Bir Fatura İle Başlayın.

Ecza1 Entegrasyonu

Ecza1 entegrasyonu ile Ecza1 mağazasındaki operasyonel işlemleri kolay yönetin!

Ecza1 Entegrasyonu

Ecza1 Entegrasyonu Nedir?

Ecza1 entegrasyonu, Ecza1 mağazanızın iş takibini kolaylaştıran pazaryeri entegrasyon çözümüdür. Bu sayede yeni ve tüm siparişleri kolaylıkla görüntüleyebilir, her siparişe manuel ya da toplu fatura kesebilirsiniz. Aynı zamanda e fatura ya da e arşiv şeklinde faturaları elektronik ortamda iletebilme olanağına sahip olursunuz. Ayrıca anlaşmalı olduğunuz kargo firmasını da sisteme entegre ederek kargo barkodlarını ister ayrı olarak ister fatura üzerine yazdırabilirsiniz. Hem BirFatura’nın kullanımı hem de kurulumu kolay yönetim paneli sayesinde mağazanızı daha etkili yönetir ve zamandan tasarruf edersiniz.

Günlük Raporlama

Faturalandırılan satışlarınız ve giderlerinizi kayıt altına alarak ön muhasebe raporlarını alabilir, gelir-gider takibini yapabilirsiniz.

Çoklu Mağaza

BirFatura Ecza1 entegrasyonu aynı anda birden çok mağazayı yönetmenin en kolay yollarından biridir. 

Mutabakat Sistemi

Komisyon, gecikme veya temin edememe cezası, kargo kesintileri gibi pek çok kalemi doğru bir şekilde görebilir, net kar oranını pratik olarak hesaplarsınız.

Kargo Yönetimi

Anlaşma yaptığınız kargo şirketinin API kurulumunu yaparak kargo fişlerini yazdırma, kargo hareketleri, müşteriye bildirim özelliklerini kullanabilirsiniz.

Fatura Kesimi

Faturalarınızı gelen siparişlerinizin bilgileriyle ister otomatik isterseniz de manuel olarak saniyeler içerisinde faturalandırabilirsiniz.

Ürün Maskeleme

Faturada açık şekilde yazmasını istemediğiniz ürünlerde ise ürün maskeleme özelliğini aktifleştirmeniz yeterlidir.

Günlük Yedekleme

Sistem tüm bilgilerinizi yedekleyerek 10 yıl boyunca kayıt altında tutar. Tüm verilerinize kolayca ulaşabilirsiniz.

SMS Bildirimleri

Hizmet aldığınız SMS firmasını sisteme tanımlayarak müşterilerinize yapacağınız bildirimleri aynı panelden gerçekleştirme olanağı sunulur.

Ecza1 Nedir?

Ecza1 eczacılara özel pazar yeridir. İlaç dışı ürünlerinin satışının mümkün olduğu platformu kurumda çalışan ve özel eczanesi olan eczacılar artan stoklarını azaltmak için güvenle tercih edebilirler. GLN numaralarıyla hızlıca üye olabilecekleri Ecza 1 düşük komisyon oranlarıyla oldukça avantajlıdır.

Ecza1 Entegrasyonu

Ecza1 Entegrasyonu Nasıl Yapılır?

Ecza1 mağazanız ile BirFatura panelini entegre etmek oldukça kolaydır. APİ anahtarı ve kullanıcı adından oluşan Ecza1 APİ bilgilerine eriştikten sonra dakikalar içerisinde kurabilirsiniz. API anahtarınız size özel benzer bir numara olduğundan Ecza1 satıcı panelinden ya da orada yazılmamış ise Ecza1 destek yetkililerine ulaşarak öğrenebilirsiniz. Kullanıcı adınız ise kayıt olurken kullandığınız GLN numaranızdır. Bu bilgileri not ettikten sonra BirFatura panelinden Ayarlar > Mağaza Ayarları > Ecza1 > Düzenle bölümüne gelip bilgileri açılan pencerede ilgili yerlere yapıştırdığınızda kurulum tamamlanmış olacaktır. Paneli kullanırken kolaylık sağlayacak aşağıdaki bazı ayarlamaları yapabilirsiniz:

 1. “Görmek İstediğim Siparişlerin Durumu” butonuna tıklayarak hangi durumdaki siparişleri BirFatura panelinde görüntülemek istediğinize göre belirleyebilir, sadece yeni siparişleri veya tamamını görecek şekilde ayarlayabilirsiniz.
 2. Faturalarınızda olmasını istediğiniz mağazanıza özel açıklamaları Mağaza Açıklaması bölümünden yazabilirsiniz. Ayrıca Logo Yükle bölümünden markanızın ya da şirketinizin logosunu yükleyerek faturalarınızda görünür olmasını sağlayabilirsiniz.
 3. Tüm bilgileri kaydettikten sonra Test Et butonuna tıklayıp bağlantı durumunuzu kontrol edebilirsiniz.

BirFatura ekibi olarak Ecza1 entegrasyonu ve kurulum hakkında merak ettiğiniz tüm sorularınızı cevaplamak için yanınızdayız, [email protected] e posta adresi, 0850 303 32 96 numaralı telefon numarası ve canlı destek yoluyla bize ulaşabilirsiniz.

BirFatura Ecza1 Entegrasyonunun Sunmuş Olduğu Avantajlardan Hemen Yararlanın!

Hiçbir ücret ödemeden, BirFaturanın avantajlarını tam 30 gün boyunca bizzat deneyimleyin. Memnun kalırsanız, abonelik işlemlerinizi başlatmak ve sizi mutlu müşterilerimiz arasında görmek için sadece bir telefon/mail uzaklığındayız.

BirFatura’nın sunmuş olduğu Ecza1 entegrasyon programıyla sipariş, fatura ve ön muhasebe işlemlerini tek panelden yönetme kolaylığından yararlanın.

BirFatura Illustrasyon

Ecza1 Hakkında Merak Ettiklerinize BirFatura’da Göz Atın

Aşağıdaki Ecza1 ile ilgili sıkça sorulan sorular bölümünü inceleyebilir, pazar yeri hakkında ve nasıl satıcı olacağınız hususunda ihtiyaç duyacağınız bilgilere erişebilirsiniz:

Eczacıların mağaza açabildiği online pazar yeridir. Eczacılar tarafından kurulan web sitesi onların tedarik, stok gibi konularda karşılaştığı problemleri azaltmak ve gelir sağlaması amacıyla hayata geçirilmiştir. Hasta bezi, ağız bakım ürünleri, eczane poşetleri ve daha pek çok ilaç dışı reçetesiz ürünü hem uygun fiyatlarla temin etme hem de satın alma imkanı tanır.

Dokuz eczacı tarafından kurulan şirketin ticari unvanı Ecza1 Bilgi Teknolojileri San. ve Tic. Ltd. Şti.’dir.

Merkez ofisleri Samsun Atakum’da bulunmaktadır.

Ödeme şeklinin yalnızca kredi kartı olduğu pazar yeri, sanal pos olarak PayTr’ı kullanır. Dünyanın en güvenli ödeme sistemlerinden biri olmakla birlikte iadelerin Ecza 1 güvencesiyle gerçekleşmesi tüketiciler açısından oldukça güvenlidir. Satıcıların da satışlarına ait ödemeler zamanında gerçekleşmektedir.

Üye olma ve satıcı olma işlemlerinden herhangi bir ücret talep edilmez. Buna karşın satış tutarlarından komisyon kesintileri yapılır. Ecza1 komisyon oranları, ilandaki fiyatın KDV dahil %7.08’ine tekabül eder.  

Öncelikle eczanenize ait GLN numaranız ile Ecza1 Üye Ol bölümünden hızla kayıt olup kullanıcı hesabı oluşturabilirsiniz. Ardından ürünlerinizi sisteme yükleyerek ilan verebilir, hemen satışa başlayabilirsiniz.

Ecza 1 pazar yerinin avantajlarından ecza depoları, eczacılık bölümünü bitirenler, özel sektörde ve kamuda çalışan eczacılar faydalanabilir. Bununla birlikte üye olan her eczacı satış yapabileceği gibi stoğundaki eksik ürünleri de tedarik edebilir.

Reçete ile satılan ve internet satış mevzuatında yasaklı olmayan ilaç dışı tüm ürünler için ilan verilebilir.

İnternet satışına izin verilmeyen ürünlerle beraber reçeteli her ilacın satışına izin verilmemektedir. Eczaneler yönetmeliğinin 42. maddesinde belirtilen ürünlerin Ecza 1’de sergilenmesi mümkün değildir. Site üzerinde yasaklı ürün ilanı veren satıcının ilanı hemen silinmekle birlikte mağazaya uyarı verilir, tekrarlandığı takdirde mağaza kapatma yaptırımı bile uygulanabilir. Ecza1’de satışı yasaklı ürün listesi şöyledir:

 • Eczacılar ve Eczaneler yönetmeliğininin 42. maddesinde yalnızca eczanede satılması gereken homeopatik ürünler, ruhsatlı geleneksel bitkisel tıbbi ürünler, reçeteye tabi olan veya olmayan tüm beşeri ilaçlar, özel amaçlı diyet ve bebek gıdaları.
 • Diş macunu, hasta altı bezi, inkontinans pedi, topikal uygulanan sıcak soğuk kompres, diş protez bakım ürünleri, ağız çalkalama suyu, yara bandı, flaster, pamuk, kondom ve nefes açıcı burun bantları dışındaki tüm tıbbi cihazlar.
 • Veteriner tıbbi ürünler,
 • İşitme cihazları, ortopedik protez ve ortezler.
 • Reçeteli ya da reçetesiz ilaç yapımında kullanılan malzemeler,
 • Reçete ile alınabilen numaralı gözlük camı, çerçeve ve kontakt lensler,
 • İlgili mevzuat doğrultusunda internette satışı ya da takasına izin verilmeyen tüm ürünler.

Platform her sipariş için fatura kesilmesini ve alıcıya iletilmesini zorunlu tutar. Dolayısıyla elektronik fatura mevzuatı kapsamında ciro sınırını aşmıyorsanız kağıt fatura, diğer durumlarda ya efatura ya da e arşiv düzenleyip alıcıya iletmelisiniz. Ecza1 satıcı hesabınızı yönetmenizi kolaylaştıran Ecza1 entegrasyonu sayesinde e-arşiv ve elektronik fatura düzenleyip alıcıya e-posta ya da sms ile hızla iletebilirsiniz.

Öncelikle güvenilir bir satıcı konumuna gelerek Ecza1 puanınızı artırmak için stok kontrolünü çok iyi yapmalı, tükenmiş ürünlerin ilanda gözükmediğinden emin olmalısınız. Ayrıca ilanların içeriği, fiyat, miad gibi özellikler birbiriyle tutarlı olmalıdır. Buna ek olarak satışlarınızı artırmaya yardımcı olan diğer noktalar ise şöyledir:

 • Ürün çeşitliliğini artırmaya çalışın; eczacılar genellikle ürün gruplarını satın aldığından daha tercih edilebilir olmanıza katkı sağlayabilir. Örneğin Özel Kategoriler sekmesindeki “En Çok Satılan 7 Ürün” başlığı altında bulunan ürünlerin listenizde bulunmasına özen gösterebilirsiniz.
 • İlanlarınızda listelenen her ürünün görsel kalitesinin iyi olduğu bir fotoğrafının bulunmasına dikkat edin.
 • Makul fiyata sahip ücretsiz kargo kampanyaları düzenleyin.
 • Ürünlerinizin biri ya da birkaçının uygun fiyatlı olmasını sağlayın.