Çiçek Sepeti Satıcı Olmak için Gerekenler

Çiçek Sepeti Satıcı Nasıl Olunur

Başta çiçek, yenilebilir çiçek ve hediyelik aksesuar pazar yeri olarak hizmet veren Çiçek Sepeti, şu anda 30’dan fazla kategoride 5000’in üzerinde iş ortağıyla Türkiye’nin e-ticaret devleri arasında yer alıyor. Haliyle hazır satış potansiyelini değerlendirmek isteyen işletmeler Çiçek Sepeti satıcı başvurularını vakit kaybetmeden yapıyor. Platformda standart satıcı, kadın girişimciler, öğrenciler ve sivil toplum kuruluşlarına satış yapma olanağı sunulur. Buna ek olarak onaylanan belirli bölgelerde Çiçek Sepeti Franchise konseptiyle fiziki satış noktası oluşturabilir, yenilebilir çiçek ve çiçek kategorilerinde Çiçek Sepeti bayilik alma seçeneğini de kullanabilirsiniz.

Yalnızca birkaç adımda yapabileceğiniz online işlemler sonucunda hemen gelir elde etmeye başlayabilirsiniz. Pazar yerlerinde de görünür olmayı planlayan okurlarımıza hazırladığımız yazı dizimizin bu bölümünde pratik bir şekilde Çiçek Sepeti mağaza açmak için ne yapmanız gerektiğini ele aldık.

Çiçek Sepeti’nde kimler satış yapabilir konusu da diğer pazar yerleriyle ortak bir durum teşkil eder. Çiçek Sepeti satış yapma şartları içerisindeki tek koşul fatura kesebilir, yani vergi mükellefi olmanız. Şahıs, limited veya herhangi bir şirket türünde satış yapabilir olmanız yeterli. Öte yandan vergi muafiyetiniz varsa başvurunuz kabul edilmez. Ayrıca yabancı uyruklu iseniz Aile, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığından aldığınız çalışma izniyle birlikte şirket belgelerini sunabilir, vekaletnameniz varsa yüklenen belgelere ekleyerek farklı firma üzerinden mağaza açabilirsiniz.

Sadece tek vergi numarasına kayıtlı başvurunun mümkün olması sebebiyle aynı mağazada farklı kategorilerde ürün listeleme olanağı mevcut. Bununla birlikte istenen belge ve bilgileri eksiksiz olarak hem online hem de posta yoluyla göndermelisiniz. Çiçek Sepeti’nde satış yapmak için gerekli belgeleri ise aşağıdaki tabloda görebilirsiniz:

çiçek sepeti satıcı olmak için gerekli belgeler

Yukarıdaki belgelerden bayi bilgi formu, Çiçek Sepeti sözleşmesi ve platform kullanım kurallarını başvuru sırasında indirdikten sonra doldurup kaşeli ve imzalı şekilde geri yüklemeniz istenir. Buna ek olarak vergi levhasının son 1 yılı kapsayan güncel halinin olması da gereklidir. Vergi levhası güncel ise faaliyet belgesi ve ticari sicil gazetesinin de eklenmesi zorunlu değildir. Ortaklık durumu varsa yine aynı şekilde ibraz edilmelidir.

Tüm belgelerinizin suretlerinin çıktısı okunabilir, yüksek kalitede ve tam ortalı olması son derece önemliyken kaşe-imzayı da unutmamalısınız. Evrakların hepsini pdf formatında kaydettikten sonra sisteme yükleyebilirsiniz. Son olarak online başvuru sırasında istenen belgelerden imza sirküleri/beyannamesi, sözleşme ve bilgi formunun şirket yetkilisi tarafından imzalanmış kaşeli hallerini bir de kargoyla gönderici ödemeli olarak Çiçek Sepeti iletişim adresine postalamalısınız; alıcı ödemeli başvuruları platform maalesef kabul etmemektedir.

Çiçek Sepeti Satıcı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Çiçek Sepeti mağaza başvurularını web sitesinden online başvuru kolaylığıyla birkaç dakikanızı ayırarak yapabilirsiniz. Pazar yeri başvurularının yanı sıra Çiçek Sepeti bayilik başvurusu, Çiçek Sepeti Franchise başvuruları aynı yerden gerçekleşir.

1. Tek yapmanız gereken aşağıdaki gibi anasayfa üzerindeki “Çiçek Sepeti’nde Satış Yap” sekmesine veya ciceksepeti.com/marketplace/redirecttoproperstep linkine tıklamak.

çiçeksepeti'nde mağaza nasıl açılır
2. İkinci adımda karşınıza başvuru kayıt ekranı çıkar: Burada öncelikle başvuru tipini belirlemeniz gerekir. Pazar yerinde kendi ürünlerini satma, kadın girişimci, Çiçek Sepeti bayilik, Çiçek Sepeti Franchise, öğrenci ve sivil toplum kuruluşları olarak farklı satış modelleri sunulur.
çiçek sepeti satış nasıl yapılır

3. Firma türü, ticaret ünvanı, vergi numarası, kategori, yetkili bilgileri ve varsa satış yapılan diğer e-ticaret sitelerinin URL adreslerini girip Devam Et butonuna bastıktan sonra başvurunuz ve evraklarınız incelemeye alınırken kısa süre sonra verdiğiniz e-posta adresine bilgilendirme yapılır.

4. Başvurunuz onaylandığında imza sirküleri/beyannamesi, sözleşme ve bilgi formunu kaşeleyip imzalayarak Çiçek Sepeti’ne postalayın.

5. Artık Çiçek Sepeti satıcı paneline giriş yapıp ürünlerinizi yükleyerek satışa başlayabilirsiniz. Panel girişlerini Çiçek Sepeti satıcı paneli bölümünden yapabilirsiniz.

Çiçek Sepeti, diğer pazar yerlerindeki ürünlerinizi excel formatında veya APİ kurulumuyla rahatlıkla burada da listelemenizi sağlar. Henüz şirket açılış işlemlerini yapmadıysanız “e-Ticaret için Şirket Nasıl Kurulur?” başlıklı yazıdan bilgi alabilirsiniz.

Çiçek Sepeti’nde Mağaza Açmak Ücretli mi?

Çiçek Sepeti satıcı olmak isteyenlerden Çiçek Sepeti mağaza açma ücreti, aylık üyelik ücretleri gibi tutarlar talep etmez. Yalnızca her ürün satışından komisyon kesintileri yapılır.

Çiçek Sepeti’nde Satış Yapmak Avantajlı mı?

Çiçek Sepeti satış yapmak için oldukça avantajlı platformların başında gelir. Çiçek Sepeti satış yapanlara marka bilinirliğinin sağladığı aylık yaklaşık 16 milyondan fazla trafiğiyle ürünlerinizin satma potansiyelini artırır. Bununla birlikte bulunduğunuz kategorideki kullanıcı davranışları farklılık gösterdiğinden tüketicilerin pazar yeri seçimlerinin de tek adetle sınırlı olmadığı da araştırmalarda açıkça gösterilmiştir. Bu yüzden her güvenilir pazar yerinin hazır müşteri kitlesi olması sayesinde birden fazla popüler platformu aynı anda kullanmayı düşünebilirsiniz.

Ayıca Çiçek Sepeti özel günlerde hediye seçimlerinin yapıldığı mağazaların başında geldiğinden satış stratejinizi bu doğrultuda planlayabilirsiniz. Pek çok güvenilir e-ticaret platformunda olduğu gibi Çiçek Sepeti de kullanıcılarının alışveriş deneyimine oldukça önem gösterir. Bu nedenle platform kurallarına uyarak operasyonel süreçleri düzene koymak kritik öneme sahiptir. Çiçek Sepeti entegrasyonu kullanarak siparişlerin faturasını anında iletebilir, anlaşmalı kargo firmanızın barkodlarını otomatik yazdırabilirsiniz.

Üstelik uygun fiyatlı BirFatura Çiçek Sepeti entegrasyonu 30 gün ücretsiz denedikten sonra aboneliğinizi başlatabilirsiniz.

Hesap Açarak Hemen Başlayın!

BirFatura

BirFatura

Tüm pazaryerlerine entegre;
Hızlı, kolay ve güvenli faturalandırma sistemi!

Yazıyı paylaşın: