Bir Fatura İle Başlayın.

Platinum Entegrasyonu

Platinum entegrasyonu ile Platinum e-ticaret altyapılı sitenizin kontrolü sizde olsun

Platinum Entegrasyonu

Platinum Entegrasyonu Nedir?

Platinum entegrasyonu; kargo, faturalama, sipariş takibi gibi operasyon işlerinin yanı sıra ön muhasebe tutma kolaylığı da sunan e-ticaret entegrasyonu çözümüdür. Bununla birlikte var olduğunuz diğer dijital platformları da bağlantılı hale getirmenizi sağlayan BirFatura yazılımıdır. E-ticaret siteniz, bulunduğunuz pazar yerlerine gelen siparişleri tek ekrandan görüntüleyebilir, zahmetsizce fatura kesebilirsiniz. Anlaşmalı olduğunuz kargo firmasını da sisteme tanımlayarak kargo barkodlarını hemen yazdırabilir, operasyonel iş yükünü azaltabilirsiniz. Ayrıca e arşiv ya da elektronik faturalarınızı alıcılarına hızla iletmiş olursunuz.

Günlük Raporlama

Faturalandırılan satışlarınız ve giderlerinizi kayıt altına alarak ön muhasebe raporlarını alabilir, gelir-gider takibini yapabilirsiniz.

Çoklu Mağaza

BirFatura Platinum entegrasyonu, aynı anda birden çok mağazayı yönetmenin en kolay yollarından biridir. 

Mutabakat Sistemi

Komisyon, gecikme veya temin edememe cezası, kargo kesintileri gibi pek çok kalemi doğru bir şekilde görebilir, net kar oranını pratik olarak hesaplarsınız.

Kargo Yönetimi

Anlaşma yaptığınız kargo şirketinin API kurulumunu yaparak kargo fişlerini yazdırma, kargo hareketleri, müşteriye bildirim özelliklerini kullanabilirsiniz.

Fatura Kesimi

Faturalarınızı gelen siparişlerinizin bilgileriyle ister otomatik isterseniz de manuel olarak saniyeler içerisinde faturalandırabilirsiniz.

Ürün Maskeleme

Faturada açık şekilde yazmasını istemediğiniz ürünlerde ise ürün maskeleme özelliğini aktifleştirmeniz yeterlidir.

Günlük Yedekleme

Sistem tüm bilgilerinizi yedekleyerek 10 yıl boyunca kayıt altında tutar. Tüm verilerinize kolayca ulaşabilirsiniz.

SMS Bildirimleri

Hizmet aldığınız SMS firmasını sisteme tanımlayarak müşterilerinize yapacağınız bildirimleri aynı panelden gerçekleştirme olanağı bulabilirsiniz.

Platinum Nedir?

Platinum E-Ticaret, diğer adıyla Hazır Eticaret Sitesi, e-ticaret sitesi sahibi olmak isteyenlere hızlı ve başarılı çözümler sunan yazılım şirketidir. Ürün ve hizmetlerinize uygun hazır e-ticaret temaları, güçlü altyapı, uygun fiyatlı olmasıyla maliyetleri azaltmanıza yardımcı olur. SEO uyumlu hazır e-ticaret paketlerinden bütçenize uygun olanı seçip ürünlerinizi yükleyerek dijital dünyaya siz de adım atabilirsiniz.

Platinum Entegrasyonu

Platinum Entegrasyonu Nasıl Yapılır?

Platinum e-ticaret siteniz ile BirFatura’yı entegre etmek için Platinum APİ bilgilerini öğrenmeniz gerekir, Platinum iletişim bölümünden BirFatura için APİ şifre bilgilerinizi talep edebilirsiniz. Ardından BirFatura paneline giriş yaparak Ayarlar > Mağaza Ayarları > Platinum > Düzenle bölümünden Yeni Mağaza Ekle butonuna tıklayın, açılan penceredeki ilgili alanlara APİ şifresi, mağaza adınız ve web sitenizin URL adresini girip kaydettiğinizde entegrasyon işlemi tamamlanmış olur. Kurulum sonrasında ihtiyacınıza göre aşağıdaki bazı özellikleri de kullanabilirsiniz:

  1. Hangi Durumdaki Siparişleri Görmek İstiyorsunuz: Panelinizde görmek istediğiniz sipariş durumunu buradan seçebilir, tüm siparişleri veya yeni gelen işlem görmemiş siparişleri görmek istiyorum şeklinde ayarlayabilirsiniz. Listenin gelmesi için “DOLDUR” butonuna tıklamanız yeterlidir.
  2. Bu Mağazamda Sadece Tek Tip KDV’li Ürünler Satıyorum: Özelliğini seçtiğinizde ürün eklerken KDV oranlarını tek tek girmenize gerek kalmayacaktır, bu aşamada belirttiğiniz KDV oranı ürün eklerken otomatik olarak seçili gelecektir (Dilerseniz ürün eklerken veya ekledikten sonra bu oranı değiştirebilirsiniz).
  3. Mağaza Açıklaması: Mağazanıza özel açıklamaları faturalarınızda göstermek için bu özelliği aktifleştirebilirsiniz.
  4. Fiyatlara KDV Dahil: Sistem varsayılan olarak Platinum’dan KDV hariç fiyatları çekecektir, ancak KDV dahil olmasını isterseniz bu alanı işaretleyebilirsiniz.
  5. İskonto ve İndirim KDV Hariç Fiyattan Hesaplansın: Varsayılan durumdayken iskonto ve indirim, KDV dahil fiyattan hesaplanır. KDV hariç hesaplanması için bu alanı seçmelisiniz.
  6. Kargo Takip Kodu Müşteriye Bildirilsin: Web sitenizdeki ayarlara bağlı olarak iletilecektir. Anlaşmalı olduğunuz kargo firması ile entegrasyonunuzun olması durumunda kullanabilirsiniz.
  7. Logo Yükle: Mağazanıza ait bir logonuz varsa bu alandan yükleyebilir, faturalarınızda gözükmesini sağlayabilirsiniz.
  8. TEST ET: Bütün işlemleri tamamladıktan sonra bu butona tıkladığınızda bağlantı kontrolü yapabilir, sorun yok ise “KAYDET” butonuna tıklayabilirsiniz.

BirFatura ekibi olarak entegrasyon ve kurulum hakkında merak ettiğiniz tüm sorularınızı cevaplamak için yanınızdayız, [email protected] e posta adresimizden, 0850 303 32 96 numaralı telefon numaramızdan ve canlı destek yoluyla bize ulaşabilirsiniz.

Siz de Platinum Sitenizi BirFatura ile Bağlayın, Operasyon Takibini Kolaylaştırın

BirFatura Platinum entegrasyonunun sağladığı avantajlardan yararlanmak için tek yapmanız gereken kullanıcı hesabı oluşturup, mağazanız ile entegre etmek. 30 gün boyunca ücretsiz test edin, memnun kalırsanız abone olun!

BirFatura Illustrasyon

Platinum Hakkında Merak Ettiklerinize BirFatura'da Göz Atın

Platinum ile ilgili sık sorulan soruları inceleyebilir, e-ticaret altyapısı için firmayı tercih etmek isterseniz ihtiyaç duyacağınız bilgilere erişebilirsiniz:

Platinum; Basic, Middle, Large paket adı altında üç farklı e-ticaret seçeneği sunar. Bu paketlerdeki özellikler yeni, orta ya da büyük ölçekli işletmelerin ihtiyaçları doğrultusunda oluşturulmuştur. Tüm paketlerde sınırsız trafik/veri tabanı alanı, mobil cihaz uyumlu olması, mobil e-ticaret, SEO modülü, marka yönetimi, ürün/kategori yönetimi, sınırsız varyant ekleme gibi özellikler ortak iken, iş modeli, mobil uygulama, bayi özel fiyatlandırma, XML verme/alma modülü, excel ile ürün ekleme, kategoriye özel afiş, SMS, e-posta, sanal pos gibi fonksiyonlar ise üst paketlerde yer alır.

Kuruluş yılı 1996 olarak geçmektedir.

İstanbul Şişli’deki iki ayrı ofisten çalışmalarını sürdürür.

Platinum e-ticaret paketleri arasından herhangi birini seçip online sipariş verebilirsiniz. Satın alma işlemini tamamladıktan sonra sizinle iletişime geçecek olan Platinum destek ekibi kurulum işlemlerini kısa sürede tamamlayacaktır.

Pakete göre değişen Platinum fiyatları yıllık olarak ödenir. Kredi kartına tek çekim ya da taksit imkanı bütçe planlamasına uygun seçenekler sunar.