Medifoni Entegrasyonu

Farmaborsa entegrasyonu sayesinde Medifoni mağazanızdaki operasyonel gelişmelere zamanında müdahale edin! BirFatura Medifoni entegrasyon programını 30 gün boyunca ücretsiz kullanarak hemen deneyin!

Medifoni Pazaryeri Entegrasyonu

Medifoni Entegrasyonu Nedir?

Medifoni entegrasyonu, Medifoni mağazanızın iş takibini kolaylaştıran pazaryeri entegrasyon çözümüdür. Bu sayede yeni ve tüm siparişleri kolaylıkla görüntüleyebilir, her siparişe manuel ya da toplu fatura kesebilirsiniz. Ayrıca anlaşmalı olduğunuz kargo firmasını da sisteme entegre ederek kargo barkodlarını ister ayrı olarak ister fatura üzerine yazdırabilirsiniz. Hem BirFatura’nın kullanımı hem de kurulumu kolay yönetim paneli sayesinde mağazanızı daha etkili yönetir ve zamandan tasarruf edersiniz.

Günlük Raporlama

Faturalandırılan satışlarınız ve giderlerinizi kayıt altına alarak ön muhasebe raporlarını alabilir, gelir-gider takibini yapabilirsiniz.

Çoklu Mağaza

BirFatura Medifoni entegrasyonu aynı anda birden çok mağazayı yönetmenin en kolay yollarından biridir. 

Mutabakat Sistemi

Komisyon, gecikme veya temin edememe cezası, kargo kesintileri gibi pek çok kalemi doğru bir şekilde görebilir, net kar oranını pratik olarak hesaplarsınız.

Kargo Yönetimi

Anlaşma yaptığınız kargo şirketinin API kurulumunu yaparak kargo fişlerini yazdırma, kargo hareketleri, müşteriye bildirim özelliklerini kullanabilirsiniz.

Fatura Kesimi

Faturalarınızı gelen siparişlerinizin bilgileriyle ister otomatik isterseniz de manuel olarak saniyeler içerisinde faturalandırabilirsiniz.

Ürün Maskeleme

Faturada açık şekilde yazmasını istemediğiniz ürünlerde ise ürün maskeleme özelliğini aktifleştirmeniz yeterlidir.

Günlük Yedekleme

Sistem tüm bilgilerinizi yedekleyerek 10 yıl boyunca kayıt altında tutar. Tüm verilerinize kolayca ulaşabilirsiniz.

SMS Bildirimleri

Hizmet aldığınız SMS firmasını sisteme tanımlayarak müşterilerinize yapacağınız bildirimleri aynı panelden gerçekleştirme olanağı sunulur.

Medifoni Nedir?

Medifoni, sadece sağlık ürünlerinin alınıp satılabildiği pazar yeri olarak çalışır. Medikal firmalar, eczaneler, veteriner hekimler, diş hekimleri, aile hekimleri, depolar ve üreticilerin yanı sıra sağlık sektöründe olup da henüz GLN veya ÜTS kodu olmayanların da üye olup satış yapabildiği platformda bu sektörün paydaşlarını tek çatı altında toplamayı amaçlar. İlaç dışında sağlık ile ilgili tüm ürünlerin bulabileceğiniz Medifoni ile özel muayenehane, poliklinik, tıp merkezi veya güzellik merkezinizin ihtiyaç duyduğu ürünleri temin edebilir, stok fazlası ürünleri hızlı bir şekilde sergileyebilirsiniz.

Medifoni Pazaryeri Entegrasyonu

Medifoni Entegrasyonu Nasıl Yapılır?

Medifoni mağazanızı kolayca BirFatura ile entegre etmek mümkündür. BirFatura ve Medifoni yönetim panellerini iki ayrı pencerede açarak hazır tutmak daha kolay kurulum yapmanıza yardımcı olabilir. Kurulum için yapmanız gerekenler aşağıdaki gibidir:

 1. BirFatura panelini açarak Ayarlar > Mağaza Ayarları > Medifoni > Düzenle butonuna geldikten sonra Yeni Mağaza Ekle bölümüne tıklayın.
 2. Medifoni satıcı hesabınızın kullanıcı adı ve şifresini açılan penceredeki ilgili yerlere girip kaydedin. Bu bilgileri girdikten sonra bazı ayarlamalar yapabilirsiniz.
 3. Hangi durumdaki siparişleri BirFatura panelinde görüntülemek istediğinize göre seçim yapabilir, sadece yeni siparişleri veya tamamını görecek şekilde ayarlayabilirsiniz.
 4. Faturalarınızda olmasını istediğiniz mağazanıza özel açıklamaları Mağaza Açıklaması bölümünden yazabilirsiniz. Ayrıca Logo Yükle bölümünden markanızın ya da şirketinizin logosunu yükleyerek faturalarınızda görünür olmasını sağlayabilirsiniz.
 5. Tüm bilgileri kaydettikten sonra Test Et butonuna tıklayıp bağlantı durumunuzu kontrol edebilir, sorun yok ise entegrasyon tamamlanmış olacaktır.

BirFatura ekibi olarak Medifoni entegrasyonu ve kurulum hakkında merak ettiğiniz tüm sorularınızı cevaplamak için yanınızdayız, [email protected] e posta adresi, 0850 303 32 96 numaralı telefon numarası ve canlı destek yoluyla bize ulaşabilirsiniz.

BirFatura Medifoni Entegrasyonunun Sunmuş Olduğu Avantajlardan Hemen Yararlanın!

Hiçbir ücret ödemeden, BirFaturanın avantajlarını tam 30 gün boyunca bizzat deneyimleyin. Memnun kalırsanız, abonelik işlemlerinizi başlatmak ve sizi mutlu müşterilerimiz arasında görmek için sadece bir telefon/mail uzaklığındayız.

BirFatura’nın sunmuş olduğu Medifoni entegrasyon programıyla sipariş, fatura ve ön muhasebe işlemlerini tek panelden yönetme kolaylığından yararlanın.

BirFatura Illustrasyon

Medifoni Hakkında Merak Ettiklerinize BirFatura’da Göz Atın

Aşağıdaki Medifoni sıkça sorulan sorular bölümünü inceleyebilir, şirket hakkında ve Medifoni’de mağaza açmak konusunda ihtiyaç duyacağınız bilgilere erişebilirsiniz:

Hem alıcı hem de satıcı olma imkanı sunan platform, ilaç dışındaki sağlık ürünlerin tedariğinin yapılabildiği pazar yeridir. Yalnızca sağlık sektöründe yer alan tüm eczacılar, veterinerler, dişçiler, medikal firmaları, özel poliklinik, tıp merkezi gibi yerlerin satıcı olabildiği platformda Türkiye’nin tüm bölgelerinden ilan verebilirler.

Medevelen Sağlık Ürünleri ve Dış Ticaret A.Ş tarafından kurulmuştur.

Kuruluş tarihi 2021’dir.

Ofisleri İstanbul Bakırköy’de bulunur.

Mağaza açmak, ilan vermek gibi tüm işlemler ücretsizdir. Medifoni yalnızca yapılan satıştan komisyon alır. Satış bedelinin KDV ve banka hizmet bedeli dahil %5.9’u kesilir.

Satışa başlamak için Medifoni üye ol bölümünden sağlık sektöründeki hangi meslek grubunda olduğunuzu seçerek kullanıcı hesabı oluşturun. GLN-ÜTS-Belge numarası gibi iş grubuna uygun bilgileri girin. Ardından manuel ya da toplu ilan ekleme seçeneklerinden birine uygun olarak ürünlerinizi kaydedin. Ürünleriniz Medifoni kataloğunda bulunuyorsa katalogdan da ilan verebilirsiniz.

İnternet satış mevzuatında yasaklı olan ürünlere ek olarak Medifoni’de satışına izin verilmeyen ürünler şöyledir:

 • Eczacılar ve Eczaneler yönetmeliğininin 42. maddesinde yalnızca eczanede satılması gereken homeopatik ürünler, ruhsatlı geleneksel bitkisel tıbbi ürünler, reçeteye tabi olan veya olmayan tüm beşeri ilaçlar, özel amaçlı diyet ve bebek gıdaları.
 • Diş macunu, hasta altı bezi, inkontinans pedi, topikal uygulanan sıcak soğuk kompres, diş protez bakım ürünleri, ağız çalkalama suyu, yara bandı, flaster, pamuk, kondom ve nefes açıcı burun bantları dışındaki tüm tıbbi cihazlar.
 • Veteriner tıbbi ürünler,
 • İşitme cihazları, ortopedik protez ve ortezler.
 • Reçeteli ya da reçetesiz ilaç yapımında kullanılan malzemeler,
 • Reçete ile alınabilen numaralı gözlük camı, çerçeve ve kontakt lensler,
 • İlgili mevzuat doğrultusunda internette satışı ya da takasına izin verilmeyen tüm ürünler.