E-Ticaret Sitesi Açma

blog35

E-ticaret Sitesi Açmanın Maliyeti

Gelişen dünyada dört duvar arasında müşteri beklemek, satış yapmak yeni girişimcilerin beklentilerini karşılamamaktadır. Yeni girişimciler ve mevcut firmalar ürünlerini satmak ve erişebilirliliğini arttırmak için online satış mağazası açmak istiyorlar. Türkiye’de e-ticaretin hızla gelişmesi mağazaları online satış sitesi kurmasını gerekli hale getirmiştir. E-ticaret sektöründe yer almak ve işinizi büyütmek için  ‘E-ticaret sitesi açma maliyeti nedir?’ en çok araştırılan soru olmuştur. İşte en çok merak edilen sorunun yanıtı…

E-Ticaret sitesi kurmak için gerekenler

E-ticaret sitesi kurup, online satış yapmak için ilk şart, firmanızın olması ya da yeni firma kurulmasıdır. Online satış sitesi açmak için vergi mükellefi olmanız gereklidir. Mevcut firmanız var ise zaten vergi mükellefisinizdir. Firmanız yok ise yeni şirket kurmanız gerekecektir. Çünkü satışlarınızın faturalandırması zorunludur. Fiziki bir mağazanız olmadığı için satışlarınızda kredi kartı kullanacağınız için, sanal posta sahip olmanız gereklidir. Bankalara sanal post başvurusu yapmalısınız. Ayrıca satın alınan ürünlerin teslimleri için bir kargo firması ile anlaşmanız işinizi kolaylaştıracaktır.

E-Ticaret Sitesi Kurma Maliyeti

E-Ticaret sitesinde bulunmasını istediğiniz özelliklere göre kurulum maliyeti değişmektedir. Kurulum hizmeti sunan birçok firma mevcuttur. Bu firmaların paket şeklinde oluşturdukları içerikleri satın alarak, tüm detaylarla uğraşmak zorunda kalmazsınız. E-ticaret paketleri bedeli aylık 100TL – 600 TL arasında değişmektedir. Belli bir süre kullanımı ücretsiz olan paketleri tercih ederseniz, aldığını E-ticaret paketini daha detaylı inceleme şansınız olur.

E-ticaret Paketlerinin içerikleri

Alan adı(domain): Maliyeti uzantısına göre 10$ ile 40 $ arasında değişmektedir. Alan adının uzantısını com veya com.tr olarak seçebilirsiniz.

Hosting: Online satış mağazası için önemli olan, sitenizin 24 saat Online olmasıdır. Bunun için hosting hizmetinin kaliteli ve kesintisiz olması gerekmektedir.

Yazılım Güncellemeleri: Sahip olduğunuz sitenin, altyapı sağlayıcısının, zaman içinde yaşanan teknolojik gelişmelere ayak uydurması gerekmektir.

Zorunlu Yasal Değişiklikler: Site alt yapı sağlayıcı firmanın, bankaların teknik alt yapısını değiştirmesinden kaynaklı değişikleri takip etmesi ve bankaların yasal olarak yaptıkları bu değişiklere teknik olarak hazır olması gerekmektedir. E-Ticaret ile ilgili yeni çıkan yasaları ve yürütmelikleri yakından takip etmelidir.

BirFatura

BirFatura

Tüm pazaryerlerine entegre;
Hızlı, kolay ve güvenli faturalandırma sistemi!

Yazıyı paylaşın:

Diğer Yazılarımız

Daha Fazla Bilgi Edinin

Trendyol’da Fatura Kesmek

Trendyol’da fatura kesmek platformda yer alan işletmeler için zorunlu tutulmuştur. Küçük ve orta ölçekteki işletmeler için fatura kesebiliyor olmak, müşterilerin satıcıya ve ürünlere olan güvenini

Devamını Okuyun »