blog37

E-ticaret Yapanların En İyi Bildiği 5 Durum

E-Ticaret yapmak istiyorsanız ve bununla ilgili bir internet sitesi kurmak istiyorsanız ilk önce bilmeniz gereken bazı temel kurallar bulunmaktadır. Eğer kuracağınız internet sitesi doğru şekilde kurulmuş bir site olursa e-ticaret işlemlerinizde sorunsuz olacaktır. Son yıllarda oldukça popüler olan internet üzerinden alışveriş yapmak artık sayının gittikçe fazla olması ile beraber rekabetin de fazla olduğu bir sektör haline geldi. Siz de bu rekabet içinde tutunmak istiyorsanız bazı hususlara önem vermeniz gerekmektedir. İşte e-ticaret yapanların çok iyi bildiği 5 durum:

  1. E-ticaret yapanların bilmesi gereken vergi mevzuatı: E-ticaret yapanlarda normal ticaret yapanlar gibi vergi mükellefi olduklarını unutmamalıdırlar. Bu sebeple de e-ticaret yapan kişilerin de vergi dairesine gidip mutlaka kayıt yaptırmaları ve kurdukları e-ticaret şirketlerinin bağlı bulunduğu vergi dairesine gitmeleri gerekmektedir. gov.tr adı altında devletin yeni bir internet sitesi kurması ile beraber e-ticaret yapanlar vergi konusu ile ilgili tüm sorunları ile ilgili bilgilendirmeyi buradan öğrenebilirler.
  2. Kuracağınız sitenin işlevsel ve yalın olmasına önem verin: internetten alışveriş yapmak isteyen kişiler yapacakları işlemleri hemen bulmak ve kolayca halletmek ister. Bu nedenle karmaşıklıktan uzak durun. Bunun için önemli olan adımların kolayca bulunması için mutlaka bir menü oluşturun.
  3. Yönlendirmelerden uzak durun: alışveriş aşamaları kolay olmalı. Müşteriniz almak istediği ürünü seçtikten sonra kolayca satış aşamasına yönlendirilmeli. Bunun için ayrıca bir sayfanın açılmaması gerekmektedir.
  4. Alışveriş sırasında oluşabilecek hatalarda açıklayıcı bilgilendirme yapın: alışveriş esnasında müşterilerinizin bazı bilgileri doğru ve eksiksiz doldurması gerekir. Bu bilgilerin yanlış ya da eksik olması durumunda verilecek uyarıların açık ve bilgilendirici şekilde olması gerekir. Eğer verdiğiniz bilgiler eksik olursa müşteriniz aynı işlemi tekrar tekrar yapmaktan bir süre sonra sıkıntı duyacak ve yapacağı işlemden vazgeçecektir.
  5. E-ticaret sayfanızın internet hızının yüksek olmasına dikkat edin: Yapılan bir araştırmaya göre eğer hazırlamış olduğunuz internet siteniz tıklandıktan yaklaşık olarak 4 saniye sonra hala açılmamış olursa genelde vazgeçilip başka bir sayfaya yönleniyorlar. Bu nedenle sayfanızın hızla açılmasına önem verin.

BirFatura'yı Siz de Kullanıp Deneyebilirsiniz.

Logo

Arge-Merkezi: Üniversiteler Mh. Bilkent Cyberpark Tepebinası No: 413 Çankaya/Ankara

Genel Merkez: Kızılcaşar Mh. 2714.Sk. No:16 Gölbaşı/Ankara

Tel: 0850 303 32 96

© Copyright 2016 – 2022