E-ticarette Başarılı Olmanın 3 Altın Kuralı

E-ticaret sektörü adeta içinde yaşadığımız galaksi gibi büyüyerek soluksuz bir rekabet ortamı oluşturuyor. Eğer rekabet denizinde oyunu kurallara göre oynamazsanız malesef batışınız Titanic’ten bile kötü olacaktır. Diğer yandan “E-ticarette Başarı Hikayeleri” gibi makaleler konu başlığı da olmanız imkansız değil yeter ki düzgün bir rota izleyin. E-ticarete başarılı olmak istiyorsanız altından değerli 3 kural:

Sıradansanız Kayboldunuz Bilin

Başarılı olacağını düşündüğünüz fikirlerin belki de çoğu daha önceden denendi. Evet çok uğraşmanız gerekecek zira hiçbir başarılı girişimciye uykusunda ilham perileri yol göstermedi. Araştırmaktan vazgeçmeyin, tamamen orijinal bir fikir bulduğunuzda ortaya çıkın ve piyasayı yerinden sallayın. Seçtiğiniz sektörde ilk ve rakipsiz olun. Ondan sonra büyük sermayeler peşinizden kovalasa da emin olun sadece birer gölge olarak kalacaklar.

Güçlü Bir Reklam ve Pazarlama

“Cinderella Ayakkabısı Gelmiştir.” Yazısını okuduğunuzda aklınıza ne geliyor? Camdan bir ayakkabı elbette ki. Sunduğunuz ürün aynı bunun gibi anahtar kelimeleri söylediğinizde akıllara sadece sizi getirmeli. Orijinal bir fikriniz olsa bile vasat bir pazarlamayla sektördeki koltuğunuz pek kolay sallanabilir. Görsel, işitsel tüm pazarlama organlarını kullanarak hedef kitlenizi haberdar edin. Artık sosyal medya kullanıcılarını kullanılır oldu. Bu sebeple sosyal medyada açılabildiğiniz kadar açılın. Web siteler ve bloglara hatta youtube kanallarına sponsor olduğunuzda reklamı en kısa yoldan elde edeceksiniz ve “e-ticarette nasıl para kazanılır?” Sorusunun cevabını almış olacaksınız.

Müşteri Memnunsa Yüzünüz Güler

Eşsiz bir fikirle geldiniz ve kusursuz bir pazarlamayla ürünü tüketiciye sundunuz diyelim. Başarının kapısını aralamak için anahtarı son kez çevirmeniz gerekiyor. Bunu da müşteri memnuniyeti ile yapacaksınız. Her zaman müşteri ile kontak halinde olun ve ürününüz hakkında geri dönüşleri değerlendirin. Sorun teşkil eden şeyleri bulun ve ortadan kaldırın. Başarılı e ticaret örnekleri her zaman müşteri memnuniyetine önem verenler olmuştur.

BirFatura'yı Siz de Kullanıp Deneyebilirsiniz.

Logo

Arge-Merkezi: Üniversiteler Mh. Bilkent Cyberpark Tepebinası No: 413 Çankaya/Ankara

Genel Merkez: Kızılcaşar Mh. 2714.Sk. No:16 Gölbaşı/Ankara

Tel: 0850 303 32 96

© Copyright 2016 – 2022