Farmazon Entegrasyonu

Farmazon entegrasyonu ile Farmazon mağazasındaki operasyonel işlemleri kolay yönetin!

Farmazon Pazaryeri Entegrasyonu

Farmazon Entegrasyonu Nedir?

Farmazon entegrasyonu, Farmazon mağazanızın iş takibini kolaylaştıran pazaryeri entegrasyon çözümüdür. Bu sayede yeni ve tüm siparişleri kolaylıkla görüntüleyebilir, her siparişe manuel ya da toplu fatura kesebilirsiniz. Aynı zamanda e-fatura ya da e-arşiv şeklinde faturaları elektronik ortamda iletebilme olanağına sahip olursunuz. Ayrıca anlaşmalı olduğunuz kargo firmasını da sisteme entegre ederek kargo barkodlarını ister ayrı olarak ister fatura üzerine yazdırabilirsiniz. Hem BirFatura’nın kullanımı hem de kurulumu kolay yönetim paneli sayesinde mağazanızı daha etkili yönetir ve zamandan tasarruf edersiniz.

Günlük Raporlama

Faturalandırılan satışlarınız ve giderlerinizi kayıt altına alarak ön muhasebe raporlarını alabilir, gelir-gider takibini yapabilirsiniz.

Çoklu Mağaza

BirFatura Farmazon entegrasyonu aynı anda birden çok mağazayı yönetmenin en kolay yollarından biridir. 

Mutabakat Sistemi

Komisyon, gecikme veya temin edememe cezası, kargo kesintileri gibi pek çok kalemi doğru bir şekilde görebilir, net kar oranını pratik olarak hesaplarsınız.

Kargo Yönetimi

Anlaşma yaptığınız kargo şirketinin API kurulumunu yaparak kargo fişlerini yazdırma, kargo hareketleri, müşteriye bildirim özelliklerini kullanabilirsiniz.

Fatura Kesimi

Faturalarınızı gelen siparişlerinizin bilgileriyle ister otomatik isterseniz de manuel olarak saniyeler içerisinde faturalandırabilirsiniz.

Ürün Maskeleme

Faturada açık şekilde yazmasını istemediğiniz ürünlerde ise ürün maskeleme özelliğini aktifleştirmeniz yeterlidir.

Günlük Yedekleme

Sistem tüm bilgilerinizi yedekleyerek 10 yıl boyunca kayıt altında tutar. Tüm verilerinize kolayca ulaşabilirsiniz.

SMS Bildirimleri

Hizmet aldığınız SMS firmasını sisteme tanımlayarak müşterilerinize yapacağınız bildirimleri aynı panelden gerçekleştirme olanağı sunulur.

Farmazon Nedir?

Farmazon, eczacıların mağaza açabildiği pazar yeridir. Ek gelir kaynağı sunan platform stokları azaltmaya yardım ederken acil alınması gereken ürünleri kolay tedarik etmeye imkan tanır. Eczacılar hem alıcı hem de satıcı olabildiği Farmazon üzerinde ilanı verilen ürünlerin fiyatları rahatlıkla listelenir ve karşılaştırılabilir. İlaç dışındaki tüm sağlık ürünlerinin satışına izin verilmekle birlikte medikal, kişisel bakım, besin takviyesi, sağlık, anne bebek, sarf malzemelerinin yanı sıra evcil hayvan ve plaj deniz ürünleri gibi kategorilerde ürünlerinizi sergileyebilirsiniz. İlaç Takip Sistemi (İTS)’ne kayıtlı e-posta adresinizle kolayca kayıt olabilir, GLN numaranızı girerek hemen üye olabilirsiniz.

Farmazon Pazaryeri Entegrasyonu

Farmazon Entegrasyonu Nasıl Yapılır?

Farmazon mağazanızı kolayca BirFatura ile entegre etmek mümkündür. BirFatura ve Farmazon yönetim panellerini iki ayrı pencerede açarak hazır tutmak daha kolay kurulum yapmanıza yardımcı olabilir. Kurulum için yapmanız gerekenler aşağıdaki gibidir:

  1. Farmazon iletişim adresine e-posta göndererek mağazanızı BirFatura ile entegre etmek için Farmazon APİ bilgilerinizi talep edin.
  2. Kullanıcı adı ve şifresinden oluşan APİ bilgisi geldikten sonra BirFatura panelinden Ayarlar > Mağaza Ayarları > Farmazon > Düzenle butonuna geldikten sonra Yeni Mağaza Ekle bölümüne tıklayın.
  3. Açılan pencereye bu bilgileri kaydettikten sonra kurulum tamamlanmış olacaktır.

BirFatura Farmazon Entegrasyonunun Sunmuş Olduğu Avantajlardan Hemen Yararlanın!

Hiçbir ücret ödemeden, BirFaturanın avantajlarını tam 30 gün boyunca bizzat deneyimleyin. Memnun kalırsanız, abonelik işlemlerinizi başlatmak ve sizi mutlu müşterilerimiz arasında görmek için sadece bir telefon/mail uzaklığındayız.

BirFatura’nın sunmuş olduğu Farmazon entegrasyon programıyla sipariş, fatura ve ön muhasebe işlemlerini tek panelden yönetme kolaylığından yararlanın.

BirFatura Illustrasyon

Medifoni Hakkında Merak Ettiklerinize BirFatura’da Göz Atın

Aşağıdaki Farmazon sıkça sorulan sorular bölümünü inceleyebilir, şirket hakkında ve Farmazon’da mağaza açmak konusunda ihtiyaç duyacağınız bilgilere erişebilirsiniz:

Eczacılara özel alışveriş platformudur. İlaç dışındaki sağlık, kişisel bakım ürünlerinin piyasadan daha uygun fiyata alınıp satılabilir.

Mesa Verde Vitamin Kozmetik ve Gıda Takviyeleri Anonim Şirketi ticaret unvanıyla faaliyet gösteren Farmazon Danyal ve Melik tarafından kurulmuştur. Yaklaşık 100’e yakın eczacıyla eczacıların sorunlarına dair yapılan görüşmeler sonucu ortaya çıkan platform uygun fiyata ve güvenli alışveriş olanağı sunmayı hedeflemiştir.

Kuruluş tarihi Eylül 2014’tür.

İstanbul Beşiktaş’tadır.

Yalnızca eczacılar kullanabilir.

Güvenli ödeme seçenekleriyle alışverişin mümkün olduğu Farmazon’da %100 orijinal eczane ürünleri satışa sunulur. Bununla birlikte yaptığı satışlardan gelen ödemeler ortalama 7 gün içerisinde düzenli olarak satıcı hesabına aktarılmaktadır.

Üye olmak ve mağaza açmak tamamen ücretsizdir. Ancak her pazar yerin uygulandığı gibi her satış üzerinden komisyon alınmaktadır.

Satışa başlamak için Farmazon üye ol bölümünden GLN numaranızı girip kullanıcı adı ve şifre belirleyerek hemen üye olabilirsiniz. Başvurunuz onaylandıktan sonra ürünlerinizi Farmazon satıcı panelinden yükleyip hemen satışa başlayabilirsiniz.

Oldukça uygun komisyon oranına sahip olan Farmazon komisyon oranı satış tutarının banka hizmet bedeli ve KDV dahil %7.08’idir.

Her siparişe fatura kesmek ve faturası ile göndermek platform tarafından zorunlu tutulmuştur. Farmazon entegrasyonu aracılığıyla faturalandırma işlemlerini kolaylıkla halledebilirsiniz. BirFatura’nın Farmazon e fatura entegrasyonu sayesinde alıcılara e-fatura veya e-arşiv fatura düzenleyerek e-posta ve SMS yoluyla kolaylıkla iletebilirsiniz.

Eczacıların eczaneleri adına internet sitesi kurması kanunen yasaktır.

İnternet satışına izin verilmeyen ürünlerle beraber reçeteli her ilacın satışına izin verilmemektedir. Eczaneler yönetmeliğinin 42. maddesinde belirtilen ürünlerin Farmazon’da da sergilenmesi mümkün değildir. Site üzerinde yasaklı ürün ilanı veren satıcının ilanı hemen silinmekle birlikte mağazaya uyarı verilir, tekrarlandığı takdirde mağaza kapatma yaptırımı bile uygulanabilir.