ticaretbakanlığındankobileredestek

Koronavirüs (COVID-19) sebebi ile zor günler yaşayan KOBİ’lere özel destek kampanyasını finansman, pazarlama ve eğitim desteği içeren KOBİ DESTEK Paketini Trendyol başlatmıştı. Trendyol’un 80 milyon liralık KOBİ Destek Paketinden 45 Bine yakın iş ortağı bu destekten yararlanabilecek.

KOBİ’lere bir başka destek de Ticaret Bakanlığı başlattı. Ticaret Bakanlığı KOBİ’lere e-ticaret alanında desteklemek için destek kampanyasını başlattı.

“Onlar ticaret hayatımızın asıl kahramanları.”

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, KOBİ’lerin virüs nedeniyle olumsuz etkilenmelerini azaltmak ve e-ticaretin sağladığı imkânlardan en etkili şekilde faydalanmalarını sağlamak amacıyla “E-Ticaret olarak KOBİ’lerin Yanındayız” kampanyasını başlattı. KOBİ’ler bu zorlu süreçte canların pahasına vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılamak ve ticareti sürmek için çalışmalarına devam etmekte. Yapılan açıklamada da Pekcan, “KOBİ’lerimiz hem iç ticaretin aksamaması hem de vatandaşlarımız evde kalırken ihtiyaçlarını karşılamak için cansiperane çalışıyorlar. Onlar ticaret hayatımızın asıl kahramanları.” diyerek KOBİ’lerimizin önemini vurguladı.

Ticaret Bakanlığı Kobi Destek
Ticaret Bakanlığı Kobi Destek

KOBİ’lerin Yanındayız!

Pekcan, Bakanlık olarak KOBİ ve iş insanları ile temas halinde olduklarını, taleplerini ve sıkıntılarını dinlediklerini, çözüm önerilerini değerlendirdiklerini belirterek şunları söyledi: “Covid-19 pandemisinin KOBİ’lerin ticari faaliyetleri üzerindeki olumsuz etkilerini azaltmak, KOBİ’lerin bu dönemde ticari faaliyetlerinde e-ticaretin sağladığı imkânlardan en etkin şekilde faydalanmalarını mümkün kılmak ve istihdamlarını korumalarını teşvik etmek amacıyla ‘E-Ticaret olarak KOBİ’lerin Yanındayız’ dayanışma kampanyasını başlattık. Bu kapsamda e-ticaret siteleriyle görüşmelerde bulunduk ve bulunmaya devam ediyoruz. Kampanyamıza e-ticaret sitelerinin yanı sıra paket yemek ve sanal market uygulamaları da dâhil oldu.”

Pekcan, kampanya kapsamında ilk etapta 10’un üzerinde e-ticaret sitesi ve yer sağlayıcının katıldığını ve destek sağladığını bildirerek konuyla ilgili açıklama yaptı: “Kampanyamız kapsamında bazı e-ticaret siteleri KOBİ’lere yönelik vadelerini düşürürken, bazıları komisyon oranlarında indirime gitti. Bu sitelerin bir kısmı KOBİ’lerimize istihdam sözü verdi, bir kısmı da KOBİ’lerimize özel paketler hazırladı.”

Ticaret Bakanlığı Kobi Destek
Ticaret Bakanlığı Kobi Destek

Birlik, beraberlik ve dayanışma…

Pekcan, tüm e-ticaret sitelerini kampanyaya davet etti: “Bu zor zamanları devletimizin desteği, birlik, beraberlik ve dayanışmayla daha güçlü olarak atlatacağımıza yürekten inanıyoruz.”

KOBİ’lerin virüs sebebiyle olumsuzluklar yaşamaması adına yapılan destek kampanyalarının önemi oldukça fazladır. KOBİ’lerin e-ticaretten en iyi şekilde yararlanmaları için Ticaret Bakanlığı “E-Ticaret olan KOBİ’lerin Yanındayız” dayanışma kampanyasını başlattı. Ayrıca vadeler düşürüldü, komisyon oranlarında indirim yapıldı. KOBİ’lere istihdam sözü verildi. Daha öncede Trendyol 45 bine yakın KOBİ’ye özel 80 milyon TL değerinde “Birlikten Kuvvet Doğar” söylemiyle destek kampanyası başlatmıştı.

BirFatura'yı Siz de Kullanıp Deneyebilirsiniz.

Logo

Arge-Merkezi: Üniversiteler Mh. Bilkent Cyberpark Tepebinası No: 413 Çankaya/Ankara

Genel Merkez: Kızılcaşar Mh. 2714.Sk. No:16 Gölbaşı/Ankara

Tel: 0850 303 32 96

© Copyright 2016 – 2022