Bir Fatura İle Başlayın.

e-Ticaret Entegrasyonu

BirFatura E Ticaret Entegrasyonu ile Operasyonel İşlerinizi Tek Ekrandan Yönetin

e-Ticaret Entegrasyonu Nedir?

E ticaret entegrasyonu web sitesi ve pazaryerindeki mağazalarındaki verileri başka bir yazılım aracılığıyla bağlantılı hale getiren ve diğer uygulamalara da aktarabilen sistemlerdir. E-ticaret entegrasyon programı sayesinde siparişleriniz e ticaret sitesi ve pazaryeri mağazalarından otomatik çekilir. Bununla birlikte faturalandırma, kargo fişlerinin yazdırılması, müşterilerinize bildirim gönderimi gibi pek çok işlemi zahmetsizce tek panelden yapabilme imkanı tanır.

Sistem olarak e-fatura ile benzer altyapıya sahip kapalı sistem bir uygulamadır. Ayrıca gönderici ile alıcı arasındaki iletim Gelir İdaresi Başkanlığı yönetiminde yalnızca özel entegratörler aracılığıyla gerçekleşir. Satışı yapılan malın takibini kolaylaştırıp saniyeler içerisinde karşı tarafa ileterek operasyonu hızlandırır. Sadece ürün satışında kullanılmayan elektronik olarak hazırlanmış irsaliyeler, birden fazla depo, şube gibi pek çok noktaya gönderim yapan şirketler için de gayet uygundur.

BirFatura’nın sunmuş olduğu e ticaret entegrasyonu ile markanız hızla büyürken artan sipariş yoğunluğunu güvenle yönetmenin rahatlığını yaşayın.

e-Ticaret Entegrasyonunda BirFatura’yı Tercih Etmenin Avantajları Nelerdir?

 E-ticaret web sitenizin yönetiminde sık yaşanan operasyonel eksikliklere hızlı çözümler üretebileceğiniz BirFatura e-ticaret entegrasyonu özellikleri:

E-Ticaret Pazaryeri Entegrasyonu

Yüksek satış hacmine sahip en popüler pazar yerleri ve kendi web sitenizdeki siparişlerinizi tek panelde görüntüleme kolaylığını sunar. Gelen siparişlerin kaydedilmesi, sonraki işlemlerde zamandan tasarruf etmeye yardımcı olur.

Otomatik Kargo Fişi Oluşturma

Anlaşmalı kargonuzu BirFatura paneline entegre ederek kargo fişlerini hızlıca oluşturabilir, müşterilerinize siparişin durumu hakkında kolay bir şekilde bilgilendirme yapabilirsiniz.

İstatistikler ve Raporlama

Günlük özet raporunu kullanarak fatura ve siparişleri denetleyebilir, ön muhasebe özelliği sayesinde gelir gider takibi yapabilirsiniz. Mali müşavirinize verilerin excel çıktısını kolaylıkla verebildiğiniz için uzun süren muhasebe işlerinden kurtulursunuz.

Otomatik ve Manuel Faturalandırma

Satışlarınızı ister otomatik ister manuel bir şekilde faturalandırabilir, e fatura veya e arşiv keserek anında müşterinizin mail adresine ya da telefon numarasına gönderimini sağlayabilirsiniz.

SMS Gönderimi

Anlaşmalı olduğumuz SMS Entegrasyonu hizmeti sağlayıcılardan aldığınız aboneliğinizi, BirFatura.com paneline kolayca tanımlayarak sipariş durumlarınızı müşterilerinize sms (kısa mesaj) sistemi aracılığı ile iletebilirsiniz.

Günlük Yedekleme

Son teknoji ürünü yüksek güvenlikli sunucularımız sayesinde panelinizdeki tüm bilgiler bizimle çalıştığınız süreç boyunca tüm verileriniz ve faturalarınız 10 yıl saklama garantisi ile tarafımızca yedeklenmektedir. Dilediğiniz faturaya sadece bir kaç tıklama ile ulaşabilirsiniz.

E Ticaret Entegrasyonu Nasıl Yapılır?

Firmaya göre kurulum değişiklik göstermekle birlikte bazılarında yalnızca APİ bilgilerini girmek kurulum için yeterlidir. BirFatura e ticaret entegrasyonunu aşağıdaki adımları uygulayarak dakikalar içerisinde kurabilir, hemen kullanmaya başlayabilirsiniz:

  1. Birfatura.com üzerinden kullanıcı adı ve şifreniz ile giriş yaptıktan sonra sol yandaki menü içerisinden Ayarlar → Mağaza Ayarları sekmesine gelin. Burada görüntülenen e ticaret altyapıları arasından entegre etmek istediğiniz sağlayıcıyı seçin.
  2. Yeni Mağaza Ekle ekranında API kullanıcı adı ve şifre bilgilerini girmeniz gerekir. Eğer ID bilgisi yoksa e ticaret altyapı sağlayıcınız ile iletişime geçerek API hesabı açılmasını talep edin.
  3. Mağaza Ayarları → Yeni Mağaza Ekle kısmında entegre edilecek firmanın logosuna tıklayarak API bilgilerinizi girdikten sonra işlem tamamlanmış olacaktır.
  4. Web sitenizin yönetim panelindeki eklentiler listesinden BirFatura API’sini kurun.
  5. Firmaya göre değişiklik olabileceği için destek ekibimizden yardım alabilirsiniz.

BirFatura'yı 30 Gün Boyunca Ücretsiz Olarak Deneyimleyin!

Hiçbir ücret ödemeden, BirFaturanın avantajlarını tam 30 gün boyunca bizzat deneyimleyin. Memnun kalırsanız, abonelik işlemlerinizi başlatmak ve sizi mutlu müşterilerimiz arasında görmek için sadece bir telefon/mail uzaklığındayız.

BirFatura Illustrasyon

E Ticaret Entegrasyonları Hakkında Merak Ettiklerinize BirFatura’da Göz Atın

E ticaret entegrasyonu sipariş, fatura ve kargo operasyonlarını hızlandırmaya yardımcı olacağından web sitenizden ya da online pazaryeri mağazanızdan sipariş veren kullanıcılar daha sorunsuz hizmet almış olurlar. Dolayısıyla bir sonraki satışa teşvik edip marka sadakati oluşmasına olumlu etki edecektir.

BirFatura, Türkiye’nin ve dünyanın en güçlü 33 e ticaret altyapısı ile uyumludur: İdeasoft, İkas, T-Soft, Woo Commerce, Ticimax, Opencart, Magento, Shopify, WHMCS, Softtr, RGS Yazılım, Hipotenüs, Prestashop, ProjeSoft, PlatinMarket, ShopGez, eticaretkur, OdyoBilişim, Bilgi E-Ticaret, iMağaza, AnkaraHost, ShopPHP, SiteYapıcı e-Ticaret, EticaretWeb, GaniPara, Bilemedim Ki, bilginet, dokuzyazılım, Platinum, ProTicaret, faprika.

Sadece kendi web siteleri olan, bir veya daha çok pazaryerinden satış yapan veya her ikisine sahip işletmeler için uygundur.

E ticaret entegrasyonu programları pek çok seçkin entegratör tarafından sunulur. Bu hizmeti hangi firmadan alacağınıza karar vermeden önce elbette iyi bir araştırma yapmak faydalı olabilir. Dolayısıyla en iyi e-ticaret entegrasyonu hakkında detaylı bilgiye sahip olmak için daha önce aynı firma ile çalışmış kişilerin kullanıcı deneyimlerine kulak verebilir, bu hususta paylaşımları içeren e ticaret entegrasyonu yorumları bölümünde araştırma yapabilirsiniz. E ticaret entegrasyon tavsiyesi üzerine tercih yapabileceğiniz gibi BirFatura’nın ücretsiz olarak sunduğu demo uygulamasını denedikten sonra karar verebilirsiniz. Demo uygulamasıyla hem site hem de sanal mağazalarınızdaki operasyonel işlemlerin çoğunu gerçekleştirebilir, sadece fatura kesme özelliğini üyelik paketi aldıktan sonra kullanabilirsiniz.

Oldukça düşük fiyatlandırma politikasına sahip uygulamada sadece entegrasyon değil birçok özelliğin beraber kullanılabildiği göz önünde bulundurulduğunda fiyatların uygun olduğu söylenebilir. Aylık, 6 aylık, yıllık ve 3 yıllık paketlerden birini seçebilir, aylık KDV dahil fiyatlarla abone olabilirsiniz. Bazı paketlerdeki cazip kontör hediyeleri şirketiniz yeni kurulmuş olsa bile uzun süre size destek olur.

E ticaret entegrasyonları ücretli bir hizmettir. Ancak BirFatura’nın e ticaret entegrasyonunu tercih etmeniz durumunda 30 günlük ücretsiz e ticaret entegrasyon hizmeti sunulur. Hiçbir ödeme yapmadan kullanılan demo sona erdiğinde devam edip etmemek tercihinize bırakılır.

33 ayrı e ticaret altyapısı ile entegre olan BirFatura e ticaret entegrasyonu ile ister birini ister tamamını sisteme tanımlayabilirsiniz.