Mobil Video Reklamları Karı Arttırıyor

Reklamcılık sektörü teknolojinin getirdiği gelişmelere kayıtsız kalmayarak kendini yeniliklere adapte etti. Mobil reklamlar sektördeki payını gittikçe arttırıyor. Video izleme platformu Youtube bu sektörde oldukça büyük bir öneme sahip. Bu nedenle mobil reklamlar daha çok bu site üzerinden yayınlanıyor. Firmalar Youtube kanalı reklam yapma yöntemlerini kullanarak çok daha kazançlı çıkabiliyor.

Firma Kanalı Oluşturmak

Firmalar sosyal medya platformlarında kendi kanallarını oluşturarak reklam yapma olanağına sahip. Çoğu sosyal medya platformunda bulunan ve isminin yanında tik işareti olarak bildiğimiz işaret bulunan onaylı Youtube kanalları kullanılarak sıkıntısız bir şekilde reklam yapılabiliyor.

Doğru Reklam Politikası Uygulamak

Reklam planlaması özellikle mobilde çok önemli bir yere sahip. İlgili hedef kitlenin doğru olarak belirlenmesi ve ona göre reklam hazırlanması büyük önem taşıyor. Youtube reklam verme fiyatları dikkatlice incelenerek en uygun olan şekilde seçilmelidir.

Yayınlanacak Video Seçimi

Yapılacak reklamların hangi videolarda gösterildiği de önem taşımakta. Kısa bir videoya videodan kat kat uzun reklam vermek yanlış bir reklam tercihi olacaktır. Bu da kârını arttırmayı hedefleyen firmalar için ekstra zarara uğramak anlamına gelecektir.

Müşterileri Doğru Şekilde Bir Araya Getirme

Bilgisayarlar hala en çok kullanılan teknolojik araçlar arasında gelse de mobil cihazlar her an ulaşılabilir olduğundan ötürü daha çok kullanılıyor. Bu nedenle mobil video reklamlarının doğru olarak yapılması önem taşıyor. Youtube sitesine verilen banner tipi reklamların yanında açılan Youtube kanalı ile reklam yapmak daha az maliyetlidir.

Pek çok kurumsal firma yeni fırsatlarını Youtube üzerinden tanıtıyor. Bu sayede video izleyen her kullanıcıya ulaşma fırsatını buluyorlar. Fakat bu firmaların sayfaları müşterileri tarafından yeterince takip edilmiyorsa bazı sıkıntıların oluşması kaçınılmazdır. Bu nedenle Youtube kanal abone arttırma çalışmaları yapılarak müşterilerin firmayı takip etmesi de sağlanmalıdır.

 

BirFatura'yı Siz de Kullanıp Deneyebilirsiniz.

Logo

Arge-Merkezi: Üniversiteler Mh. Bilkent Cyberpark Tepebinası No: 413 Çankaya/Ankara

Genel Merkez: Kızılcaşar Mh. 2714.Sk. No:16 Gölbaşı/Ankara

Tel: 0850 303 32 96

© Copyright 2016 – 2022