Bir Fatura İle Başlayın.

Faprika Entegrasyonu

Faprika entegrasyonu ile Faprika e-ticaret altyapılı sitenizin kontrolü sizde olsun

faprika entegrasyonu

Faprika Entegrasyonu Nedir?

Faprika entegrasyonu; kargo, faturalama, sipariş takibi gibi operasyon işlerinin yanı sıra ön muhasebe tutma kolaylığı da sunan e-ticaret entegrasyonu çözümüdür. Bununla birlikte var olduğunuz diğer dijital platformları da bağlantılı hale getirmenizi sağlayan BirFatura yazılımıdır. E-ticaret siteniz, bulunduğunuz pazar yerlerine gelen siparişleri tek ekrandan görüntüleyebilir, zahmetsizce fatura kesebilirsiniz. Anlaşmalı olduğunuz kargo firmasını da sisteme tanımlayarak kargo barkodlarını hemen yazdırabilir, operasyonel iş yükünü azaltabilirsiniz. Ayrıca e arşiv ya da elektronik faturalarınızı alıcılarına hızla iletmiş olursunuz.

Günlük Raporlama

Faturalandırılan satışlarınız ve giderlerinizi kayıt altına alarak ön muhasebe raporlarını alabilir, gelir-gider takibini yapabilirsiniz.

Çoklu Mağaza

BirFatura Faprika entegrasyonu, aynı anda birden çok mağazayı yönetmenin en kolay yollarından biridir. 

Mutabakat Sistemi

Komisyon, gecikme veya temin edememe cezası, kargo kesintileri gibi pek çok kalemi doğru bir şekilde görebilir, net kar oranını pratik olarak hesaplarsınız.

Kargo Yönetimi

Anlaşma yaptığınız kargo şirketinin API kurulumunu yaparak kargo fişlerini yazdırma, kargo hareketleri, müşteriye bildirim özelliklerini kullanabilirsiniz.

Fatura Kesimi

Faturalarınızı gelen siparişlerinizin bilgileriyle ister otomatik isterseniz de manuel olarak saniyeler içerisinde faturalandırabilirsiniz.

Ürün Maskeleme

Faturada açık şekilde yazmasını istemediğiniz ürünlerde ise ürün maskeleme özelliğini aktifleştirmeniz yeterlidir.

Günlük Yedekleme

Sistem tüm bilgilerinizi yedekleyerek 10 yıl boyunca kayıt altında tutar. Tüm verilerinize kolayca ulaşabilirsiniz.

SMS Bildirimleri

Hizmet aldığınız SMS firmasını sisteme tanımlayarak müşterilerinize yapacağınız bildirimleri aynı panelden gerçekleştirme olanağı bulabilirsiniz.

Faprika Nedir?

Faprika güçlü SEO uyumlu yazılım, geliştirilebilir altyapı, maksimum trafikte bile sorunsuz çalışan son derece hızlı web sitesi çözümleriyle e-ticaret sektöründeki rekabete hızlı adapte olmanıza imkan tanır. Faprika yazılım birçok dijital servis ile entegre olması sayesinde de işlemlerin çoğunu tek yere toplayabilmiş kolay yönetilebilir bir yönetim paneli kullanımını da mümkün kılar.

faprika entegrasyonu

Faprika Entegrasyonu Nasıl Yapılır?

BirFatura ile Faprika web sitenizi entegre etmek için Faprika APİ bilgilerini öğrenmeniz gerekir. Faprika yönetim panelini açın, dilerseniz kurulum işleminin tamamını buradan görüntüleyebilirsiniz. Panelin sol menüsünde yer alan Kullanıcılar > APİ Kullanıcıları > Yeni Kayıt Ekle kısmından açıklama, versiyon bilgilerinizi girerek Güncelle butonuna bastığınızda Güvenlik ve APİ anahtarı oluşturulur. Ardından BirFatura panelindeki Ayarlar > Mağaza Ayarları > Faprika > Düzenle kısmından Yeni Mağaza Ekle seçeneğini tıklayın, buraya APİ ve Güvenlik anahtarı bilgilerini yapıştırıp kaydedin, entegrasyon kurulumu tamamlanmış olur. Son olarak ihtiyaç duyacağınız bazı özellikleri aşağıdaki gibi ayarlayabilirsiniz:

  1. Hangi Durumdaki Siparişleri Görmek İstiyorsunuz: Panelinizde görmek istediğiniz sipariş durumunu buradan seçebilir, tüm siparişleri veya yeni gelen işlem görmemiş siparişleri görmek istiyorum şeklinde ayarlayabilirsiniz. Listenin gelmesi için “DOLDUR” butonuna tıklamanız yeterlidir.
  2. Mağaza Açıklaması: Mağazanıza özel açıklamaları faturalarınızda göstermek için bu özelliği aktifleştirebilirsiniz.
  3. Logo Yükle: Mağazanıza ait bir logonuz varsa bu alandan yükleyebilir, faturalarınızda gözükmesini sağlayabilirsiniz.
  4. TEST ET: Bütün işlemleri tamamladıktan sonra bu butona tıkladığınızda bağlantı kontrolü yapabilir, sorun yok ise “KAYDET” butonuna tıklayabilirsiniz.

BirFatura ekibi olarak entegrasyon ve kurulum hakkında merak ettiğiniz tüm sorularınızı cevaplamak için yanınızdayız, [email protected] e posta adresimizden, 0850 303 32 96 numaralı telefon numaramızdan ve canlı destek yoluyla bize ulaşabilirsiniz.

Siz de Faprika Web Sitenizi BirFatura ile Bağlayın, Operasyon Takibini Kolaylaştırın

BirFatura Faprika entegrasyonunun sağladığı avantajlardan yararlanmak için tek yapmanız gereken kullanıcı hesabı oluşturup, mağazanız ile entegre etmek. 30 gün boyunca ücretsiz test edin, memnun kalırsanız abone olun!

BirFatura Illustrasyon

Faprika Hakkında Merak Ettiklerinize BirFatura'da Göz Atın

Faprika yazılım teknolojileri ile ilgili sık sorulan soruları inceleyebilir, e-ticaret altyapısı için firmayı tercih etmek isterseniz ihtiyaç duyacağınız bilgilere erişebilirsiniz:

Faprika; e-ihracat ve e-ticaret paketleri olmak üzere 2 farklı seçeneğe sahiptir. Ticaretinizi uçtan uca planlayan marka tüm paketlerde yüksek hızlı bir site altyapısı sağlamasıyla rakipleriniz arasından sıyrılmanıza yardım eder. Bununla birlikte geliştirilebilir altyapı, SEO uyumluluk, entegre çalışan servisler, düşük banka komisyonlarına sahip olmasına ek olarak trafik sorunu yaşamayacağınız bir deneyim sunar.

İnovabil Teknoloji San. ve Tic. A.Ş. tarafından yönetilmektedir.

Merkez ofisi İstanbul’un Eyüp semtinde bulunan şirket AR-GE çalışmalarını İstanbul Başakşehir’den yürütür.

Tüm paketleri Faprika demo uygulamasını indirerek ücretsiz deneyebilirsiniz. Bununla birlikte 0 850 333 1 523 numaralı telefondan görüşerek kurulum işlemlerini başlatabilirsiniz.

Evet, hizmet ücretliyken Faprika fiyatları paketlere ve içerisindeki özellikleri göre değişiklik gösterir. Ancak uygun yıllık ödeme planları sunan firmanın taksit imkanlarından faydalanabilirsiniz.