  • Müşterinin istediği sorunsuz, hızlı ve kaliteli hizmet almaktır. Ama müşterilerin büyük bir kısmı yaşadığı sorunlara çözüm bulunmasını ister. Yaşanan sorunlar ise çözüm için canlı destek sistemi kullanılması müşteri memnuniyeti açısından oldukça önemli bir etkiye sahiptir. Daha önceden canlı destek sisteminin sorunlara hızlı ve etkili çözüm bulması müşterinin e-ticaret firmasına olan bağlılığı arttırmaktadır.
  • Canlı destek sistemi hem e-ticaret firmaları hem de müşteri açısından zaman kazanımını sağlamaktadır.
  • Canlı destek sistemiyle aynı zamanda birden fazla müşteri ile ilgilenme imkânı sağlamaktadır.
  • Canlı destek sistemi çağrı merkezlerine göre daha az maliyetlidir.
  • Kaliteli bir şekilde sunulan canlı destek sistemi müşteri desteği konusunda rekabette öne çıkmada yardımcı olur.

 

Yazan:Elif SÜER

BirFatura

BirFatura

Tüm pazaryerlerine entegre;
Hızlı, kolay ve güvenli faturalandırma sistemi!

Yazıyı paylaşın:

Diğer Yazılarımız

Daha Fazla Bilgi Edinin

Trendyol’da Fatura Kesmek

Trendyol’da fatura kesmek platformda yer alan işletmeler için zorunlu tutulmuştur. Küçük ve orta ölçekteki işletmeler için fatura kesebiliyor olmak, müşterilerin satıcıya ve ürünlere olan güvenini

Devamını Okuyun »