Bir Fatura İle Başlayın.

Mizu Entegrasyonu

Mizu entegrasyonu ile Mizu mağazasındaki operasyonel işlemleri kolay yönetin!

Mizu Pazaryeri Entegrasyonu

Mizu Entegrasyonu Nedir?

Mizu entegrasyonu, Mizu mağazanızın iş takibini kolaylaştıran pazaryeri entegrasyon çözümüdür. Bu sayede yeni ve tüm siparişleri kolaylıkla görüntüleyebilir, her siparişe manuel ya da toplu fatura kesebilirsiniz. Aynı zamanda e fatura ya da e arşiv şeklinde faturaları elektronik ortamda iletebilme olanağına sahip olursunuz. Ayrıca anlaşmalı olduğunuz kargo firmasını da sisteme entegre ederek kargo barkodlarını ister ayrı olarak ister fatura üzerine yazdırabilirsiniz. Hem BirFatura’nın kullanımı hem de kurulumu kolay yönetim paneli sayesinde mağazanızı daha etkili yönetir ve zamandan tasarruf edersiniz.

Günlük Raporlama

Faturalandırılan satışlarınız ve giderlerinizi kayıt altına alarak ön muhasebe raporlarını alabilir, gelir-gider takibini yapabilirsiniz.

Çoklu Mağaza

BirFatura Mizu entegrasyonu aynı anda birden çok mağazayı yönetmenin en kolay yollarından biridir. 

Mutabakat Sistemi

Komisyon, gecikme veya temin edememe cezası, kargo kesintileri gibi pek çok kalemi doğru bir şekilde görebilir, net kar oranını pratik olarak hesaplarsınız.

Kargo Yönetimi

Anlaşma yaptığınız kargo şirketinin API kurulumunu yaparak kargo fişlerini yazdırma, kargo hareketleri, müşteriye bildirim özelliklerini kullanabilirsiniz.

Fatura Kesimi

Faturalarınızı gelen siparişlerinizin bilgileriyle ister otomatik isterseniz de manuel olarak saniyeler içerisinde faturalandırabilirsiniz.

Ürün Maskeleme

Faturada açık şekilde yazmasını istemediğiniz ürünlerde ise ürün maskeleme özelliğini aktifleştirmeniz yeterlidir.

Günlük Yedekleme

Sistem tüm bilgilerinizi yedekleyerek 10 yıl boyunca kayıt altında tutar. Tüm verilerinize kolayca ulaşabilirsiniz.

SMS Bildirimleri

Hizmet aldığınız SMS firmasını sisteme tanımlayarak müşterilerinize yapacağınız bildirimleri aynı panelden gerçekleştirme olanağı sunulur.

Mizu Nedir?

Mizu Çiçek Sepeti pazaryerinin yurtdışına açılan diğer platformudur. Çiçek, hediye, dekoratif aksesuarlar gibi kategorilere yer verilir. Dört ayrı ülkeye açılabilmenize yardım olan Mizu ile Kolombiya, Meksika, İspanya ve Almanya’ya satış yapabilirsiniz. Kolayca mağaza açabileceğiniz Mizu bu tarz ürünlerin satışını yaparak yurt dışına da açılmak istiyorsanız en uygun seçeneklerden biridir.

Mizu Pazaryeri Entegrasyonu

Mizu Entegrasyonu Nasıl Yapılır?

Entegrasyonu Mizu mağazanız ile BirFatura panelini birbiriyle bağlantılı hale getirerek gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için Mizu APİ bilgilerinizi not etmeniz gerekir, mağaza hesabınızda yazmıyorsa Mizu destek ekibinden yardım alabilirsiniz. APİ anahtarı ve şifresinden oluşan bilgileri BirFatura panelinden Ayarlar > Mağaza Ayarları > Mizu > Düzenle bölümüne geldiğinizde açılan pencereye yapıştırmalısınız. Kurulum bu şekilde tamamlanmış olacaktır, ardından aşağıdaki bazı ayarlamaları ihtiyacınıza göre yapabilirsiniz:

 1. Bu Mağazada Sipariş Notu Kargo Fişlerine Eklensin: Bu seçenek sipariş verirken girilen notun kargo fişinde de görüntülemenizi sağlar.

 2. Sıfır tutarlı siparişler (iade, değişim vs.) sistemde varsayılan durumda gözükmemektedir, ancak “Bu Mağazada Sıfır Tutarlı Siparişleri Görmek İstiyorum” seçeneğini seçerseniz bu siparişleri de panelinizde görüntüleyebilirsiniz.

 3. Bu Mağazada Kargo Takibi Birfatura Tarafından Yapılsın: Kargo takibini Mizu paneli üzerinden değil de BirFatura paneli üzerinden yapmak isterseniz bu seçeneği seçmeniz gerekir. Bunun için kargo entegrasyonu yapılmış olmalıdır.

 4. Bu Mağazada Aynı Alıcı Bilgisi Olan Siparişleri Birleştir: Bu seçeneği seçtiğinizde alıcı (müşteri) bilgileri aynı olan siparişleri birleştirir, daha kolay takip edilebilir hale gelir.

 5. Fatura İl/İlçe bilgisi boş geliyorsa Kargo/Teslimat bilgilerindeki İl/İlçe kullanılsın: İl-ilçe bilgileri Mizu hesabından boş gelebilir, bu gibi durumlarda bu seçeneği seçtiğinizde kargo teslimat adresini baz alacaktır.

 6. Bu Mağazada Yeni Siparişlerimi Birfatura’dan Onaylamak İstiyorum: Siparişlerinizi varsayılan olarak Mizu panelinden onaylayabilirsiniz, bu seçeneği seçtiğinizde ek bir işlem olmaması için gelen siparişleri Birfatura paneli üzerinden onaylamanız mümkündür.

 7. Bu Mağazada Faturalarıma Kargo Tutarları Eklensin: Faturalarda kargo tutarlarının da gözükmesini istiyorsanız bu seçeneği seçmeniz gerekir.

 8. Siparişler-Onaylanmış Sayfasında Göreceğim Siparişleri Belirlemek İstiyorum: Siparişler onaylanmış sayfasındaki listede görmek istediğiniz sipariş durumu var ise onları seçebilir, tekli veya çoklu seçim yapabilirsiniz. Örneğin yeni siparişleri veya teslim edilen siparişleri görmek istiyorum gibi.

 9. Logo Yükle: Mağazanıza özel bir logonuz var ise buradan ekleyebilir dilerseniz faturalarınızda da kullanabilirsiniz.

 10. Mağaza Açıklaması: Faturalarınızda göstermek istediğiniz mağazanıza özel açıklamalar varsa bu alana açıklamanızı tanımlayabilirsiniz.

 11. TEST ET: Bu işlemleri tamamladıktan sonra bu butona tıklayarak bağlantı kontrolü yapabilir, sorun yok ise “KAYDET” butonuna tıklayıp entegrasyon işlemini tamamlayabilirsiniz.

NOT!: Mizu mağazanızda dikkat etmeniz gereken bir diğer önemli nokta; Mizu APİ servisinden alıcı bilgileri eksik gelebildiğinden -yani il, ilçe, vergi no ve adres gibi bilgiler- faturalandırma işlemini gerçekleştirebilmeniz için bu bilgiler sistem tarafından (Adana, Karataş,…) olarak eklenir.

BirFatura ekibi olarak Mizu entegrasyonu ve kurulum hakkında merak ettiğiniz tüm sorularınızı cevaplamak için yanınızdayız, [email protected] e posta adresi, 0850 303 32 96 numaralı telefon numarası ve canlı destek yoluyla bize ulaşabilirsiniz.

BirFatura Mizu Entegrasyonunun Sunmuş Olduğu Avantajlardan Hemen Yararlanın!

Hiçbir ücret ödemeden, BirFaturanın avantajlarını tam 30 gün boyunca bizzat deneyimleyin. Memnun kalırsanız, abonelik işlemlerinizi başlatmak ve sizi mutlu müşterilerimiz arasında görmek için sadece bir telefon/mail uzaklığındayız.

BirFatura’nın sunmuş olduğu Mizu entegrasyon programıyla sipariş, fatura ve ön muhasebe işlemlerini tek panelden yönetme kolaylığından yararlanın.

BirFatura Illustrasyon

Mizu Hakkında Merak Ettiklerinize BirFatura’da Göz Atın

Aşağıdaki Mizu ile ilgili sıkça sorulan sorular bölümünü inceleyebilir, pazar yeri hakkında ve bu platformda mağaza açmak konusunda ihtiyaç duyacağınız bilgilere erişebilirsiniz:

Mizu, Türkiye dışındaki ülkelere çiçek çeşitleri, yenilebilir çiçek seçenekleri, hediyelik eşya, dekoratif aksesuar gibi ürünleri satabileceğiniz pazar yeri olarak çalışır.

Çiçek Sepeti yatırım ve güvencesiyle iş yapan marka hem tüketiciler hem de işletmeler için oldukça güvenilirdir.

Mizu kurucu Çiçek Sepeti’nin CEO’su Emre Aydın’dır.

2012 yılında kurulmuştur.

Genel merkezi İstanbul Zincirlikuyu’dadır.

Kolombiya, Almanya, Meksika ve İspanya’ya satış yapabilirsiniz.

Mağaza açmak ücretsizdir, yalnızca satış tutarı üzerinden komisyon alınır.

Öncelikle mağaza açmalısınız, web sitesi ana sayfasının sağ üst köşesinde yer alan Mizu’da satış yap kısmından üyelik oluşturabilirsiniz.

Üye ol kısmına gelince işletme unvanı, e-posta, ülke, iletişim bilgileri, varsa web sitenizin adresi, satış yapmak istediğiniz ülkeleri seçip gönderdikten sonra başvurunuz alınır ve Mizu yetkilileri kısa süre sonra sizinle iletişime geçer.