Bir Fatura İle Başlayın.

İdeasoft Entegrasyonu

İdeasoft entegrasyonu ile İdeasoft altyapılı sitenizi ve tüm sanal mağazalarınızı tek panelden yönetin.

İdeasoft Entegrasyonu

İdeasoft Entegrasyon Nedir?

İdeasoft e ticaret sitenizi hem pazaryerlerindeki mağazalarınız ile entegre edebilen hem de tüm operasyonel süreçleri tek çatı altında toplayan BirFatura yazılımıdır. Tüm mağazaları tek yerden yönetme kolaylığının yanı sıra faturalandırma, sipariş takibi, ön muhasebe, raporlama işlerini zahmetsizce yerine getirmenize yardımcı olur.

Günlük Raporlama

Faturalandırılan satışlarınız ve giderlerinizi kayıt altına alarak ön muhasebe raporlarını alabilir, gelir-gider takibini yapabilirsiniz.

Çoklu Mağaza

BirFatura İdeasoft entegrasyonu, aynı anda birden çok mağazayı yönetmenin en kolay yollarından biridir. 

Mutabakat Sistemi

Komisyon, gecikme veya temin edememe cezası, kargo kesintileri gibi pek çok kalemi doğru bir şekilde görebilir, net kar oranını pratik olarak hesaplarsınız.

Kargo Yönetimi

Anlaşma yaptığınız kargo şirketinin API kurulumunu yaparak kargo fişlerini yazdırma, kargo hareketleri, müşteriye bildirim özelliklerini kullanabilirsiniz.

Fatura Kesimi

Faturalarınızı gelen siparişlerinizin bilgileriyle ister otomatik isterseniz de manuel olarak saniyeler içerisinde faturalandırabilirsiniz.

Ürün Maskeleme

Faturada açık şekilde yazmasını istemediğiniz ürünlerde ise ürün maskeleme özelliğini aktifleştirmeniz yeterlidir.

Günlük Yedekleme

Sistem tüm bilgilerinizi yedekleyerek 10 yıl boyunca kayıt altında tutar. Tüm verilerinize kolayca ulaşabilirsiniz.

SMS Bildirimleri

Hizmet aldığınız SMS firmasını sisteme tanımlayarak müşterilerinize yapacağınız bildirimleri aynı panelden gerçekleştirme olanağı sunulur.

İdeasoft Nedir?

Türkiye’nin en hızlı e ticaret çözümlerinden biri olan İdeasoft, güçlü yazılım altyapısıyla milyonlarca işletmenin dijital yüzü olarak kullanıcı dostu alışveriş deneyimi sunar. İdeasoft B2B ve B2C iş modellerine göre satış yapan işletmelere oldukça uygundur. İdeasoft yönetim paneli site yöneticilerinin de işlerini kolaylaştırmayı hedefler. 15 yılı aşkın tecrübesi ve uzman kadrosuyla hizmet veren şirket profesyonelliğini kanıtlamıştır.

Başarılı sipariş ve ürün yönetimi özelliklerinin yanı sıra SEO uyumlu tasarım, yazılımıyla da öne çıkar. Kullanıcılarına pazarlama araçlarını da etkili yönetme olanağı sağlar. Bununla birlikte entegratör firmalarla yaptığı başarılı işbirliklerinin sonucunda İdeasoft entegrasyon çözümleriyle operasyon tarafınının rahatlamasına katkı sağlar.

İdeasoft Entegrasyonu

İdeasoft Entegrasyonu Nasıl Yapılır?

İdeasoft altyapısına sahip web sitenizi BirFatura ile entegre etmek oldukça kolaydır, birkaç dakika içerisinde kurulumu tamamlayıp hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. BirFatura İdeasoft entegrasyonu yapmak için izlemeniz gereken adımlar şöyledir:

  • İdeasoft yönetim panelinde yer alan Entegrasyonlar kısmından API sekmesine gelin.
  • İdeasoft API menüsünün altındaki Ekle simgesine tıkladıktan sonra çıkan pencerede → Ad: BirFatura Yönlendirme Adresi: uygulama.birfatura.com/ideasoftauth bilgilerini girerek uygulama listesine kaydolun.
  • Bu uygulama listesinden İzin Yönetimi → Yeni diyerek yöneticiyi seçin; Katalog ve Order kısımlarını Okuma/Yazma olarak seçip Kaydet butonuna tıklayın.

Ayarlar bölümünde Yeni Mağaza Ekle butonuna basarak İdeasoft entegrasyonunu tamamlamış olursunuz.

BirFatura ekibi olarak İdeasoft entegrasyonu ve kurulum hakkında merak ettiğiniz tüm sorularınızı cevaplamak için yanınızdayız, [email protected] e posta adresimizden, 0850 303 32 96 numaralı telefon numaramızdan ve canlı destek yoluyla bize ulaşabilirsiniz.

BirFatura İdeasoft Entegrasyonu ile Tanışmak için Ücretsiz Deneyin

İdeasoft entegrasyonunun sunmuş olduğu avantajlardan hemen yararlanın! İdeasoft e-ticaret sitenizi BirFatura ile bağlayın, operasyon takibini kolaylaştırın. 1 ay boyunca hiçbir ödeme yapmadan test edin, memnun kalırsanız abone olun.

BirFatura Illustrasyon

İdeasoft Hakkında Merak Ettiklerinize BirFatura'da Göz Atın

İdeasoft e ticaret, mobil ve web tabanlı yazılım çözümleri sunan teknoloji şirketidir. Özellikle e ticaret sektörüne başarılı yazılım çözümleri üreterek Türkiye’nin lider markaları arasında yerini almayı başarmıştır. 15 yılı aşkın deneyimiyle 35 binin üzerinde işletmenin dijital dünyaya adım atmasını sağlayan marka, profesyonelliğini sürdürmeyi ilke edinir. 180 çalışanı bulunan şirket genel merkez ve AR-GE ofisinden faaliyetlerine devam etmektedir.

İdeasoft sahibi ve kurucuları Seyhun Recep Özkara, Fatih Çalışkan, Kerem Kaya olarak geçmektedir. Ancak şu anki durumda pek çok yerli ve yabancı şirket ile yatırım ortaklığı bulunur. 

Kuruluş yılı 2005’tir.

İki ayrı yerden çalışmalarını sürdüren İdeasoft plazası İstanbul Üsküdar’daki Libadiye Caddesi’nde, AR-GE ofisi ise Üsküdar’daki BüdoTek Teknopark’tadır.

Deloitte Teknoloji Fast50 listesinde 7. kez üst üste Türkiye’nin en hızlı büyüyen 100 e ticaret yazılım firması arasına girerek ödül alan İdeasoft KOBİ’lerin dijital dönüşümüne destek olur. Ülkenin e ticaret payının büyümesine öncülük ederken aynı zamanda en çok kullanılan e ticaret altyapılarından biri olduğundan gerek teknik destek gerek kalite açısından küçük ya da büyük ölçekli işletmeler güvenle tercih edebilir. Aynı altyapıyı kullanan site yöneticilerinin deneyimlerini paylaştığı İdeasoft yorum kısımlarını da detaylı inceleyerek fikir sahibi olabilirsiniz.

İdeasoft site kurulumu ücretli bir hizmettir. E ticaret paketi modeliyle çalışan firma web sitesi dışında ek özellikleriyle de işletmenizin ihtiyaçları doğrultusunda şekillendirilebilir.

Anahtar teslim e ticaret sitesi istiyorsanız doğru bir adres olabilir. İster var olan sitenizi yenisine taşımak ister sıfırdan oluşturmak isteyenler 0216 326 04 77 ile iletişime geçerek veya iletişim formunu doldurarak kurulum işlemlerini başlatabilirler.

Ürün, hizmet ve markalarını dijitale taşımak isteyen tüm KOBİ’ler için uygun bir platformdur.

Herhangi bir mağaza sayısı sınırı olmadığından kolaylıkla bağlayabilirsiniz.

Web sitenize yeni sipariş gelip gelmediğini kontrol etmek için BirFatura paneline giriş yaptıktan sonra sol menüde yer alan Siparişler → Onaylanmışlar sekmesine tıkladığınızda tüm siparişleri görüntüleyebilirsiniz.

İnternet sitenizde bulunan ürünlerin KDV oranlarını değiştirmenize gerek yoktur. KDV bilgileri İdeasoft sitenizden ayarlandığından dolayı BirFatura İdeasoft entegrasyon paneline otomatik çekilir.

İdeasoft fiyat seçenekleri tercih ettiğiniz e ticaret paketine göre değişiklik gösterir, her paket kapsamında temel özelliklere ek olarak bazı ekstra fonksiyonlar da bulunur. Aylık ödeme planlarının çıkarıldığı fiyatlandırma sistemi sayesinde oldukça makul ücretler karşılığında İdeasoft altyapısına sahip siteye sahip olabilirsiniz.