Bir Fatura İle Başlayın.

Platin Market Entegrasyonu

Platin Market entegrasyonu ile Platin Market altyapılı e-ticaret sitenizin kontrolü sizde olsun

PlatinMarket Entegrasyonu

Platin Market Entegrasyonu Nedir?

Platin Market entegrasyonu; kargo, faturalama, sipariş takibi gibi operasyon işlerinin yanı sıra ön muhasebe tutma kolaylığı da sunan e-ticaret entegrasyonu çözümüdür. Bununla birlikte var olduğunuz diğer dijital platformları da bağlantılı hale getirmenizi sağlayan BirFatura yazılımıdır. E-ticaret siteniz, bulunduğunuz pazar yerlerine gelen siparişleri tek ekrandan görüntüleyebilir, zahmetsizce fatura kesebilirsiniz. Anlaşmalı olduğunuz kargo firmasını da sisteme tanımlayarak kargo barkodlarını hemen yazdırabilir, operasyonel iş yükünü azaltabilirsiniz. Ayrıca e arşiv ya da elektronik faturalarınızı alıcılarına hızla iletmiş olursunuz.

Günlük Raporlama

Faturalandırılan satışlarınız ve giderlerinizi kayıt altına alarak ön muhasebe raporlarını alabilir, gelir-gider takibini yapabilirsiniz.

Çoklu Mağaza

BirFatura Platin Market entegrasyonu, aynı anda birden çok mağazayı yönetmenin en kolay yollarından biridir. 

Mutabakat Sistemi

Komisyon, gecikme veya temin edememe cezası, kargo kesintileri gibi pek çok kalemi doğru bir şekilde görebilir, net kar oranını pratik olarak hesaplarsınız.

Kargo Yönetimi

Anlaşma yaptığınız kargo şirketinin API kurulumunu yaparak kargo fişlerini yazdırma, kargo hareketleri, müşteriye bildirim özelliklerini kullanabilirsiniz.

Fatura Kesimi

Faturalarınızı gelen siparişlerinizin bilgileriyle ister otomatik isterseniz de manuel olarak saniyeler içerisinde faturalandırabilirsiniz.

Ürün Maskeleme

Faturada açık şekilde yazmasını istemediğiniz ürünlerde ise ürün maskeleme özelliğini aktifleştirmeniz yeterlidir.

Günlük Yedekleme

Sistem tüm bilgilerinizi yedekleyerek 10 yıl boyunca kayıt altında tutar. Tüm verilerinize kolayca ulaşabilirsiniz.

SMS Bildirimleri

Hizmet aldığınız SMS firmasını sisteme tanımlayarak müşterilerinize yapacağınız bildirimleri aynı panelden gerçekleştirme olanağı bulabilirsiniz.

Platin Market Nedir?

KOBİ’lere kullanışlı ve performanslı e-ticaret çözümleri üreten PlatinMarket, online satışın yaygınlaşmaya başladığı dönemden itibaren yenilikçi yaklaşımlarıyla sektörde yer edinmiş markalardan biri olmuştur. Bilişim 500 şirketleri arasına girmeyi başaran Platin Market binlerce markanın dijital yüzü olarak sanal mağaza açmasına katkı sağlar. E-ticaretin maliyetli olduğu zamanlardan günümüze kadar geliştirdiği SaaS modeli sayesinde daha uygun fiyatlı planlar sunmasıyla da KOBİ dostudur. Aynı zamanda bir Google Premier Partneri olan firma, yazılımlarını Google servisleriyle entegre edip Google Cloud altyapısına sahip olmasıyla da hem daha avantajlı hem de kullanan ilk şirket konumdadır.

PlatinMarket Entegrasyonu

Platin Market Entegrasyonu Nasıl Yapılır?

PlatinMarket APİ bilgilerini öğrenip birkaç dakikanızı ayırarak PlatinMarket web sitenizi BirFatura ile başarılı bir şekilde entegre edebilirsiniz. İlk yapmanız gereken Platin Market admin paneline giriş yapıp Eklentiler > Uygulamalarım menüsüne girmek. Ardından Mağazanıza Ait API Anahtarlarını Görüntülemek ve İşlem Yapmak için Tıklayın” seçeneğine tıklayın.

Açılan penceredeki Yeni API Anahtarı bölümüne 104.46.61.116 numaralı IP adresimizi kopyalayarak Oluştur butonuna bastığınızda API anahtarının panelin sol tarafına geldiğini görmüş olacaksınız. Son olarak BirFatura panelini açarak Ayarlar > Mağaza Ayarları > PlatinMarket > Düzenle kısmından Yeni Mağaza Ekle sekmesine tıklayın, mağaza adı, API şifresi ve web sitenizin URL adresini yazıp kaydettiğinizde kurulum tamamlanmış olacaktır. Sonrasında işinizi kolaylaştıracak, aşağıdaki bazı ayarlamalara geçebilirsiniz:

  1. Hangi Durumdaki Siparişleri Görmek İstiyorsunuz: Seçeneğini tıkladığınızda panelde görmek istediğiniz sipariş durumunu buradan seçebilirsiniz, tüm siparişleri veya yeni gelen işlem görmemiş siparişleri görmek istiyorum gibi. Bu listeye seçeneklerin gelmesi için “DOLDUR” butonuna tıklamanız gerekir.
  2. İskonto ve İndirim KDV Hariç Fiyattan Hesaplansın: Sistem varsayılan olarak bu indirimleri KDV dahil fiyattan hesaplar ancak tam tersi bir durum var ise bu seçeneği seçebilirsiniz.
  3. Mağaza Açıklaması: Mağazanıza ait özel bir açıklamanız var ise ve faturalarınıza da bunu eklemek istiyorsanız bu alandan açıklama tanımlayabilirsiniz.
  4. Logo Yükle: Mağazanıza ait bir logonuz varsa bu alandan yükleyebilir, faturalarınızda gözükmesini sağlayabilirsiniz.
  5. TEST ET: Bütün işlemleri tamamladıktan sonra tıkladığınızda bağlantı kontrolü yapabilir, sorun yok ise “KAYDET” butonuna tıklayıp entegrasyonu tamamlayabilirsiniz.

BirFatura ekibi olarak Platin Market entegrasyonu ve kurulum hakkında merak ettiğiniz tüm sorularınızı cevaplamak için yanınızdayız, [email protected] e posta adresimizden, 0850 303 32 96 numaralı telefon numaramızdan ve canlı destek yoluyla bize ulaşabilirsiniz.

Siz de PlatinMarket E-Ticaret Sitenizi BirFatura ile Bağlayın, Operasyon Takibini Kolaylaştırın

BirFatura Platin Market entegrasyonunun sunmuş olduğu avantajlardan yararlanmak için tek yapmanız gereken kullanıcı hesabı oluşturup, mağazanız ile entegre etmek. 30 gün boyunca ücretsiz test edin, memnun kalırsanız abone olun!

BirFatura Illustrasyon

Platin Market Hakkında Merak Ettiklerinize BirFatura'da Göz Atın

PlatinMarket ile ilgili sık sorulan soruları inceleyebilir, e-ticaret altyapısı için Platin Market’i tercih etmek isterseniz ihtiyaç duyacağınız bilgilere erişebilirsiniz:

20 yıla yakın tecrübesiyle binlerce KOBİ’nin dijital yüzü olan PlatinMarket, işletmelere online alışveriş sitesi kurulum hizmeti sunmasına ek olarak pazar yeri, kargo, XML ve ödeme entegrasyon çözümleri de üreten yazılım firmasıdır. PlatinMarket e-ticaret paketleri içerisinden işletmenizin gereksinimlerine uygun şekilde seçim yapabilirsiniz.

2004 yılında kurulmuştur.

Satış ofisi İstanbul Maslak’ta bulunan şirket destek hizmeti ve AR-GE çalışmalarını Tekirdağ Çorlu’dan yürütmektedir.

%100 mobil uyumlu yönetim paneli, dijital asistan, Instagram shop özelliği, hızlı içerik dağıtım ağı, Android-iOS uyumlu uygulama, satış artırma sistemi, SEO araçları ve daha pek çok ortak özelliği barındıran e-ticaret paketi sistemiyle çalışır. Bronz, Silver, Gold, Platin şeklinde adlandırılan paketler ihtiyaç duyduğunuz web sitesinin tüm detaylarını sunar.

PlatinMarket’in standart e-ticaret paketleri web sitesi üzerinden sipariş verilebilir. Ayrıca her paketin demo uygulamasını test edebilir, memnun kalırsanız aboneliğinizi başlatabilirsiniz. Özel bir web sitesi olmasını istiyorsanız Premium seçeneğini tercih edebilirsiniz. Siparişinizi verdikten sonra anahtar teslim bir e-ticaret web sitesine sahip olmanız oldukça kısa sürer.

Tüm hizmetler ücretli olarak sunulur. Uygun fiyatlandırma politikasına sahip firma tüm paketlerde 12 taksit kolaylığı da sağlar.