Bir Fatura İle Başlayın.

Eticaret Kur Entegrasyonu

EticaretKur entegrasyonu ile EticaretKur altyapılı e-ticaret sitenizin kontrolü sizde olsun

ETicaret Kur Entegrasyonu

Eticaret Kur Entegrasyonu Nedir?

EticaretKur entegrasyonu; kargo, faturalama, sipariş takibi gibi operasyon işlerinin yanı sıra ön muhasebe tutma kolaylığı da sunan e-ticaret entegrasyonu çözümüdür. Bununla birlikte var olduğunuz diğer dijital platformları da bağlantılı hale getirmenizi sağlayan BirFatura yazılımıdır. E-ticaret siteniz, bulunduğunuz pazar yerlerine gelen siparişleri tek ekrandan görüntüleyebilir, zahmetsizce fatura kesebilirsiniz. Anlaşmalı olduğunuz kargo firmasını da sisteme tanımlayarak kargo barkodlarını hemen yazdırabilir, operasyonel iş yükünü azaltabilirsiniz. Ayrıca e arşiv ya da elektronik faturalarınızı alıcılarına hızla iletmiş olursunuz.

Günlük Raporlama

Faturalandırılan satışlarınız ve giderlerinizi kayıt altına alarak ön muhasebe raporlarını alabilir, gelir-gider takibini yapabilirsiniz.

Çoklu Mağaza

BirFatura Eticaret Kur entegrasyonu, aynı anda birden çok mağazayı yönetmenin en kolay yollarından biridir. 

Mutabakat Sistemi

Komisyon, gecikme veya temin edememe cezası, kargo kesintileri gibi pek çok kalemi doğru bir şekilde görebilir, net kar oranını pratik olarak hesaplarsınız.

Kargo Yönetimi

Anlaşma yaptığınız kargo şirketinin API kurulumunu yaparak kargo fişlerini yazdırma, kargo hareketleri, müşteriye bildirim özelliklerini kullanabilirsiniz.

Fatura Kesimi

Faturalarınızı gelen siparişlerinizin bilgileriyle ister otomatik isterseniz de manuel olarak saniyeler içerisinde faturalandırabilirsiniz.

Ürün Maskeleme

Faturada açık şekilde yazmasını istemediğiniz ürünlerde ise ürün maskeleme özelliğini aktifleştirmeniz yeterlidir.

Günlük Yedekleme

Sistem tüm bilgilerinizi yedekleyerek 10 yıl boyunca kayıt altında tutar. Tüm verilerinize kolayca ulaşabilirsiniz.

SMS Bildirimleri

Hizmet aldığınız SMS firmasını sisteme tanımlayarak müşterilerinize yapacağınız bildirimleri aynı panelden gerçekleştirme olanağı bulabilirsiniz.

Eticaret Kur Nedir?

Başarılı e-ticaret altyapı çözümlerinden biri olan Eticaretkur; genç, dinamik ekibi ve 9000’in üzerindeki KOBİ’nin dijital dünyaya adım atmasına ön ayak olmuştur. 20 yıla yakın tecrübesiyle sektörde önemli bir yer edinen marka her iş modeline sahip işletmenin ihtiyaçlarını karşılamayı hedefler.

ETicaret Kur Entegrasyonu

Eticaret Kur Entegrasyonu Nasıl Yapılır?

Eticaret Kur admin panelini BirFatura ile entegre etmek oldukça kolaydır. Tek ihtiyacınız olan Eticaret Kur APİ bilgileridir, Eticaretkur temsilcinize ulaşarak öğrenebilirsiniz. APİ şifresini öğrendikten sonra BirFatura panelini açıp Ayarlar > Mağaza Ayarları > Eticaretkur > Düzenle kısmına tıklayarak açılan pencereye APİ şifresi, web sitenizin URL adresi ve mağaza adınızı yapıştırıp kaydettiğinizde kurulum tamamlanmış olacaktır. Sonrasında işinizi kolaylaştıracak, aşağıdaki bazı ayarlamalara geçebilirsiniz:

  1. Hangi Durumdaki Siparişleri Görmek İstiyorsunuz: Seçeneğini tıkladığınızda panelde görmek istediğiniz sipariş durumunu buradan seçebilirsiniz, tüm siparişleri veya yeni gelen işlem görmemiş siparişleri görmek istiyorum gibi. Bu listeye seçeneklerin gelmesi için “DOLDUR” butonuna tıklamanız gerekir.
  2. Mağaza Açıklaması: Mağazanıza ait özel bir açıklamanız var ise ve faturalarınıza da bunu eklemek istiyorsanız bu alandan açıklama tanımlayabilirsiniz.
  3. Kargo Takip Numarası Çıktıktan Sonra Sipariş Durumu: Siparişinizin kargo takip numarası çıktıktan sonra, hangi durumunu görmek istiyorsanız bu alandan seçebilirsiniz. 
  4. İskonto ve İndirim KDV Hariç Fiyattan Hesaplansın: Sistem varsayılan olarak bu indirimleri KDV dahil fiyattan hesaplar ancak tam tersi bir durum var ise bu seçeneği seçebilirsiniz.
  5. Logo Yükle: Mağazanıza ait bir logonuz varsa bu alandan yükleyebilir, faturalarınızda gözükmesini sağlayabilirsiniz.
  6. TEST ET: Bütün işlemleri tamamladıktan sonra tıkladığınızda bağlantı kontrolü yapabilir, sorun yok ise “KAYDET” butonuna tıklayıp entegrasyonu tamamlayabilirsiniz.

BirFatura ekibi olarak Eticaret Kur entegrasyonu ve kurulum hakkında merak ettiğiniz tüm sorularınızı cevaplamak için yanınızdayız, [email protected] e posta adresimizden, 0850 303 32 96 numaralı telefon numaramızdan ve canlı destek yoluyla bize ulaşabilirsiniz.

Siz de Eticaret Kur E-Ticaret Sitenizi BirFatura ile Bağlayın, Operasyon Takibini Kolaylaştırın

BirFatura Eticaret Kur entegrasyonunun sunmuş olduğu avantajlardan yararlanmak için tek yapmanız gereken kullanıcı hesabı oluşturup, mağazanız ile entegre etmek. 30 gün boyunca ücretsiz test edin, memnun kalırsanız abone olun!

BirFatura Illustrasyon

Eticaret Kur Hakkında Merak Ettiklerinize BirFatura'da Göz Atın

EticaretKur ile ilgili sık sorulan soruları inceleyebilir, e-ticaret altyapısı için Eticaret Kur firmasını tercih etmek isterseniz ihtiyaç duyacağınız bilgilere erişebilirsiniz:

E-ticaret yazılımları sunan web sitesi altyapı sağlayıcısıdır. Online satış yapmak isteyen KOBİ’lerin ihtiyaçlarına uygun web sitesi tasarımları yapar.

Efortek Yazılım San. ve Tic. Ltd. Şti. tarafından kurulmuştur.

2003 yılında kurulmuştur.

Merkez ofisi İstanbul Şişli’de olan şirketin AR-GE ve destek ofisi Trabzon’dadır.

Bütçenize uygun e-ticaret paketlerinden birini seçerek Eticaret Kur web sitesi üzerinden satın alabilir veya 0850 303 6100 telefon numarasından iletişime geçebilirsiniz.

Tüm paket seçenekleri ücretlidir.