Bir Fatura İle Başlayın.

Farmaborsa Entegrasyonu

Farmaborsa entegrasyonu sayesinde Farmaborsa mağazanızdaki operasyonel gelişmelere zamanında müdahale edin! BirFatura Farmaborsa entegrasyon programını 30 gün boyunca ücretsiz deneyerek hemen kullanmaya başlayın!

farmaborsa entegrasyonu

Farmaborsa Entegrasyonu Nedir?

Farmaborsa entegrasyonu, Farmaborsa mağazanız ile bağlantı kuran pazar yeri entegrasyonu çözümüdür. Farmaborsa’daki mağazanıza gelen yeni veya tüm siparişleri kolayca görüntüleyebilir, faturalandırma, kargo barkodu yazdırma, ön muhasebe işlemlerinin tamamını tek çatı altına toplamayı sağlayabilirsiniz. Farmaborsa APİ bilgileri yardımıyla hızlı bir şekilde kurulur. Anlaşmalı olduğunuz kargo firmasını da entegre edip e fatura ve e arşiv keserek faturalarınızı hızlıca alıcılara e-posta ile iletebilirsiniz.

Günlük Raporlama

Faturalandırılan satışlarınız ve giderlerinizi kayıt altına alarak ön muhasebe raporlarını alabilir, gelir-gider takibini yapabilirsiniz.

Çoklu Mağaza

BirFatura Farmaborsa entegrasyonu aynı anda birden çok mağazayı yönetmenin en kolay yollarından biridir. 

Mutabakat Sistemi

Komisyon, gecikme veya temin edememe cezası, kargo kesintileri gibi pek çok kalemi doğru bir şekilde görebilir, net kar oranını pratik olarak hesaplarsınız.

Kargo Yönetimi

Anlaşma yaptığınız kargo şirketinin API kurulumunu yaparak kargo fişlerini yazdırma, kargo hareketleri, müşteriye bildirim özelliklerini kullanabilirsiniz.

Fatura Kesimi

Faturalarınızı gelen siparişlerinizin bilgileriyle ister otomatik isterseniz de manuel olarak saniyeler içerisinde faturalandırabilirsiniz.

Ürün Maskeleme

Faturada açık şekilde yazmasını istemediğiniz ürünlerde ise ürün maskeleme özelliğini aktifleştirmeniz yeterlidir.

Günlük Yedekleme

Sistem tüm bilgilerinizi yedekleyerek 10 yıl boyunca kayıt altında tutar. Tüm verilerinize kolayca ulaşabilirsiniz.

SMS Bildirimleri

Hizmet aldığınız SMS firmasını sisteme tanımlayarak müşterilerinize yapacağınız bildirimleri aynı panelden gerçekleştirme olanağı sunulur.

Farmaborsa Nedir?

Farmaborsa eczaneleri olan eczacıların alım satım yapabileceği pazar yeri sistemiyle çalışan e-ticaret sitesi olarak hizmet eder. Başlangıçta sosyal sorumluluk projesi olarak başlayan web sitesinde takas yöntemiyle değişim yapılırken kısa zamanda eczacıların artan taleplerine göre şekillenmiştir. Aynı zamanda eczanelerde artan stok yükünü azaltmaya da destek olan e-ticaret sitesi kar oranını düşük baremde artırmaya yardımcı olur. Yalnızca GLN numarası ile kayıt kabul eden platformun denetimi yine eczacılar tarafından sıkı bir şekilde yapılır.

farmaborsa entegrasyonu

Farmaborsa Entegrasyonu Nasıl Yapılır?

Mağazanızı kolayca BirFatura ile entegre etmek mümkündür. BirFatura ve Farmaborsa yönetim panellerini iki ayrı pencerede açarak hazır tutmak daha kolay kurulum yapmanıza yardımcı olabilir. Farmaborsa entegrasyonu yapabilmek için izlemeniz gereken adımlar şöyledir:

  1. [email protected] adresinden Farmaborsa müşteri hizmetleri’ne ulaşarak BirFatura ile entegrasyon yapmak istediğinizi, ona uygun kullanıcı adı, şifresinden APİ bilgilerini talep edin.
  2. Bilgileri not ettikten sonra BirFatura panelinden Ayarlar → Mağaza Ekle sekmesinden Farmaborsa logosunu seçerek Yeni Mağaza Ekle’yi tıklayın, açılan pencereye gelen kullanıcı adı ve şifresini girip kaydettiğinizde Farmaborsa entegrasyon kurulumunuz tamamlanmış olacaktır.

BirFatura ekibi olarak Farmaborsa entegrasyonu ve kurulum hakkında merak ettiğiniz tüm sorularınızı cevaplamak için yanınızdayız, [email protected] e posta adresi, 0850 303 32 96 numaralı telefon numarası ve canlı destek yoluyla bize ulaşabilirsiniz.

BirFatura Farmaborsa Entegrasyonunun Sunmuş Olduğu Avantajlardan Hemen Yararlanın!

Hiçbir ücret ödemeden, BirFaturanın avantajlarını tam 30 gün boyunca bizzat deneyimleyin. Memnun kalırsanız, abonelik işlemlerinizi başlatmak ve sizi mutlu müşterilerimiz arasında görmek için sadece bir telefon/mail uzaklığındayız.

BirFatura’nın sunmuş olduğu Farmaborsa entegrasyon programıyla sipariş, fatura ve ön muhasebe işlemlerini tek panelden yönetme kolaylığından yararlanın.

BirFatura Illustrasyon

Farmaborsa Hakkında Merak Ettiklerinize BirFatura’da Göz Atın

Yalnızca eczacıların satış yapabilmesi amacıyla kurulmuş pazar yeridir. Eczanesi olan eczacılar platform üzerinden satışına izin verilen ilaç ve diğer besin destekleri için ilan verebilir. GLN numaralarıyla üye olan satıcılar her ürünün altında fiyatlarını listeleyerek görüntülenebilir. 150 binin üzerine ilan bulunan sitenin kullanımı ücretsiz ve kolaydır. Paytr ile anlaşması bulunan şirkette ödeme yöntemi sadece kredi kartıdır.

Eczacılar tarafından yönetilen firmanın ticari unvanı Attaleia Reklam ve Organizasyon Tic. Ltd. Şti.’dir.

2017 yılında kurulmuştur.

İlaç satışının son derece güvenli şekilde yapıldığı web sitesinde ürünlerinizi güvenle yükleyebilirsiniz.

Satıcı olmak ve ürünlerinizi sergilemek tamamen ücretsizdir. Sadece yaptığınız satışlardan kesinti yapılmaktadır. Farmaborsa komisyon oranı satış fiyatının KDV hariç %6’sıdır.

Ezcacıysanız web sitesi üzerinden GLN numaranızı, kurum eczacısı isenız referans kodunu girerek hemen üye olabilirsiniz.

Eczanesindeki satışları artırıp artan stokları varsa değerlendirmek isteyen her eczacı için uygundur.

Yasaklı ürün satışı yapan satıcının ürününü siteden silerek uyarı gönderir, ihlal tekrarlandığında ise üyeliği sonlandırılır. Farmaborsa üzerinde satışı yasaklı ürün listesi şöyledir:

  • Eczacılar ve Eczaneler yönetmeliğininin 42. maddesinde yalnızca eczanede satılması gereken homeopatik ürünler, ruhsatlı geleneksel bitkisel tıbbi ürünler, reçeteye tabi olan veya olmayan tüm beşeri ilaçlar, özel amaçlı diyet ve bebek gıdaları.
  • Diş macunu, hasta altı bezi, inkontinans pedi, topikal uygulanan sıcak soğuk kompres, diş protez bakım ürünleri, ağız çalkalama suyu, yara bandı, flaster, pamuk, kondom ve nefes açıcı burun bantları dışındaki tüm tıbbi cihazlar.
  • Veteriner tıbbi ürünler,
  • İşitme cihazları, ortopedik protez ve ortezler.
  • Reçeteli ya da reçetesiz ilaç yapımında kullanılan malzemeler,
  • Reçete ile alınabilen numaralı gözlük camı, çerçeve ve kontakt lensler,
  • İlgili mevzuat doğrultusunda internette satışı ya da takasına izin verilmeyen tüm ürünler.