Bir Fatura İle Başlayın.

Sizleri de mutlu müşterilerimiz arasında görebilmek için sabırsızlanıyoruz!

2021 yılında BirFatura.com platformu

+45 Milyon

Fatura kesti.

+20.000

Üyeye ulaştı.

Yılın En Başarılı E-Ticaret Çözümü

Olarak seçildi.

gelir idaresi baskanligi logo

BirFatura, Türkiye Cumhuriyeti Maliye Bakanlığı, Gelir İdaresi Başkanlığı
tarafından onaylı ve lisanslı, %100 yerli bir entegratör firmasıdır.

50+ Altyapıya Entegre

25 pazaryeri
31 e ticaret

e-Fatura

e-İrsaliye

e-İmza

e-Arşiv Fatura

e-SMM

e-MM

BirFatura'nın Özelliklerini Hemen Denemeye Başlayın!

BirFatura’nın avantajlarını hiçbir ücret ödemeden, tam 30 gün boyunca bizzat test edin. Memnun kalırsanız, abonelik işlemlerinizi başlatmak ve sizi mutlu müşterilerimiz arasında görmek için sadece bir telefon/mail uzaklığındayız.

BirFatura Nedir?

2016’da faaliyetlerine başlayan Birfatura.com, 2020’de Gelir İdaresi Başkanlığı onaylı entegratör firma ünvanını elde etmesiyle birlikte mükelleflerine güvenli ve kullanışlı e-belge hizmetleri sunmaktadır. Aynı zamanda e-ticaret yapan KOBİ’lerin tüm siparişlerini tamamen 51’in üzerinde e-ticaret altyapısına entegre olarak, tek yerden otomatik veya manuel faturalandırabildikleri, aynı zamanda siparişlerinin tüm kargo süreçlerini dilerlerse kendi kargo anlaşmalarından dilerlerse de Kredili Kargo aracılığıyla baştan uca yönetebildikleri bir bulut tabanlı yazılım ortaya çıkarmıştır. Diğer entegrasyon firmalarını detaylı karşılaştırdığımız “İhtiyaçlarınıza Uyan Entegrasyon Firması Hangisi?” başlıklı yazıya da göz atabilirsiniz.

Evet entegre çalışmaktadır, WooCommerce web sitenize gelen siparişlerin faturasını BirFatura’dan kesebilirsiniz.

BirFatura hesabına kullanıcı adı olarak e-posta adresiniz ve şifre ile giriş yaptıktan sonra panelin sol bölümündeki “Satışlar” sekmesine tıklayın. “Fatura Oluştur” kısmına gelerek alıcı bilgileri, mal-hizmet bilgileri, fiyat, KDV, iskonto gibi faturada yer alması zorunlu kısımları yazdıktan sonra “Kaydet” butonuna basın. Ardından “Faturalar” kısmına tıklayıp oluşturduğunuz taslak faturayı seçip “Seçili Faturaları e-Fatura Yap” tuşuna bastığınız faturanız onaylanarak GİB sistemine düşer ve dakikalar içerisinde alıcıya ulaşır.

BirFatura OpenCart entegrasyonu sayesinde Opencart e-ticaret sitenize gelen siparişlere BirFatura üzerinden fatura kesebilirsiniz.

BirFatura’ya 0850 303 32 96 numaralı çağrı merkezimizden veya [email protected] e-mail adresinden ulaşabilirsiniz. e-İmza/Mali mührünüzü satın aldıktan sonra vergi levhasının jpeg ve imza sirküleri/beyannamesini pdf formatında kullanıcı hesabınıza yüklediğinizde e-arşiv fatura/e-fatura geçiş işlemleriniz aynı gün içerisinde yapılabilir. Sonrasında hemen fatura gönderip alabilir ve pazaryeri/e-ticaret entegrasyonlarını mağazanızı panele entegre ederek kullanmaya başlayabilirsiniz.

dopigo

Dopigo Nedir?

Çevrimiçi satışı kolaylaştıran başarılı entegrasyonlarıyla yazılım sektöründe büyük bir ivme yakalayan Dopigo, onlarca pazar yeri, e-ticaret altyapısı, muhasebe programı, lojistik firmalarına entegre olması sayesinde çok kanallı satış yapan işletmelere hız kazandıran bir yapı sunar.

Toplu fatura kesme, ürün eşleştirme, gelir gider takibi, sipariş takibi gibi işlemleri kolaylıkla yapabilmeye imkan tanır. Aynı zamanda Sovos gibi GİB onaylı özel entegratörler ile entegre olması da sipariş veren müşterilere kolay e-fatura kesmeyi sağlar. Benzer entegrasyon firmalarının özelliklerinin detaylı karşılaştırıldığı “İhtiyaçlarınıza uyan entegrasyon programı hangisi?” başlıklı yazıya da göz atabilirsiniz.

BirFatura'nın Dopigo ile entegrasyonu bulunmamaktadır.

BirFatura'yı 30 Gün Boyunca Ücretsiz Olarak Deneyimleyin!

BirFatura’nın avantajlarını hiçbir ücret ödemeden, tam 30 gün boyunca bizzat test edin. Memnun kalırsanız, abonelik işlemlerinizi başlatmak ve sizi mutlu müşterilerimiz arasında görmek için sadece bir telefon/mail uzaklığındayız.

Aşağıda marka hakkında sıklıkla aratılan soruları görebilirsiniz:

Tek panelden ürün girişi, stok takibi, muhasebe, depo yönetimi, fatura kesme gibi işlemlerin yürütülebileceği entegrasyon programıdır.

Ema Bilgi Teknoloji ve Yazılım A.Ş ticari ünvanı ile Engin Şatana ve Melih Karcı tarafından kurulmuştur.

Merkez ofisi Şişli İstanbul’da bulunan markanın İzmir Bornova’da Teknopark ofisi de mevcuttur.

e-ticaret yapıyorsanız online siparişlerinize GİB portalden ayrı fatura kesip operasyonları takip etmek oldukça zaman alıcıdır. Bu marka ile de e-fatura süreçlerini kolay yapabilirsiniz. Platform üzerinde gerekli entegrasyon kurulumunu tamamladıktan sonra çeşitli pazar yeri mağazalarınıza ve web sitenize gelen siparişleri tek tek veya otomatik faturalandırabilir, aşağıdaki adımları takip ederek ilgili siparişlere e-fatura kesebilirsiniz:

  • Eğer fatura şablonlarınızı oluşturup,  anlaşmalı olduğunuz kargo firmasını da entegre ettiyseniz siparişlerin bulunduğu sekmeden kargo etiketi ve e-fatura kesme işlemlerini yapabilirsiniz.
  • İlgili siparişin üzerine gelerek “Fatura Yazdır” butonuna tıklayarak hızlı bir şekilde yapabilirsiniz.

Firmanın sunduğu ön muhasebe programı ile aşağıdaki işlemleri yapabilirsiniz:

  • Tarihlere ve pazar yerlerine göre filtreleme yaparak gelir gider takibi yapabilirsiniz.
  • Cari bazlı olarak sipariş miktarını görüntüleyebilirsiniz.
  • Faturaları raporlayabilirsiniz.

Yıllık üyelik planı ile çalışan marka bu tutarlara KDV hariç sabit fiyat uygular. Diğer yandan e-fatura gönderimleriniz için 1000-10000 arasında değişen kontör paketlerinden birini seçebilirsiniz. Yaygın pazar yeri platformları ile entegre olmak isterseniz bu yıllık plana dahildir. Ayrıca XML entegrasyonu, bazı pazar yerleri ve e-ticaret altyapı entegrasyonlarını da ek modül ücretleriyle kullanabilmeniz mümkündür. 

Firma ile çalışmadan önce marka hakkındaki yorumları okumak fikir edinmenize oldukça yardımcı olur. Dopigo kullananlar tarafından yapılan değerlendirmelerde müşteri memnuniyeti üst seviyededir. Diğer yandan programı 14 gün ücretsiz deneme olanağı sağlayan markayı kullanmadan önce test ederek karar verebilirsiniz. Ayrıca “Hangi e-fatura programı işletmeme daha uygun?” başlıklı yazıyı okuyarak da fikir edinebilirsiniz.