Bir Fatura İle Başlayın.

Woocommerce Entegrasyonu

Woocommerce entegrasyonu ile Wordpress altyapılı sitenizi ve tüm sanal mağazalarınızı tek panelden yönetin

Woocommerce Entegrasyonu

Woocommerce Entegrasyonu Ne Demek?

Woocommerce entegrasyonu, Wordpress e ticaret sitenizi hem pazar yerlerindeki mağazalarınız ile entegre edebilen hem de tüm operasyonel süreçleri tek çatı altında toplayan BirFatura yazılımıdır. Tüm mağazaları tek yerden yönetme kolaylığının yanı sıra faturalandırma, sipariş takibi, ön muhasebe, raporlama işlerini zahmetsizce yerine getirmenize yardımcı olur.

Günlük Raporlama

Faturalandırılan satışlarınız ve giderlerinizi kayıt altına alarak ön muhasebe raporlarını alabilir, gelir-gider takibini yapabilirsiniz.

Çoklu Mağaza

BirFatura Woocommerce entegrasyonu, aynı anda birden çok mağazayı yönetmenin en kolay yollarından biridir. 

Mutabakat Sistemi

Komisyon, gecikme veya temin edememe cezası, kargo kesintileri gibi pek çok kalemi doğru bir şekilde görebilir, net kar oranını pratik olarak hesaplarsınız.

Kargo Yönetimi

Anlaşma yaptığınız kargo şirketinin API kurulumunu yaparak kargo fişlerini yazdırma, kargo hareketleri, müşteriye bildirim özelliklerini kullanabilirsiniz.

Fatura Kesimi

Faturalarınızı gelen siparişlerinizin bilgileriyle ister otomatik isterseniz de manuel olarak saniyeler içerisinde faturalandırabilirsiniz.

Ürün Maskeleme

Faturada açık şekilde yazmasını istemediğiniz ürünlerde ise ürün maskeleme özelliğini aktifleştirmeniz yeterlidir.

Günlük Yedekleme

Sistem tüm bilgilerinizi yedekleyerek 10 yıl boyunca kayıt altında tutar. Tüm verilerinize kolayca ulaşabilirsiniz.

SMS Bildirimleri

Hizmet aldığınız SMS firmasını sisteme tanımlayarak müşterilerinize yapacağınız bildirimleri aynı panelden gerçekleştirme olanağı sunulur.

Woocommerce Nedir?

Bir Wordpress eklentisi olan Woocommerce, Wordpress yazılımına sahip web sitenizi e ticaret sitesine dönüştürür. Açık kaynaklı ve özelleştirilebilir özellikte olması kod bilgisine ihtiyaç duymadan her uzmanlık düzeyindeki KOBİ’nin kullanabilmesini sağlayarak en popüler e ticaret altyapısı olmuştur. Birçok eklentiyle uyumlu olması, ücretsiz kurulum, tema çeşitliliği ve maliyet açısından oldukça avantajlı olan platformunun ödeme altyapısı ise sterlin, dolar, euro gibi para birimlerinde ödeme almayı mümkün kılmasıyla da dünyanın diğer ülkelerine satış yapmayı kolaylaştırır. Woocommerce kullanımı en kolay e ticaret seçeneklerinden biri olmasıyla birlikte Woocommerce entegrasyon programıyla beraber kullanılması operasyonel işlerinizi de bir arada yürütür.

Woocommerce Entegrasyonu

Woocommerce Entegrasyonu Nasıl Yapılır?

Woocommerce eticaret altyapısına sahip web sitenize BirFatura’nın Woocommerce entegrasyon programını kurmak oldukça pratiktir. Ancak kurulum öncesinde Wordpress web sitenizin minimum 4.9.1 versiyonunun, Woocommerce 3.2.4 ve Woo Checkout Field Editor Pro 1.2.4 yüklü olması gerekmektedir. Woocommerce APİ anahtarını ekleyip kaydederek dakikalar içerisinde kullanıma hazır hale getirebilirsiniz. Woocommerce entegrasyonu kurulumu için izlemeniz gereken adımlar sırasıyla aşağıdaki gibidir:

  • Wordpress altyapılı web sitenize giriş yaptıktan sonra Ayarlar > Kalıcı Bağlantılar/Settings > Permalinks sekmesine ulaşarak “Plain” dışındaki herhangi bir seçeneği seçin.
  • Yönetim panelinde WooCommerce Settings bölümünde APİ sekmesinden Rest servisini aktifleştirin.
  • Aynı sekmedeki Keys/Apps kısmından yeni uygulama oluşturun.
  • Oluşturulan uygulamaya ait Consumer Key ve Consumer Secret alanlarında yer alan bilgileri Yeni Mağaza Ekle butonuna basarak API Key ve API Secret kısmına yapıştırın.
  • Ardından müşterilerinize ait vergi kimlik numarası, T.C kimlik numarası ve vergi dairesi bilgilerinin doğru şekilde alınabilmesi için aynı penceredeki Checkout Form sekmesinden billing_tckno ve billing vergi dairesi kutucuklarını seçin.

Son olarak BirFatura panelinden Ayarlar > Mağaza Ayarları > WooCommerce > Düzenle butonundan Yeni Mağaza Ekle penceresini açın, tüm alanları doldurup kaydetmenizin ardından WooCommerce entegrasyon kurulumu tamamlanmış olacaktır.

BirFatura ekibi olarak Woocommerce entegrasyonu ve kurulum hakkında merak ettiğiniz tüm sorularınızı cevaplamak için yanınızdayız, [email protected] e posta adresimizden, 0850 303 32 96 numaralı telefon numaramızdan ve canlı destek yoluyla bize ulaşabilirsiniz.

Siz de Wordpress E Ticaret Sitenizi BirFatura ile Bağlayın, Operasyon Takibini Kolaylaştırın

BirFatura Woocommerce entegrasyonunun sunmuş olduğu avantajlardan yararlanmak için tek yapmanız gereken kullanıcı hesabı oluşturup, mağazanız ile entegre etmek. 30 gün boyunca ücretsiz test edin, memnun kalırsanız abone olun!

BirFatura Illustrasyon

Woocommerce Hakkında Merak Ettiklerinize BirFatura'da Göz Atın

Woocommerce Türkiye ve dünyada en çok tercih edilen kullanıcı dostu e ticaret yazılımlarının başında gelir. Wordpress altyapısıyla sitelerini yöneten küçük ve orta ölçekli işletmelerinin başka bir yazılıma ihtiyaç kalmadan eticaret yapmalarını sağlayan sistemdir. Woocommerce B2B ve B2C modeliyle satış yapan şirketlere de uygundur. Oldukça pratik yüklenen bir eklenti olan Woocommerce Wordpress siteniz ile sorunsuz şekilde çalışır. 

WooThemes olarak başlayan şirket daha sonra Wordpress altyapısını sağlayan Automattic tarafından satın alınmıştır. Norveç, İngiltere, Güney Afrika başta olmak üzere 32 ülkede varlığını sürdürür.

2008 yılında kurulmuş ve ardından Wordpress’in 2015’teki satın alma girişimiyle e ticaret eklentisine dönüştürülmüştür.

Ücretsiz bir eklenti olarak sunulur.

Woocommerce e ticarette gerekli olan birçok özellik ile uyumlu eklentileri kurmanız dahilinde özel indirimler, üye analizi, ödeme, kargo gibi işlemleri kullanabilir ve özelleştirebilirsiniz. Oldukça düşük maliyetle ve kurulum kolaylığıyla gerçekleştirebileceğiniz bu işlemler sayesinde ücretsiz tema çeşitliliği ve uyumlu sanal poslar ile potansiyel müşterilerinizi satışa teşvik edebilirsiniz.

Woocommerce e ticaret yapmak isteyen B2B, B2C işletmeler için uygundur.

 

Woocommerce site yapımı oldukça kısa sürer. İster profesyonel bir yardım alarak ister kendi başınıza kurmak kolaydır. Markanıza uygun bir alan adı seçip sunucu satın aldıktan sonra Wordpress kurulum adımlarını uygulayabilirsiniz. Woocommerce kurulumu Wordpress siteniz tamamlandıktan sonra yapılmalıdır. Wordpress yönetim panelinize giriş yaptığınızda sol kısımdaki Eklentiler sekmesine tıklayın. Yeni Ekle seçeneğine tıklayarak arama çubuğunda Woocommerce’i seçin. Yükle komutu vererek kurmaya başlayabilirsiniz.

BirFatura Woocommerce entegrasyonu sayesinde faturaları kesmek için ayrıca bir panel kullanmanıza gerek yoktur. E-fatura veya e arşiv kullanıcısı iseniz abonelik satın alımınız sonrası müşterilerinizin siparişlerini faturalandırmaya başlayabilirsiniz. Elektronik faturaya başvurmadıysanız destek ekibimiz yardımıyla başvurabilirsiniz. 

Evet, aylık ödeme planlarının sunulduğu ücretli bir hizmettir.

Anlaşmalı kargo firmanızı BirFatura Woocommerce entegrasyon kurulumu sırasında sisteme tanımlayabilirsiniz. Bu sayede web sitenize gelen siparişlerinizi gönderirken kargo barkodlarını ister fatura üzerine ister ayrı olarak yazdırabilirsiniz.

Sitenizin yönetim paneline giriş yaptığınızda sol sütundaki Woocommerce alanına tıklayarak Siparişler bölümünde tüm siparişlerinizi görüntüleyebilir, durumlarını değiştirebilirsiniz.

Woocommerce entegrasyonuyla bir veya daha fazla Woocommerce e ticaret sitenizi ve diğer kanallardaki pazar yeri mağazalarınızı entegre edebilirsiniz.

WooCommerce entegrasyonu, ücretli bir hizmet dahilindedir. Oldukça düşük fiyatlandırma politikası uygulanmakla birlikte sadece entegrasyon değil birçok özelliğin beraber kullanılabildiği göz önünde bulundurulduğunda ekonomik olduğu söylenebilir. Ayrıca BirFatura’nın Woocommerce entegrasyonu ile çalışmanız durumunda 30 günlük ücretsiz deneme imkanı sunulmasına ek olarak demo sona erdiğinde aylık, 6 aylık, yıllık ve 3 yıllık paketlerden birini seçebilir, KDV dahil fiyatlarla abone olabilirsiniz.