Sizleri de mutlu müşterilerimiz arasında görebilmek için sabırsızlanıyoruz!

2021 yılında BirFatura.com platformu

+45 Milyon

Fatura kesti.

+20.000

Üyeye ulaştı.

Yılın En Başarılı E-Ticaret Çözümü

Olarak seçildi.

gelir idaresi baskanligi logo

BirFatura, Türkiye Cumhuriyeti Maliye Bakanlığı, Gelir İdaresi Başkanlığı
tarafından onaylı ve lisanslı, %100 yerli bir entegratör firmasıdır.

50+ Altyapıya Entegre

25 pazaryeri
31 e ticaret

e-Fatura

e-İrsaliye

e-İmza

e-Arşiv Fatura

e-SMM

e-MM

BirFatura'nın Özelliklerini Hemen Denemeye Başlayın!

BirFatura’nın avantajlarını hiçbir ücret ödemeden, tam 30 gün boyunca bizzat test edin. Memnun kalırsanız, abonelik işlemlerinizi başlatmak ve sizi mutlu müşterilerimiz arasında görmek için sadece bir telefon/mail uzaklığındayız.

BirFatura Nedir?

2016’da faaliyetlerine başlayan Birfatura.com, 2020’de Gelir İdaresi Başkanlığı onaylı entegratör firma ünvanını elde etmesiyle birlikte mükelleflerine güvenli ve kullanışlı e-belge hizmetleri sunmaktadır. Aynı zamanda e-ticaret yapan KOBİ’lerin tüm siparişlerini tamamen 51’in üzerinde e-ticaret altyapısına entegre olarak, tek yerden otomatik veya manuel faturalandırabildikleri, aynı zamanda siparişlerinin tüm kargo süreçlerini dilerlerse kendi kargo anlaşmalarından dilerlerse de Kredili Kargo aracılığıyla baştan uca yönetebildikleri bir bulut tabanlı yazılım ortaya çıkarmıştır. Diğer entegrasyon firmalarını detaylı karşılaştırdığımız “İhtiyaçlarınıza Uyan Entegrasyon Firması Hangisi?” başlıklı yazıya da göz atabilirsiniz.

Evet entegre çalışmaktadır, WooCommerce web sitenize gelen siparişlerin faturasını BirFatura’dan kesebilirsiniz.

BirFatura hesabına kullanıcı adı olarak e-posta adresiniz ve şifre ile giriş yaptıktan sonra panelin sol bölümündeki “Satışlar” sekmesine tıklayın. “Fatura Oluştur” kısmına gelerek alıcı bilgileri, mal-hizmet bilgileri, fiyat, KDV, iskonto gibi faturada yer alması zorunlu kısımları yazdıktan sonra “Kaydet” butonuna basın. Ardından “Faturalar” kısmına tıklayıp oluşturduğunuz taslak faturayı seçip “Seçili Faturaları e-Fatura Yap” tuşuna bastığınız faturanız onaylanarak GİB sistemine düşer ve dakikalar içerisinde alıcıya ulaşır.

BirFatura OpenCart entegrasyonu sayesinde Opencart e-ticaret sitenize gelen siparişlere BirFatura üzerinden fatura kesebilirsiniz.

BirFatura’ya 0850 303 32 96 numaralı çağrı merkezimizden veya [email protected] e-mail adresinden ulaşabilirsiniz. e-İmza/Mali mührünüzü satın aldıktan sonra vergi levhasının jpeg ve imza sirküleri/beyannamesini pdf formatında kullanıcı hesabınıza yüklediğinizde e-arşiv fatura/e-fatura geçiş işlemleriniz aynı gün içerisinde yapılabilir. Sonrasında hemen fatura gönderip alabilir ve pazaryeri/e-ticaret entegrasyonlarını mağazanızı panele entegre ederek kullanmaya başlayabilirsiniz.

kolaybi e-fatura

KolayBi Kimdir?

Yazılım sektörüne finans ve ön muhasebe platformu olarak 2017’de giriş yapan KolayBi, aldığı yatırımlar ve başarılı ekibiyle başarılı bir grafik çizerek GİB onaylı özel entegratörler ile yaptığı işbirlikleri sonucunda e-fatura, e-arşiv, e-SMM, e-irsaliye, e-ihracat faturası gibi e-belge hizmetlerini sunmaya başlamıştır.

Kullanışlı ön muhasebe programına ek olarak bazı e-ticaret ve pazar yeri platformlarıyla da entegre olması sayesinde e-ticaret yapmak isteyen girişimcilere de hitap eder. Onlarca ödeme altyapısına entegre olması da şirketlerin ön muhasebe takibini kolaylaştırır. Diğer entegrasyon firmalarının özelliklerini karşılaştırdığımız “İhtiyaçlarınıza uyan entegrasyon programı hangisi?” başlık yazı da araştırmanıza katkı sağlayabilir.

BirFatura'nın KolayBi ile entegrasyonu bulunmamaktadır.

BirFatura'yı 30 Gün Boyunca Ücretsiz Olarak Deneyimleyin!

Hiçbir ücret ödemeden, BirFaturanın avantajlarını tam 30 gün boyunca bizzat deneyimleyin. Memnun kalırsanız, abonelik işlemlerinizi başlatmak ve sizi mutlu müşterilerimiz arasında görmek için sadece bir telefon/mail uzaklığındayız.

KolayBi ile İlgili Kullanıcı Soruları

Aşağıda mükelleflerin ve mükellef adaylarının markayla ilgili sık araştırma yaptığı konuları da inceleyebilirsiniz:

Bulut tabanlı entegrasyon yazılımları geliştiren marka işletmelerin dijitalleşen ihtiyaçlarına faydalı çözümler üretmektedir. Farklı GİB lisanslı özel entegratörler üzerinde e-belge hizmeti verir. Ayrıca e-imza satışı da yapmasıyla birlikte ön muhasebe, ödeme ve banka entegrasyonlarına da sahip marka e-ticaret entegrasyonları sayesinde birden çok online mağazayı tek panelden yönetme imkanı tanır. 

Kurucu ve CEO’su Cem Taylan Ekinci ve Rauf Gökhan Boyana adındaki iki genç girişimcidir.

2017 yılında Ümraniye İstanbul’da kurulmuştur.

Ücretli hizmet sunan markayı denemek isteyenler 7 günlük ücret deneme sürümünü kullanmayı tercih edebilirler.

KolayBi platformunda da e-fatura, e-arşiv fatura gibi tüm elektronik faturaları kolaylıkla kesebilirsiniz. GİB portal üzerinden düzenlemeye kıyasla oldukça pratik olmasının yanı sıra faturaları indirip göndermeye ve saklamaya gerek yoktur, sunucular üzerinde depolanır. Kullanıcı hesabına giriş yaparak aşağıdaki şekilde KolayBi e-fatura ve diğer faturalarınızı oluşturabilirsiniz:

  • Panelin menüsü üzerinden “Satış Yönetimi” sekmesine gelerek açılan sayfadan “Fatura Oluştur” butonuna basın.
  • Her faturada yer alması gereken zorunlu alanları doldurduktan sonra Ürün/Hizmet bölümünde kayıtlı olan ürünleri ekleyebilir veya manuel ekleyebilirsiniz.
  • Fiyat, iskonto, KDV gibi kalemleri de doğru girdiğinizden emin olduktan sonra “e-Fatura Bilgilerini Doldur” butonuna basın.
  • Açılan ekrandan işletmenizin e-posta adresini girerek aşağıdaki onaylama simgesine tıkladığınızda fatura taslağını görüntüleme ekranı çıkar, bilgileri kontrol edin.
  • Ardından “Gönder” butonuna bastığınızda resmileşen fatura GİB’e gönderilmiş olur ve sistem durumuna göre kısa bir süre içerisinde alıcıya iletilir.

Fatura iptallerini de rahatlıkla yapabileceğiniz platform üzerinden iptal etmek istediğiniz alış faturasını “Satın Alma Yönetimi”, satış ise “Satış Yönetimi” sekmesine gelerek tüm faturaları görüntüleyin. İlgili faturanın üzerine tıklayıp “İptal Et” seçeneğine basın.

Fiyat, işletmelerin giderlerini denge tutması açısından son derece önemli bir kriterdir. O nedenle fiyat araştırması yaptıktan sonra bütçeye uyan seçenekleri tekrar gözden geçirirler. Bu anlamda uygun fiyatlandırma politikası uygulayan firmanın ödeme tutarları seçtiğiniz pakete göre değişmektedir. 4 farklı abonelik sunan firma ile 1, 6, 12 aylık abonelik paketlerine ek olarak 3 yıllık plan da oluşturabilirsiniz. 3 yıllık planda aylık ödenen tutar daha da düşeceğinden hesaplı bir seçim olabilir. Öte yandan 1 ve 3 yıllık paketlerde ekstra kontör hediyesi avantajlı olurken, diğer seçeneklerde ayrı kontör almanız gerekebilir.

İşletmelerin finansal süreçlerini yönetebileceği, dijital faturalandırma işlemlerini yürütebileceği ve birçok yapıya entegre olan sanal mağazalarını tek panelden yönetmek hem zaman hem de maliyet tasarrufu sağladığından kendilerine en uygun firma ile çalışabilmesi son derece önemlidir. KolayBi ve diğer markaları seçmeden önce kullanıcı yorumlarını okumak firmalar hakkında fikir edinmek adına yararlı olabilir. Bu firmayı kullanan mükelleflerin genel olarak oldukça memnun olduğu rahatlıkla söylenebilir. Bulut tabanlı bir yazılım olması sayesinde internetin bulunduğu her ortamdan, laptop, akıllı telefon ve tablet kullanarak hesaplarına kolaylıkla erişebilirler. 7 günlük deneme süresiyle test ederek karar vermek çok daha sağlıklı olabilir. “Hangi e-fatura programı işletmeme daha uygun?” ve “İhtiyaçlarınıza uyan entegrasyon firması hangisi?” başlıklı yazılara göz atmak da hangi özellikleri bakmanız konusunda yardımcı olabilir.