Bir Fatura İle Başlayın.

Pazarama Entegrasyonu

Pazarama entegrasyonu ile Pazarama mağazasındaki operasyonel işlemleri kolay yönetin!

Pazarama Pazaryeri Entegrasyonu

Pazarama Entegrasyonu Nedir?

Pazarama entegrasyonu, Pazarama mağazanızın iş takibini kolaylaştıran pazaryeri entegrasyon çözümüdür. Bu sayede yeni ve tüm siparişleri kolaylıkla görüntüleyebilir, her siparişe manuel ya da toplu fatura kesebilirsiniz. Aynı zamanda e fatura ya da e arşiv şeklinde faturaları elektronik ortamda iletebilme olanağına sahip olursunuz. Ayrıca anlaşmalı olduğunuz kargo firmasını da sisteme entegre ederek kargo barkodlarını ister ayrı olarak ister fatura üzerine yazdırabilirsiniz. Hem BirFatura’nın kullanımı hem de kurulumu kolay yönetim paneli sayesinde mağazanızı daha etkili yönetir ve zamandan tasarruf edersiniz.

Günlük Raporlama

Faturalandırılan satışlarınız ve giderlerinizi kayıt altına alarak ön muhasebe raporlarını alabilir, gelir-gider takibini yapabilirsiniz.

Çoklu Mağaza

BirFatura Pazarama entegrasyonu aynı anda birden çok mağazayı yönetmenin en kolay yollarından biridir. 

Mutabakat Sistemi

Komisyon, gecikme veya temin edememe cezası, kargo kesintileri gibi pek çok kalemi doğru bir şekilde görebilir, net kar oranını pratik olarak hesaplarsınız.

Kargo Yönetimi

Anlaşma yaptığınız kargo şirketinin API kurulumunu yaparak kargo fişlerini yazdırma, kargo hareketleri, müşteriye bildirim özelliklerini kullanabilirsiniz.

Fatura Kesimi

Faturalarınızı gelen siparişlerinizin bilgileriyle ister otomatik isterseniz de manuel olarak saniyeler içerisinde faturalandırabilirsiniz.

Ürün Maskeleme

Faturada açık şekilde yazmasını istemediğiniz ürünlerde ise ürün maskeleme özelliğini aktifleştirmeniz yeterlidir.

Günlük Yedekleme

Sistem tüm bilgilerinizi yedekleyerek 10 yıl boyunca kayıt altında tutar. Tüm verilerinize kolayca ulaşabilirsiniz.

SMS Bildirimleri

Hizmet aldığınız SMS firmasını sisteme tanımlayarak müşterilerinize yapacağınız bildirimleri aynı panelden gerçekleştirme olanağı sunulur.

Pazarama Nedir?

Pazar yeri satış modeliyle her ölçekteki işletmeyi bir araya getiren Pazarama hem uygulama hem de web sitesi üzerinden alışveriş yapan tüketicilere konforlu bir alışveriş deneyimi sunar. Mağaza ve kullanıcı sayısını her geçen artıran platform tüm dijital platformlarda var olmak isteyenler için en güvenli tercihlerden biridir. Pazarama’da elektronikten süpermarkete kadar 12 farklı kategoride satış yapma imkanı bulabilirsiniz.

Pazarama Pazaryeri Entegrasyonu

Pazarama Entegrasyonu Nasıl Yapılır?

Pazarama mağazanız ile BirFatura panelini entegre etmek oldukça kolaydır. Pazarama APİ bilgilerine eriştikten sonra dakikalar içerisinde kurabilirsiniz. Bunun için Pazarama satıcı paneli üzerinden Hesap Bilgileri > Entegrasyon Bilgileri alanından APİ Key ve APİ Secret bilgilerini not edin. Ardından bilgileri BirFatura panelinden Ayarlar > Mağaza Ayarları > Pazarama > Düzenle bölümüne geldiğinizde açılan pencereye yapıştırdıktan sonra kurulum tamamlanmış olacaktır. Paneli kullanırken kolaylık sağlayacak aşağıdaki bazı ayarlamaları yapabilirsiniz:

  1. “Görmek İstediğim Siparişlerin Durumu”nu seçip hangi durumdaki siparişleri BirFatura panelinde görüntülemek istediğinize göre belirleyebilir, sadece yeni siparişleri veya tamamını görecek şekilde ayarlayabilirsiniz.
  2. Faturalarınızda olmasını istediğiniz mağazanıza özel açıklamaları Mağaza Açıklaması bölümünden yazabilirsiniz. Ayrıca Logo Yükle bölümünden markanızın ya da şirketinizin logosunu yükleyerek faturalarınızda görünür olmasını sağlayabilirsiniz.
  3. Tüm bilgileri kaydettikten sonra Test Et butonuna tıklayıp bağlantı durumunuzu kontrol edebilirsiniz.

BirFatura ekibi olarak Pazarama entegrasyonu ve kurulum hakkında merak ettiğiniz tüm sorularınızı cevaplamak için yanınızdayız, [email protected] e posta adresi, 0850 303 32 96 numaralı telefon numarası ve canlı destek yoluyla bize ulaşabilirsiniz.

BirFatura Pazarama Entegrasyonunun Sunmuş Olduğu Avantajlardan Hemen Yararlanın!

Hiçbir ücret ödemeden, BirFaturanın avantajlarını tam 30 gün boyunca bizzat deneyimleyin. Memnun kalırsanız, abonelik işlemlerinizi başlatmak ve sizi mutlu müşterilerimiz arasında görmek için sadece bir telefon/mail uzaklığındayız.

BirFatura’nın sunmuş olduğu Pazarama entegrasyon programıyla sipariş, fatura ve ön muhasebe işlemlerini tek panelden yönetme kolaylığından yararlanın.

BirFatura Illustrasyon

Pazarama Hakkında Merak Ettiklerinize BirFatura’da Göz Atın

Aşağıdaki Pazarama ile ilgili sıkça sorulan sorular bölümünü inceleyebilir, pazar yeri hakkında ve bu platformda mağaza açmak konusunda ihtiyaç duyacağınız bilgilere erişebilirsiniz:

Diğer tüm pazar yerleri gibi e-ticaret ile uğraşmak isteyen her işletmenin var olabileceği online alışveriş sitesidir. Bununla birlikte tüketicilere ve mağazalara birçok avantaj da sunan Pazarama’da satıcı olmak Pazaryeri entegrasyonu sayesinde çok daha kolaydır.

Bir İş Bankası girişimi olan Pazarama, Topkapı Danışmanlık Elektronik Hizmetler Pazarlama ve Ticaret A.Ş ticari ünvanı ile faaliyetlerini sürdürmektedir.

2020 yılında kurulmuştur.

İş Bankası iştirakiyle kurulan platform son derece güvenlidir.

Pazarama’da şahıs, limited veya anonim şirket sahibi herkes mağaza açabilir. Pazarama satıcı başvurusu onaylandıktan sonra ürünlerinizi hemen satmaya başlayabilirsiniz. Satıcı hesabı açarken firma ünvanı, şirket türü, sektör bilgisi, firma e-posta adresi, kayıtlı olduğunuz fatura türü, yetkili iletişim bilgileri, ad-soyadı, mersis ve ticaret sicil numarası, vergi dairesi, vergi kimlik numarası, IBAN gibi bilgileri eksiksiz girip gönderdiğinizde açılan kullanıcı hesabına aşağıdaki belgeleri yüklemeniz istenir, bunlar:

  • Vergi levhası
  • İmza sirküleri
  • Satıcı sözleşmesi
  • Faaliyet belgesi
  • Ticaret sicil gazetesi

Bu model fatura ve sipariş entegrasyonu yapmanızı sağlayarak mağazanızı daha kolay yönetmenize imkan tanır.

Üye olmak ve mağaza açmak tamamen ücretsizdir, yalnız yapılan satışlardan komisyon alınır. Pazarama komisyon oranları %4 ile 15 arasında değişir.