E-Ticarette Yorumun Ve Mağaza Puanının Önemi

blog63

İnternetin gelişmesiyle birlikte internetten yapılan alışverişler artmıştır. Bu alışverişlerde de müşterilerin dikkat ettiği noktalardan birileri de “müşterilerin yorumu” ve “mağaza puanı”dır.

E-Ticaret sitenizde rakiplerinizle aynı fiyat üzerinde kalmamanız. Müşterilerinize zamanında, sağlam ve eksiksiz olarak hizmet vermeniz de önemlidir. Bu şartları yerine getirdiğinizde “müşteri yorum” ve “mağaza puanı”nda olumlu dönüşler alarak rakiplerinizin önüne geçmenizi sağlamaktadır.  

Müşteri yorumu, müşterinin aldığı hizmetten dolayı memnun kalma düzeyidir. Müşteri yorumu oldukça önemlidir. Çünkü müşterinin memnun olması demek sizin sadık bir müşteri kazanmanız demektir. Sadık müşterinizde size yeni müşteriler kazanmanızda oldukça etkili olmaktadır. Olumsuz yorumların bile birçok faydası vardır;

  • Hatalarınızı görmenizi sağlar,
  • Müşterilerinizle daha iyi bir iletişim kurabilirsiniz,
  • Müşteri olumsuz yorumları gördüğü zaman firmayla iletişime geçmeye daha yatkındır,
  • Müşterilerinizin ne tür sorunlarla karşılaşabileceklerini görebilirsiniz gibi.

Müşteri yorumları E-Ticaret siteniz içinde oldukça önemlidir.

  • En büyük avantajı sitenizi güncel tutar.
  • Yorum sayısı arttıkça sitenizin de değeri artacaktır. Bu sayede siteniz üst sıralarda yer alacaktır.
  • Müşterilerin yorumları arama sonuçlarını da etkilemektedir.

Müşteri yorumları neden önemlidir?

  • Müşteri yorumları sitenizin güvenliğini artırır. Olumlu ve olumsuz yorumların sitenizde olması sitenizin güven sağlaması açısından önemlidir. Özelliklede olumsuz yorumların olması müşteriler için inandırıcılığı arttırmaktadır.
  • Müşteri yorumları başka bir müşterinin satın almasında etkilidir. Bu yorumlar müşterinin bakış açısını değiştirmeyi sağlar.
  • Müşteri yorumları size yön gösterir ve bilgi almanızı sağlar. Ürünleriniz ya da hizmetiniz hakkında ne düşündüklerini öğrenebilirsiniz. Öğrendiklerinizle de sitenizi geliştirebilirsiniz.

Mağaza puanı, bazı internet sitelerinde vardır. Mağaza puanları biriktirilerek sitelerde değişik şekillerde kullanılabilmektedir. Mağaza puanını arttırmak tamamen size bağlıdır. Müşterinin memnun olmasıyla mağaza puanı da artacaktır.

 

İçerik Editörü: Elif SÜER

BirFatura

BirFatura

Tüm pazaryerlerine entegre;
Hızlı, kolay ve güvenli faturalandırma sistemi!

Yazıyı paylaşın:

Diğer Yazılarımız

Daha Fazla Bilgi Edinin

Trendyol’da Fatura Kesmek

Trendyol’da fatura kesmek platformda yer alan işletmeler için zorunlu tutulmuştur. Küçük ve orta ölçekteki işletmeler için fatura kesebiliyor olmak, müşterilerin satıcıya ve ürünlere olan güvenini

Devamını Okuyun »