Bir Fatura İle Başlayın.

Hepsiburada Entegrasyonu

BirFatura’nın Hepsiburada Entegrasyonu ile Hepsiburada Mağazanızı Hızlı ve Kolay Bağlayın, İş Yükünüzü Azaltın!

Hepsiburada Logo

Hepsiburada Entegrasyonu Nedir?

Hepsiburada entegrasyonu otomatik faturalandırma, gelen siparişlerin çekilmesi, kargo, müşteri soruları, SMS gönderimi gibi pek çok işlemin Hepsiburada API servislerini kullanarak tek bir panel üzerinden yürütmenizi kolaylaştıran entegrasyon çözümüdür. 1 veya daha çok Hepsiburada mağazasını ve e ticaret web sitesini kolaylıkla entegre etme imkanı tanır.

Ürün Yükleme

Hepsiburada satıcı paneline giriş yapmanıza gerek kalmadan BirFatura paneline girerek ürünlerinizi yükleyip zamandan tasarruf edebilirsiniz.

Çoklu Mağaza

BirFatura Hepsiburada entegrasyonu aynı anda birden çok mağazayı yönetmenin en kolay yollarından biridir. 

Mutabakat Sistemi

Komisyon, gecikme veya temin edememe cezası, kargo kesintileri gibi pek çok kalemi doğru bir şekilde görebilir, net kar oranını pratik olarak hesaplarsınız.

Kargo Yönetimi

Anlaşma yaptığınız kargo şirketinin API kurulumunu yaparak kargo fişlerini yazdırma, kargo hareketleri, müşteriye bildirim özelliklerini kullanabilirsiniz.

Fatura Kesimi

Faturalarınızı gelen siparişlerinizin bilgileriyle ister otomatik isterseniz de manuel olarak saniyeler içerisinde faturalandırabilirsiniz.

Ürün Maskeleme

Faturada açık şekilde yazmasını istemediğiniz ürünlerde ise ürün maskeleme özelliğini aktifleştirmeniz yeterlidir.

Günlük Yedekleme

Sistem tüm bilgilerinizi yedekleyerek 10 yıl boyunca kayıt altında tutar. Tüm verilerinize kolayca ulaşabilirsiniz.

SMS Bildirimleri

Hizmet aldığınız SMS firmasını sisteme tanımlayarak müşterilerinize yapacağınız bildirimleri aynı panelden gerçekleştirme olanağı sunulur.

Hepsiburada Entegrasyonu Kullanmanın Avantajları

Ürün veya hizmetlerini daha hızlı yoldan hedef kitlesine ulaştırmak isteyen işletmeler için Hepsiburada’da satıcı olmak en uygun yöntemlerden bir tanesidir. Hepsiburada’da satış yapmak, yüksek e ticaret pazar payına sahip olduğu ve oldukça fazla kullanıcıya hitap ettiği düşünüldüğünde ciddi oranda kar getirebilme kapasitesine sahip olmanın ayrıcalığını kazandırıyor. Ürünlerinizi hızlıca yükleyip hemen satışa başlamanın mümkün olduğu platformda mağazanızın daha görünür olabilmesi ve güven duyulan bir satıcı konumuna gelebilmeniz operasyonel süreçleri başarıyla yönetmekten geçiyor.

Tüm pazaryerlerinde olduğu gibi Hepsiburada pazaryerinde de müşteri memnuniyetini sağlayacak koşulları yaratmak adına siparişlerin faturalandırılmasından gönderim aşamasına kadar çabuk aksiyon alabilmek gerekiyor. Resmi bir Hepsiburada partneri olan BirFatura’nın sunmuş olduğu Hepsiburada entegrasyonu hizmeti sayesinde siparişlerinizi zamanında görüp hızlı ve kolay faturalama yaparak iş yükünüzü hafifletebilirsiniz.

Hepsiburada Entegrasyonu

Hepsiburada Entegrasyonu Nasıl Yapılır?

Hepsiburada hesabınıza giriş yaparak ID bilgilerinizi öğrendikten sonra dakikalar içerisinde kurulumu tamamlayabilir, YouTube videosu yardımıyla da yapabilirsiniz:

Ayarlar → Mağaza Ayarları ayarları menüsünü takip ederek gerekli alanları eksiksiz bir şekilde doldurduğunuza emin olunuz.

Düzenle → Yeni Mağaza Ekle adımlarını takip ederek, Hepsiburada mağaza entegrasyon işleminizi başlatınız.

Mağazanıza gelen siparişlerinizi otomatik olarak panelimize çekebilmemiz için mağazanızın kimlik bilgilerini eksiksiz ve doğru bir şekilde gerekli alanlara giriniz. İşlemler tamamlandıktan sonra artık mağazanız BirFatura.com paneline başarıyla bağlanmış olacak.

BirFatura ekibi olarak Hepsiburada entegrasyonu ve kurulum hakkında merak ettiğiniz tüm sorularınızı cevaplamak için yanınızdayız, [email protected] e posta adresi, 0850 303 32 96 numaralı telefon numarası ve canlı destek yoluyla bize ulaşabilirsiniz.

Hepsiburada Entegrasyonunu BirFatura Farkıyla Hemen Kullanmaya Başlayın

Hiçbir ücret ödemeden, BirFaturanın avantajlarını tam 30 gün boyunca bizzat deneyimleyin. Memnun kalırsanız, abonelik işlemlerinizi başlatmak ve sizi mutlu müşterilerimiz arasında görmek için sadece bir telefon/mail uzaklığındayız.

BirFatura’nın sunmuş olduğu Hepsiburada entegrasyon programıyla sipariş, fatura ve ön muhasebe işlemlerini tek panelden yönetme kolaylığından yararlanın.

BirFatura Illustrasyon

Hepsiburada ile İlgili Merak Ettiklerinize BirFatura’da Göz Atın

Online alışveriş sisteminin öncülerinden olan ve pazaryeri usulüyle çalışan e ticaret sitesidir. Ticaretin tamamen dijitalleşmesini hedefleyen, bu alanda inovatif girişimleriyle ilklere imza atan kuruluş dünya teknoloji borsası NASDAQ’da halka arz edilmiş ilk Türk şirket olma unvanını kazanmıştır. 82 binin üzerinde satıcısı bulunan Hepsiburada Partner İş Ortağı vizyonuyla onların gelişimini desteklemektedir. Şu anki kayıtlara göre 39 milyondan daha fazla aktif kullanıcısı olduğu bilinmekle birlikte bu sayı her geçen gün artış gösterir.

Genel müdürlüğü İstanbul Şişli’de bulunmaktadır.

“Hepsiburada sahibi kim?” ya da “Hepsiburada kime ait?” şeklinde yapılan sorgularda hisselerinin büyük çoğunluğunu bulundurduğundan dolayı Hanzade Doğan Boyner Hepsiburada sahibi olarak geçmektedir. Hepsiburada Ceo’su ise Mehmet Murat Emirdağ olup D-Market Elektronik Hizmetler ve Tic. A.Ş. unvanıyla faaliyetini sürdürmektedir.

Hepsiburada kuruluş tarihi 1998’lere kadar uzansa da faaliyete geçtiği yıl 2000 senesidir.

Hepsiburada hem satıcıların hem de tüketicilerin gelir sağlamasına yardımcı olmak amacıyla pek çok fırsat sunmaktadır. Öncelikle tüketicilere satış yapmayı hedefleyen işletmelerin para kazanabilmeleri için Hepsiburada satıcı portalı üzerinden mağaza açmış olmaları gerekir. Burada 3 ayrı satıcı tipi yer almaktadır; standart şekilde e ticaret yapmak isteyen şirketler, indirimli komisyon desteğinin sunulduğu kadın girişimciler ve yöresel üretim yapanlara özel geliştirilmiş Hepsi Türkiye uygulamasıdır. Bununla birlikte influencerlar ile yapılan işbirliği çerçevesinde de gelir elde edebilirsiniz.

Şu anda 32 farklı kategoride 100 milyonun üzerinde ürünün var olduğu platformda satışını yapabileceğiniz sayısız alternatif bulunur. Pazar alanını gün geçtikçe daha da genişletmekle beraber son yıllarda tüm market ihtiyaçları, yemek, çiçek gibi geniş ürün yelpazesi de eklenmiştir. Yurtiçi ile kalmayıp Hepsi Global hizmeti sayesinde yurt dışına satışlar da yapılabilir. Ayrıca Hepsi Seyahat uygulaması ile yurt içi ve dışı bilet satışı da mümkündür. Reçeteli ilaçlar, canlı hayvan, ateşli silah, alkollü içecekler, sahte ürünler, askeri teçhizat gibi kategoriler dışında her ürünü müşterilerinize sunabilirsiniz.

Hepsiburada mağaza açma ücreti yoktur, hiçbir ücret alınmamaktadır.

Güvenli ödeme ve gönderim seçenekleriyle ürünlerinizi alıcıları ile buluşturabileceğiniz, aylık yaklaşık 250 milyondan fazla kişinin giriş yaptığı alışveriş sitesinde satış potansiyeli oldukça yüksektir. Siteden sipariş veren kullanıcıların memnuniyeti, konforu markanın önceliği olmakla beraber satıcıların alıcılara en iyi hizmeti sunmalarını sağlamak amacıyla maddi yaptırım ve mağaza kapamaya kadar giden denetim süreçleri mevcuttur. Bu nedenle Hepsiburada satış yapmak ve markanızı geniş kitlelere duyurmanın en güvenilir yöntemlerinden biridir.

Ürün Entegrasyonu Açık Olsun özelliğini seçtiğinizde stoktaki ürünleri Hepsiburada mağaza envanterine gönderimi aktifleştirmiş olursunuz. Böylece hem BirFatura hem de Hepsiburada tarafına ürün eklemeyle iki kez uğraşmamış olursunuz.

Platform üzerinden yaptığınız her satışı faturalandırmanız zorunlu tutulmuştur, bu nedenle her müşteriye Hepsiburada e fatura düzenlemeniz gerekir. Hepsiburada da Hepsifaturam özelliği ile sadece Hepsiburada kullanıcılarına elektronik fatura göndermenizi sağlayabilir. BirFatura Hepsiburada entegrasyon kurulumunu tamamladığınızda Hepsiburada e fatura entegrasyon özelliği sayesinde tüm pazaryeri müşterilerinize hem manuel hem de toplu olarak elektronik fatura kesip e posta yoluyla gönderim sağlamanız oldukça kolaylaşır. 

Hepsiburada’da ürün satmak için öncelikle Hepsiburada pazaryeri satıcı bilgileri formunu eksiksiz doldurarak Hepsiburada pazaryeri başvurusu yapmanız gerekir. Başvurunuz incelenir ve gerekli belgeler tam ise onaylanır. Onayın ardından ürünlerinizi doğru şekilde yüklediğinizde hemen satışa başlamanız mümkündür.

Belli bir satış hacmine ulaştığınızda oldukça kar getirisi olan bir platformdur. Kargo ve komisyon kesintileri çıkarılınca net karınız ortaya çıkar.

Hepsiburada İş Ortağım Satıcı paneli üzerinden kayıt olarak kullanıcı ve şifre oluşturduktan sonra başvuru formunu doldurmanız istenmektedir. Sonrasında sizden istenen bazı evraklar vardır. Hepsiburada’da satış yapmak için gerekli belgeler şöyledir:

  • Vergi levhası,
  • Faaliyet belgesi
  • Ticari sicil gazetesi (şahıs şirketi ise veya firma ticaret odasına kayıtlı değilse gerekmemektedir),
  • Hepsiburada tarafından hazırlanan sözleşme.

Evet, Hepsiburada’da mağaza açmak için şahıs, limited veya anonim şirket sahibi olmak yeterlidir.

Evet, başvuru sırasında gerekli belgeler arasındadır.

Hepsiburada entegrasyonu, Hepsiburada’da bir ya da daha çok mağazası olan işletmeler için uygun olmasının yanı sıra aynı zamanda hem Hepsiburada’da hem de kendi e ticaret web sitesinde satış yapanların da tercihi olabilir.

Hepsiburada.com satıcı panelinden mağaza hesabınıza giriş yaptığınızda sol menüde bulunan Yardım kısmından Satıcı Destek bölümüne giriş yapın. Satıcı Destek Talep Formu’na gelerek API entegrasyon işlemleri talebini seçin. Mağaza bilgilerinizi eksiksiz doldurduktan sonra API kullanıcı adı ve şifresi talep edebilirsiniz.

Hepsiburada entegrasyonları, Hepsiburada entegrasyon firmaları tarafından genellikle ücretli bir hizmet olarak sunulur. Oldukça düşük fiyatlandırma politikası uygulanmakla birlikte sadece entegrasyon değil birçok özelliğin beraber kullanılabildiği göz önünde bulundurulduğunda ekonomik olduğu söylenebilir. Ayrıca BirFatura’nın Hepsiburada entegrasyonu ile çalışmanız durumunda 30 günlük ücretsiz deneme imkanı sunulmakla birlikte demo sona erdiğinde aylık, 6 aylık, yıllık ve 3 yıllık paketlerden birini seçebilir, aylık KDV dahil fiyatlarla abone olabilirsiniz.