Bir Fatura İle Başlayın.

Sizleri de mutlu müşterilerimiz arasında görebilmek için sabırsızlanıyoruz!

2021 yılında BirFatura.com platformu

+45 Milyon

Fatura kesti.

+20.000

Üyeye ulaştı.

Yılın En Başarılı E-Ticaret Çözümü

Olarak seçildi.

gelir idaresi baskanligi logo

BirFatura, Türkiye Cumhuriyeti Maliye Bakanlığı, Gelir İdaresi Başkanlığı
tarafından onaylı ve lisanslı, %100 yerli bir entegratör firmasıdır.

50+ Altyapıya Entegre

25 pazaryeri
31 e ticaret

e-Fatura

e-İrsaliye

e-İmza

e-Arşiv Fatura

e-SMM

e-MM

BirFatura'nın Özelliklerini Hemen Denemeye Başlayın!

BirFatura’nın avantajlarını hiçbir ücret ödemeden, tam 30 gün boyunca bizzat test edin. Memnun kalırsanız, abonelik işlemlerinizi başlatmak ve sizi mutlu müşterilerimiz arasında görmek için sadece bir telefon/mail uzaklığındayız.

BirFatura Nedir?

2016’da faaliyetlerine başlayan Birfatura.com, 2020’de Gelir İdaresi Başkanlığı onaylı entegratör firma ünvanını elde etmesiyle birlikte mükelleflerine güvenli ve kullanışlı e-belge hizmetleri sunmaktadır. Aynı zamanda e-ticaret yapan KOBİ’lerin tüm siparişlerini tamamen 51’in üzerinde e-ticaret altyapısına entegre olarak, tek yerden otomatik veya manuel faturalandırabildikleri, aynı zamanda siparişlerinin tüm kargo süreçlerini dilerlerse kendi kargo anlaşmalarından dilerlerse de Kredili Kargo aracılığıyla baştan uca yönetebildikleri bir bulut tabanlı yazılım ortaya çıkarmıştır. Diğer entegrasyon firmalarını detaylı karşılaştırdığımız “İhtiyaçlarınıza Uyan Entegrasyon Firması Hangisi?” başlıklı yazıya da göz atabilirsiniz.

Evet entegre çalışmaktadır, WooCommerce web sitenize gelen siparişlerin faturasını BirFatura’dan kesebilirsiniz.

BirFatura hesabına kullanıcı adı olarak e-posta adresiniz ve şifre ile giriş yaptıktan sonra panelin sol bölümündeki “Satışlar” sekmesine tıklayın. “Fatura Oluştur” kısmına gelerek alıcı bilgileri, mal-hizmet bilgileri, fiyat, KDV, iskonto gibi faturada yer alması zorunlu kısımları yazdıktan sonra “Kaydet” butonuna basın. Ardından “Faturalar” kısmına tıklayıp oluşturduğunuz taslak faturayı seçip “Seçili Faturaları e-Fatura Yap” tuşuna bastığınız faturanız onaylanarak GİB sistemine düşer ve dakikalar içerisinde alıcıya ulaşır.

BirFatura OpenCart entegrasyonu sayesinde Opencart e-ticaret sitenize gelen siparişlere BirFatura üzerinden fatura kesebilirsiniz.

BirFatura’ya 0850 303 32 96 numaralı çağrı merkezimizden veya [email protected] e-mail adresinden ulaşabilirsiniz. e-İmza/Mali mührünüzü satın aldıktan sonra vergi levhasının jpeg ve imza sirküleri/beyannamesini pdf formatında kullanıcı hesabınıza yüklediğinizde e-arşiv fatura/e-fatura geçiş işlemleriniz aynı gün içerisinde yapılabilir. Sonrasında hemen fatura gönderip alabilir ve pazaryeri/e-ticaret entegrasyonlarını mağazanızı panele entegre ederek kullanmaya başlayabilirsiniz.

paraşüt programı

Paraşüt Kimdir?

Paraşüt, 2013’ten beri KOBİ’lere e-ticaret, pazar yeri ve finansal entegrasyon çözümleri sunan yazılım firmasıdır. Bulut tabanlı bir yapı sunan Paraşüt uygulama ve web sitesi üzerinden kullanılabilmesi sayesinde kullanıcılarına kolaylık sağlar. e-Belge hizmetlerini, Mikrogroup bünyesinde Mikro ve Zirve Yazılım gibi iki büyük özel entegratör işbirliğiyle sunmaktadır. Bununla birlikte Paraşüt fatura entegrasyonunda e-fatura, e-arşiv fatura, e-irsaliye, e-serbest meslek makbuzu ve e-ihracat faturası yer alır.

En büyük avantajı GİB portala göre oldukça kolay fatura kesebilme, arşivleme probleminden kurtulma ve çok kanallı satışlarınızı tek panelden yönetme kolaylığı sunmasıdır. Öte yandan ön muhasebe programı özelliği de bulunması cari hesap yönetimini kolaylaştırmaya yardımcı olur. Buna ek olarak diğer markalarla birlikte detaylı özellik karşılaştırması için “İhtiyaçlarınıza uyan entegrasyon programı hangisi?” başlıklı yazıya göz atabilirsiniz.

BirFatura'nın Paraşüt ile entegrasyonu bulunmamaktadır.

BirFatura'yı 30 Gün Boyunca Ücretsiz Olarak Deneyimleyin!

Hiçbir ücret ödemeden, BirFaturanın avantajlarını tam 30 gün boyunca bizzat deneyimleyin. Memnun kalırsanız, abonelik işlemlerinizi başlatmak ve sizi mutlu müşterilerimiz arasında görmek için sadece bir telefon/mail uzaklığındayız.

Paraşüt Hakkında Sık Sorulan Sorular

Paraşüt KOBİ’lerin finansal süreçlerini kolaylaştırmak amacıyla kurulmuştur. Aynı zamanda e-ticaret yapan işletmelerin de e-dönüşüm ve operasyonel iş yükünü rahatlatmaya yardımcı olan yazılım çözümleri sunar. 2013’ten beri sektörde yer edinen Paraşüt fatura yazdırma, ön muhasebe, stok ve depo takibi gibi özelliklere sahiptir.

Zirve Yazılım ve Mikro Yazılım adındaki iki büyük GİB onaylı özel entegratör bünyesinde entegratörlük hizmeti veren yazılım firmasıdır. Mikrogrup adı altında birçok farklı ürün sunan yapı dijital dünyaya pek çok faydalı oluşuma imkan tanımıştır.

2013 yılında kurulmuştur.

Ücretli bir uygulamadır. Ancak 14 günlük ücretsiz deneme imkanı mevcuttur.

Paraşüt fatura oluşturmak için öncelikle e-fatura başvurusu yapmak gerekir. Bu sebeple Paraşüt iletişim bölümünden telefon ederek veya web sitesinden hesap oluşturup iletişime geçmelerini sağlayabilirsiniz.

Alış ve satış faturalarını iptal etmek için panele giriş yaptıktan sonra iptal etmek istediğiniz faturanın üzerine tıklayarak görüntüleyin. Ardından sağ üst köşesinde yer alan “Düzenle” sekmesine gelip “İptal Et” butonuna tıklayın; işlem tamamlanmış olacaktır. Ancak söz konusu yasal iptal süresini aşmamış olduğuna dikkat etmelisiniz.

İster GİB Portal veya başka bir program ister Paraşüt ihracat faturası kesebilmeniz için mevzuata göre öncelikle e-faturaya geçmiş olmanız gerekir. Geçiş işlemlerini tamamlamanızın ardından Paraşüt hesabınıza giriş yapın. Satışlar→Faturalar sekmesine tıklayın; karşınıza satış faturaları çıkacaktır. Sayfanın sağ üst kısmında yer alan “Yeni Fatura Oluştur” sekmesine geldiğinizde çıkan seçenekler arasından “Yeni İhracat Faturası Oluştur” butonuna basın. Açılan sayfadaki fatura bilgilerini girip kaydederek faturayı resmileştirin.

Program üzerinde iade faturası düzenlemek oldukça kolaydır: Hesabınıza giriş yapın, “Faturalar” bölümünü görüntüleyin. Hem alış hem de satış faturalarını kolaylıkla iadeye dönüştürebilirsiniz. İstediğiniz faturayı tıklayın; “Düzenle” sekmesinden “İade Oluştur” butonuna bastığınızda aynı fatura iade olarak düzenlenmiş olur.

Fiyat mükellefler için en önemli kriterlerin başında gelir. Dolayısıyla “Paraşüt ne kadar?”, “Paraşüt e-fatura ücreti nedir?” gibi konularda sıklıkla araştırma yapar. Ancak e-belge kullanımı özellikle kağıt maliyetlerinden ciddi oranda kurtardığından Paraşüt fiyat listesi de matbaaya harcanan marsaflara kıyasla oldukça uygundur. Ayrıca kredi kartına taksit imkanı, havale/eft yöntemleri gibi ödeme kolaylıkları da sunar. Bununla birlikte sunulan Paraşüt e-fatura fiyat listesi KDV hariç olarak verilmiştir, web sitesindeki fiyatlar bölümünden detaylı inceleyebilirsiniz. Paraşüt programı fiyat seçenekleri genellikle diğer yazılım markalarıyla benzerdir.

Yıllık ve aylık abonelik sisteminin yanı sıra e-ticaret ile uğraşan KOBİ’ler Girişimci, Lite, Pro olmak üzere 3 farklı e-ticaret paket tutarlarından hedeflerine uygun olanı seçerek ödeme yapar. Paraşüt satın almak isteyen kullanıcılar serbest meslek erbabı veya şirket olup olmadığına göre seçim yapmalıdır. Fatura kesen mükellefler abonelik seçtikten sonra Paraşüt e-fatura kontör fiyatlarını ayrıca almalıdır. Ayrıca e-ticaret paketleri içerisinde hediye kontör sunulması oldukça avantajlıdır.

Mükellefler, doğru entegrasyon firması ile çalışmalarının son derece önemli olması sebebiyle “Paraşüt güvenilir mi?”, “Paraşüt nasıl?” gibi konularda araştırma yaparak şirketlerinin ihtiyaçları doğrultusunda en makul seçimi yapmalıdır. Dolayısıyla Paraşüt muhasebe programı yorumlarının yayınlandığı yerleri dikkatle okuması çok daha sağlıklı olmaktadır. Diğer yandan Paraşüt muhasebe yorum paylaşımları oldukça olumludur. Kullanıcıların gayet memnun olduğu görülmekle birlikte ön muhasebe programı kullanışlıdır. 

e-Ticaret Girişimci, e-Ticaret Lite ve e-Ticaret Pro paketleri sektörünüze uygun özellikler içerir. Tüm paketlerde e-fatura geçiş hizmeti ortak olarak sunulur. e-Ticaret Girişimci Paketinde Yıllık Paraşüt ve Shopside aboneliklerinin farklı özelliklerini bulundurur. Çok kanallı satışlar için sipariş, kargo ve ürün yönetimini kapsar. Bunun yanında Girişimci ve Lite’da 600, Pro pakette 1200 kontör hediye edilir.