birfatura-bilgisayar-tablet-telefon.fw

BirFatura'nın sunmuş olduğu ShopGez Entegrasyonu avantajlardan yararlanmak ister misiniz?

Üstelik 30 gün boyunca ÜCRETSİZ!

ePttAVM.soru1.fw
Nasıl entegre olabilirim?

Mağazanızı entegre etmek gayet kolaydır. BirFatura’ya giriş yaptıktan sonra Ayarlar- Mağaza ayarları kısmından Shopgez logosunun üzerine geldiğinizde Düzenle butonuna tıklayınız. Shopgez Mağaza Ayarları sayfasından sağ kısımda bulunan “Yeni Mağaza Ekle” butonuna tıklayınız. Mağaza Adı, Api Şifresi (Shopgez sayfasından almanız gerekmektedir.), Web site adresinizi girmeniz gerekmektedir. Diğer seçenekler sizin ihtiyacınız doğrultunda dolduracağınız alanlardır.

 

Nitro veya benzeri bir cachleme kullanıyorsanız lütfen dikkat edin!

Bu tür cachleme hızlandırma mekanizmaları bizden gelen sipariş taleplerini genelde hafızaya alıyorlar ve genelde hep aynı siparişleri bize gönderiyorlar. Bu tür durumlar için ya bu mekanizmalar iptal edilmeli veya /index.php?route=rest/order_admin/listorderswithdetails gibi bir istisna şartı konulmalıdır.

Birden fazla mağazam var hepsini de entegre edebilir miyim?

Evet, şuan için herhangi bir mağaza sınırı bulunmamaktadır ekleyebilirsiniz.

Yeni sipariş gelince ne yapmam gerekiyor?
Yeni bir sipariş geldiği zaman sol menüden Siparişler – Yeni Sipariş linkine tıklamalısınız. Burada gelen bütün durumu Hazırlanıyor (Processing) olan siparişlerini görürsünüz. Faturalandır butonu ile hemen faturanızı oluşturabilirsiniz. Ayrıca aynı anda kargo fişinizde hazırlanacaktır.
Gelen siparişi direkt buradan iptal edebilir miyim?
Hayır, şuan için bu mümkün görünmemektedir.
Eski satışlarımı aktarabiliyor muyum?

Evet, yılbaşından bu yana olan tüm satışlarınızı yeni mağaza eklerken Eski Satışlarımın Aktarılmasını İstiyorum(01.01.2020) butonunu işaretleyerek eski satışlarınızı ürünlerinizi ve müşterilerinizi bir kaç dakika içerisinde Bir Fatura sistemine aktarabilirsiniz.

Ürünlerin KDV’lerini nasıl ayarlayacağım?

ShopGez mağazanızdaki ürünün KDV ne ise buraya da aynısı yansıyacaktır.

Mağaza eklerken logo var ne işe yarıyor logo?

Burada eklenen logo kargo çıktılarınızın üstüne eklenmektedir. Böylece daha kurumsal görünmeniz sağlanmaktadır. Ayrıca logo eklemek zorunda değilsiniz tercihe bağlıdır.