Bir Fatura İle Başlayın.

Proticaret Entegrasyonu

Proticaret entegrasyonu ile Proticaret altyapılı sitenizin kontrolü sizde olsun

Proticaret Entegrasyonu

Proticaret Entegrasyonu Nedir?

Proticaret entegrasyonu; kargo, faturalama, sipariş takibi gibi operasyon işlerinin yanı sıra ön muhasebe tutma kolaylığı da sunan e-ticaret entegrasyonu çözümüdür. Bununla birlikte var olduğunuz diğer dijital platformları da bağlantılı hale getirmenizi sağlayan BirFatura yazılımıdır. E-ticaret siteniz, bulunduğunuz pazar yerlerine gelen siparişleri tek ekrandan görüntüleyebilir, zahmetsizce fatura kesebilirsiniz. Anlaşmalı olduğunuz kargo firmasını da sisteme tanımlayarak kargo barkodlarını hemen yazdırabilir, operasyonel iş yükünü azaltabilirsiniz. Ayrıca e arşiv ya da elektronik faturalarınızı alıcılarına hızla iletmiş olursunuz.

Günlük Raporlama

Faturalandırılan satışlarınız ve giderlerinizi kayıt altına alarak ön muhasebe raporlarını alabilir, gelir-gider takibini yapabilirsiniz.

Çoklu Mağaza

BirFatura Proticaret entegrasyonu, aynı anda birden çok mağazayı yönetmenin en kolay yollarından biridir. 

Mutabakat Sistemi

Komisyon, gecikme veya temin edememe cezası, kargo kesintileri gibi pek çok kalemi doğru bir şekilde görebilir, net kar oranını pratik olarak hesaplarsınız.

Kargo Yönetimi

Anlaşma yaptığınız kargo şirketinin API kurulumunu yaparak kargo fişlerini yazdırma, kargo hareketleri, müşteriye bildirim özelliklerini kullanabilirsiniz.

Fatura Kesimi

Faturalarınızı gelen siparişlerinizin bilgileriyle ister otomatik isterseniz de manuel olarak saniyeler içerisinde faturalandırabilirsiniz.

Ürün Maskeleme

Faturada açık şekilde yazmasını istemediğiniz ürünlerde ise ürün maskeleme özelliğini aktifleştirmeniz yeterlidir.

Günlük Yedekleme

Sistem tüm bilgilerinizi yedekleyerek 10 yıl boyunca kayıt altında tutar. Tüm verilerinize kolayca ulaşabilirsiniz.

SMS Bildirimleri

Hizmet aldığınız SMS firmasını sisteme tanımlayarak müşterilerinize yapacağınız bildirimleri aynı panelden gerçekleştirme olanağı bulabilirsiniz.

Proticaret Nedir?

GoSoft adıyla da bilinen Proticaret, her iş modeline uygun profesyonel e-ticaret yazılımları sunar. Her ölçekteki KOBİ’ye kusursuz e-ticaret yapma anlayışıyla hareket eden firma B2B, B2C, C2C iş modelleriyle satış yapan işletmelere her detayı ince düşünmüş e-ticaret paketleriyle hizmet eder. Proticaret eticaret yazılımı sayesinde müşterilerinize hem son derece güvenli hem de konforlu bir alışveriş olanağı sağlamanın yanı sıra onların da size duyduğu güveni pekiştirecek modern bir web sitesine sahip olabilirsiniz.

Proticaret’in ayrıca özel projeler için özel kodlama, danışmanlık, özel tasarımlar, erp entegrasyonları gibi hizmetleri de mevcuttur. Bununla birlikte yeni kurulan işletmelerin artan maliyetlerini de azaltmayı ilke edinen marka; Proticaret ücretsiz tema, işletmeden tüketiciye satış yapan B2C işletmelere özel ücretsiz e-ticaret paketi de son derece avantajlıdır. Bu sayede kaynak kodu kapalı Proticaret V4.0.5 versiyonu ücretsiz indirilebilir.

Proticaret Entegrasyonu

Proticaret Entegrasyonu Nasıl Yapılır?

Proticaret web sitenizi BirFatura ile entegre etmek oldukça kolaydır. Proticaret APİ bilgileri aracılığıyla bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için; Proticaret yönetim paneline giriş yaptıktan sonra Site Ayarları > E-Ticaret Yönetimi Ayarları sekmesine tıklayıp açılan pencere üzerindeki bilgileri girip kaydettiğinizde APİ anahtarınız oluşturulmuş olur. Ardından BirFatura panelinden Ayarlar > Mağaza Ayarları > Platinum > Düzenle kısmındaki Yeni Mağaza Ekle seçeneğine tıklayın, mağaza adınız, web sitenizin URL’si ve APİ şifrenizi yazıp kaydettikten sonra entegrasyon kurulumu tamamlanmış olacaktır. Sonrasında aşağıdaki gibi bazı ek ayarlamalar yapabilirsiniz:

  1. Hangi Durumdaki Siparişleri Görmek İstiyorsunuz: Panelinizde görmek istediğiniz sipariş durumunu buradan seçebilir, tüm siparişleri veya yeni gelen işlem görmemiş siparişleri görmek istiyorum şeklinde ayarlayabilirsiniz. Listenin gelmesi için “DOLDUR” butonuna tıklamanız yeterlidir.
  2. Mağaza Açıklaması: Mağazanıza özel açıklamaları faturalarınızda göstermek için bu özelliği aktifleştirebilirsiniz.
  3. Logo Yükle: Mağazanıza ait bir logonuz varsa bu alandan yükleyebilir, faturalarınızda gözükmesini sağlayabilirsiniz.
  4. TEST ET: Bütün işlemleri tamamladıktan sonra bu butona tıkladığınızda bağlantı kontrolü yapabilir, sorun yok ise “KAYDET” butonuna tıklayabilirsiniz.

BirFatura ekibi olarak entegrasyon ve kurulum hakkında merak ettiğiniz tüm sorularınızı cevaplamak için yanınızdayız, [email protected] e posta adresimizden, 0850 303 32 96 numaralı telefon numaramızdan ve canlı destek yoluyla bize ulaşabilirsiniz.

Siz de Proticaret Web Sitenizi BirFatura ile Bağlayın, Operasyon Takibini Kolaylaştırın

BirFatura Proticaret entegrasyonunun sağladığı avantajlardan yararlanmak için tek yapmanız gereken kullanıcı hesabı oluşturup, mağazanız ile entegre etmek. 30 gün boyunca ücretsiz test edin, memnun kalırsanız abone olun!

BirFatura Illustrasyon

Proticaret Hakkında Merak Ettiklerinize BirFatura'da Göz Atın

Proticaret ile ilgili sık sorulan soruları inceleyebilir, e-ticaret altyapısı için firmayı tercih etmek isterseniz ihtiyaç duyacağınız bilgilere erişebilirsiniz:

Proticaret iş modeline özel yazılımlarıyla ön plandadır. B2B, B2C, C2C satış yapan işletmelere için hazırlanan e-ticaret paketleri satış stratejilerine uygun tasarlanmıştır. Bunlara ek olarak sektörel bazda hazır tasarımlar, Ultimate e-ticaret çözümleri de sunulmuştur. Paketler bulut sunucu hizmeti, özel kodlama, kullanışlı arayüz, ücretli/ücretsiz temalar, web uygulamaları, erp entegrasyonları, çoklu dil/para birimi, web api entegrasyonları ile donatılmıştır.

Promist Bilgi İletişim Tek.Tic. A.Ş tarafından kurulmuştur.

Marka bilinirliğini ispatlamış olan Proticaret her sektör ve ölçekteki işletme için binlerce web sitesi projesi ortaya koymuştur.

Satış ve destek ofisi İstanbul Ümraniye’de bulunur.

Tüm e-ticaret paketlerini Proticaret web sitesi üzerinden sipariş verebilirsiniz.

Hem ücretli hem de ücretsiz olarak sunulan hizmetleri vardır. Pakete göre Proticaret fiyatları değişmektedir. Uygun ödeme planları sunan markayı bütçeniz doğrultusunda tercih edebilirsiniz.