blog88

Güven, oldukça zor elde edilen bir süreçtir. Özelikle de iş hayatından bunu elde etmek daha da zordur. Müşterilerin ve çalışanlarınızın güvenini kazanmak başarınız için olmazsa olmaz bir etkeninizdir. İş hayatınızdaki çoğu şeyden daha önemlidir. Çünkü ne zaman bu güveni kazanırsanız işte o zaman işleriniz daha da büyüyecektir. Güven öyle de bir şeydir ki belki de bu güveni kazanmanız yıllar sürse de bu güveni kaybetmek 2 dakika bile sürebilir. O yüzden de dikkatli olmalısınız.

Hem müşterileriniz hem de çalışanlarınız sizinle çalışmanın doğru bir karar olduğuna inanmak isterler. Müşterilerinize hizmetlerinizle onlara değer verdiğinizi göstermelisiniz. Çalışanlarınıza ise değer verdiğinizi göstererek onların güvenini kazanabilirsiniz.

İçerikleriniz ile bu güveni nasıl sağlayabilirsiniz?

  • Öncelikle hedef kitlenizi belirlemeniz gerekmektedir. Kim için üretiyoruz içeriği? Bu sorunun cevabını iyi belirlemelisiniz. İçerik hazırlarken rakiplerinizin paylaşmış oldukları içerikleri inceleyip, hangi yazının daha fazla okunduğunu ve paylaşıldığını inceleyebilirsiniz.
  • İçerik yazmadan önce dikkat etmeniz gereken anahtar kelimeler. Anahtar kelime analizi yapabileceğiniz birçok araç bulunmaktadır. Ancak bunlardan en önemlisi Google Search.
  • Hedef kitlenizin dikkatini çekmek istiyorsanız eğer bunu sağlamanın yolu merak uyandırıcı bir başlık seçmeniz gerekmektedir. Başlıklarla anahtar kelimelere de yer vermelisiniz.
  • İçeriğinizi yazarken dikkat etmeniz gereken püf nokta kolay okunabilir olmasıdır. Eğer içeriğinizi paragraflar halinde yazarsanız okumayı kolaylaştıracaktır. Ayrıca içeriğinizin listeleme şeklinde olması da hem mobil açısından hem de masaüstünde okumayı kolay hale getirecektir. Dikkat çekmeniz gereken kelime ya da cümlelerde “bold” kullanarak dikkat çekici hale getirebilirsiniz. Böylelikle akılda kalmasını sağlamış olursunuz. Noktalama ve yazım kurallarına da dikkat etmeniz gerekmektedir. Eğer bu çok fazla olursa okuyan kişinin dikkati dağılacağından size güven duymasını da engelleyecektir.
  • İçeriklerinizde görseller kullanmalısınız. Ancak görselleri kullanırken her sayfada olan görseli tercih etmemelisiniz. Çünkü bu sizin kalitenize zarar verecektir. Kendinize özgü görseller kullanmalısınız.
  • Kullanıcının sayfanızda daha çok zaman geçirmesini istiyorsanız video kullanabilirsiniz. Video kullanmanız sayfa içeriğinizi de zengin bir hale getirecektir.
  • İçeriklerde asıl amaç doğru ve güncel bilgiye en hızlı sürede ulaşmaktır. İçeriklerinizi oluştururken buna dikkat etmelisiniz.
  • İçeriklerinize kullanıcılarınız yorum yapıyor ise içeriğiniz güncel kalacaktır. Çünkü her yorum yeni bir yazı gibidir. Ayrıca çok fazla yorum alan sayfalarda arama motorlarında üst sıraya çıkmaktadır.
  • Google Analytics ile kullanıcıların sayfanızda ne kadar süre kaldığı gibi bilgilere ulaşabilirsiniz. Yazmış olduğunuz içerikleri bu araçlar sayesinde ölçerek hangi yazınızın daha fazla ilgi gördüğü konusunda bilgiler alabilirsiniz.

 

İçerik Editörü: Elif SÜER

BirFatura'yı Siz de Kullanıp Deneyebilirsiniz.

Logo

Arge-Merkezi: Üniversiteler Mh. Bilkent Cyberpark Tepebinası No: 413 Çankaya/Ankara

Genel Merkez: Kızılcaşar Mh. 2714.Sk. No:16 Gölbaşı/Ankara

Tel: 0850 303 32 96

© Copyright 2016 – 2022