Pazar Yeri Satıcıları için Deprem Yardımlaşma Seferberliği

deprem yardımı

6 Şubat Pazar gecesi; merkezi Kahramanmaraş olan 7.7 ve 9 saat bile geçmeden 7.6 şiddetindeki son derece yıkıcı iki depremin, 10 il çevresindeki binlerce insanımızı kaybetmemize ve kalanları çaresiz bırakmaya yol açmasıyla, ülkede A’dan Z’ye herkes Deprem Yardımlaşma Seferberliği başlattı. Hem sivil toplum kuruluşları hem de bireysel olarak en gerekli insani yardım malzemelerini bölgeye ulaştırma konusundaki endişeler, kapsamlı ve hızlı aksiyon almanının önemini bir kez daha gösterdi. e-Seferberlik sayesinde deprem yardım malzemeleri online siparişler ile bölgeye daha hızlı ulaşacak.

Deprem Yardımlaşma Seferberliği Nasıl Olacak?

Saatlerle yarışılan bu süreçte yaraları bir nebze olsun sarmaya yardımcı olmak için e-Seferberlik uygulaması başladığını duyuran Ticaret Bakanlığı; e-ticaret pazar yerleri, satıcılar ve lojistik firmalarının tamamen gönüllülük esasına dayanan işbirliği planı belirledi. Buna göre platformlarda mağazaları olan satıcılar öncelikli ihtiyaç kategorilerindeki ürünleri satışa sunacak ve tüketiciler aracılığıyla satın alınan bu ürünler Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve AFAD’ın belirlediği teslimat noktalarına bakanlık koordinasyonuyla gönderilecek.

 

e-Seferberlik Ticaret Bakanlığı uygulamasına katılan pazar yerleri ve satıcılar için birkaç şart bulunuyor: Mağazalar, ürünleri belirlenen indirim oranıyla kargo ücreti olmadan listeleyecek, pazar yerleri ise bu ürünlerden komisyon kesintisi yapmayacak. Böylelikle tüketiciler uygun fiyata satın aldıkları malzemeler ile adres seçmeden, iptal ve iade yapmadan yalnızca Deprem Yardımlaşma Seferberliğine katkı sağlamış olacak.

Deprem Yardımlaşma Seferberliğinde Hangi Pazar Yerleri Var?

Şu anda Deprem Yardımlaşma Seferberliği Trendyol, Hepsiburada, N11, Çiçek Sepeti, PttAVM ve Turkcell Pasaj pazar yerlerinin katılımıyla gerçekleşiyor. Her platform market, giyim, çocuk, elektronik kategorilerini kapsayan bir deprem yardımlaşma web sayfasını kullanıcılara sunuyor. Çadırdan, gıda malzemeleri, lamba, giyim eşyalarına kadar yüzlerce ürün depremzedelere ulaşmayı bekliyor. Hal böyleyken var olan mağazanız için deprem yardımı başvurusu yaparak indirimli ve komisyonsuz şekilde elzem ürünleri siz de listeleyebilir veya e-Seferberlik içerisinde olan diğer pazar yerlerinde de mağaza açarak bu yardımlaşmaya katkıyı artırabilirsiniz. Başvuru için mağazanızın kategori yöneticileri ile iletişime geçebilirsiniz.

BirFatura

BirFatura

Tüm pazaryerlerine entegre;
Hızlı, kolay ve güvenli faturalandırma sistemi!

Yazıyı paylaşın: