Bir Fatura İle Başlayın.

Kitantik Entegrasyonu

Kitantik entegrasyonu ile siparişleriniz faturasız kalmasın! Üstelik sipariş, fatura, SMS ve kargo süreçlerini tek yerden yönetin.

kitantik-entegrasyonu

Kitantik Entegrasyonu Nedir?

Kitamtik satıcı hesabınızın iş takibini kolaylaştıran pazaryeri entegrasyonu çözümü Ozon entegrasyonu, e-ticaret platformlarında her siparişe fatura gönderiminin zorunlu tutulması sebebiyle her birini atlamadan ve zamanında faturalandırmanız adına yardımcılarınızdan biri olabilir. Bu noktada entegrasyon kullanmanın en önemli faydalarından biri olarak yeni ve tüm siparişleri kolaylıkla görüntülemeye ve her siparişe manuel ya da toplu fatura kesmenize destek sunar. Aynı zamanda e-fatura ya da e-arşiv fatura şeklinde faturaları elektronik ortamda iletebilme olanağına sahip olursunuz. Ayrıca anlaşmalı olduğunuz kargo firmasını da sisteme entegre ederek kargo barkodlarını ister ayrı olarak ister fatura üzerine yazdırabilirsiniz. Hem BirFatura’nın kullanımı hem de kurulumu kolay yönetim paneli sayesinde mağazanızı daha etkili yönetir ve zamandan tasarruf edersiniz.

Günlük Raporlama

Faturalandırılan satışlarınız ve giderlerinizi kayıt altına alarak ön muhasebe raporlarını alabilir, gelir-gider takibini yapabilirsiniz.

Çoklu Mağaza

Aynı anda birden çok mağazayı yönetmenin en kolay yollarından biridir. 

Otomatik Fatura Yükleme

Mağaza siparişleriniz için kestiğiniz faturalar satıcı hesabına otomatik yüklenir.

Kargo Yönetimi

Anlaşma yaptığınız kargo şirketinin API kurulumunu yaparak kargo fişlerini yazdırma, kargo hareketleri, müşteriye bildirim özelliklerini kullanabilirsiniz.

Fatura Kesimi

Faturalarınızı gelen siparişlerinizin bilgileriyle ister otomatik isterseniz de manuel olarak saniyeler içerisinde faturalandırabilirsiniz.

Ürün Maskeleme

Faturada açık şekilde yazmasını istemediğiniz ürünlerde ise ürün maskeleme özelliğini aktifleştirmeniz yeterlidir.

Günlük Yedekleme

Sistem tüm bilgilerinizi yedekleyerek 10 yıl boyunca kayıt altında tutar. Tüm verilerinize kolayca ulaşabilirsiniz.

SMS Bildirimleri

Hizmet aldığınız SMS firmasını sisteme tanımlayarak müşterilerinize yapacağınız bildirimleri aynı panelden gerçekleştirme olanağı sunulur.

Kitantik Nedir?

Kitantik, kitap kurtları ve koleksiyoncuların aradıklarını bulmaları için kurulan online e-ticaret platformudur. Sahaflar, müzayedeci, mezatçılar, yayınevleri, antika-koleksiyon objeleri satan dükkanların mağaza açmasına imkan tanıyan platform hem tüketicilerin bulamadığı kitap ve objeleri bulmasına yardımcı olması hem de bu iş ile uğraşan dükkanların gelir elde edebileceği güvenilir bir site olarak kurulmuştur.

Kitantik Entegrasyonu Nasıl Yapılır?

Kitantik mağazanızı BirFatura’ya bağlamak sadece birkaç dakikanızı alacaktır. Yalnız Kitantik destek birimi ile görüşecek entegrasyon APİ bilgilerini öğrenmelisiniz. Kitantik satıcı hesabınızda mağaza APİ bilgileri yazmıyorsa destek birimiyle iletişime geçin. Öğrendikten sonra not ederek veya kopyalayarak BirFatura panelindeki Ayarlar başlığı altındaki Mağaza Ayarları sekmesinden Kitantik logosunu bulun ve üzerindeki “Düzenle” simgesine tıklayın. APİ bilgilerini ilgili yerlere yapıştırarak kaydedin. Entegrasyon kurulum işlemi tamamlanmış olacaktır. Ardından Kitantik mağazanıza gelen siparişleri BirFatura’daki Siparişlerim bölümündeki Onaylanmış alanında görüntülemeye başlayabilirsiniz.

BirFatura ekibi olarak entegrasyon ve kurulum hakkında merak ettiğiniz tüm sorularınızı cevaplamak için yanınızdayız, [email protected] e posta adresi, 0850 303 32 96 numaralı telefon numarası ve canlı destek yoluyla bize ulaşabilirsiniz.

BirFatura Kitantik Entegrasyonunun Kolaylıklarından Siz de Yararlanın!

Hiçbir ücret ödemeden, BirFaturanın avantajlarını tam 30 gün boyunca bizzat deneyimleyin. Memnun kalırsanız, abonelik işlemlerinizi başlatmak ve sizi mutlu müşterilerimiz arasında görmek için sadece bir telefon/mail uzaklığındayız.

Siz de Kitantik mağazanızın sipariş, fatura ve ön muhasebe işlemlerini tek panelden yönetme kolaylığından hemen yararlanın.

BirFatura Illustrasyon

Kitantik Hakkında Merak Ettiklerinize Göz Atın

Aşağıdaki Kitantik ile ilgili sıkça sorulan sorular bölümünü inceleyebilir, pazar yeri hakkında ve bu platformda mağaza açmak için ihtiyaç duyacağınız bilgilere erişebilirsiniz:

Kitantik kitap severler ve koleksiyoncular için en güvenilir buluşma noktalarından biridir. Güvenli sanal pos ödeme hizmetlerinin yanı sıra satıcıları belirli kriterler doğrultusunda seçip mağaza açmalarını imkan tanıyan güvenilir bir platformdur.

İkinci el kitap, obje, antika gibi ürünlerin yanı sıra güncel yeni çıkan sıfır ürünlerin de satışı yapılabilmektedir.

Siteden sipariş veren tüketiciler kolaylıkla iade edebilirler.

Öncelikle hobi, kültür, sanat gibi kategorilerde satış yapabilecek portföye sahip olmak gerekir. Korsan kitap, tarihi eser vb. ürünlerin satışına kesinlikle izin verilmez.Aldığınız siparişleri faturalandırabilir olmanız, yani herhangi bir şirket türünde ticaret yapmanız istenir.

Kitantik satıcı olmak isteyen işletmelerin öncelik web sitesinden online başvuru yapmasını talep eder. İncelenen başvurunuzun ardından onaylanması gerekir. Öncelikle Kitantik başvuru formu veya ana sayfadaki “Satış Yap” sekmesinden açılan formu doldurup gönderin. Başvurunuz onaylanınca ürünlerinizi yükleyip mağazanızı oluşturabilir ve satışa başlayabilirsiniz.

Liste formatındaki ürünlerde sipariş tutarının KDV ve diğer hizmet bedelleri dahil %12’si, müzayede/mezat şeklinde satılanlardan ise %15 oranında komisyon kesintisi yapılır. Detaylı bilgi için buraya tıklayın.

Bu platformda sadece satış yapıldığı zaman alınan komisyon dışında listeleme ücreti, üyelik ücreti, hiçbir kesinti uygulaması yoktur. Bununla birlikte mezat/müzayede düzenlemek de tamamiyle ücretsiz yapılabilir.

Birçok e-ticaret pazar yeri ile benzer olarak burada da sadece platformun anlaşmalı kargo firmaları ile siparişlerinizi gönderebilirsiniz. PTT Kargo, Aras Yurtiçi ve Sendeo’yu tercih edebilirsiniz. Paketinizi hazırladıktan sonra “Bekleyen Siparişlerim” alanını tıklayarak göndermek istediklerinizin üzerindeki “Kargo Etiketi Oluştur” butonuna basın. Ardından kargo etiketini yazdırarak siparişe yapıştırın. Seçtiğiniz firmanın personeline teslim edin. Detaylar için buraya tıklayın.

Siparişleriniz alıcı tarafından onaylandıktan sonra hak edişleriniz vermiş olduğunuz İBAN’a yatırılır. Detaylar için buraya bakabilirsiniz.

Gazete, dergi, kitap, antika, koleksiyonluk objeler dahil hobi, kitap kategorilerine uygun ürünleri satabilirsiniz. Tüm ürünlerin listesi için kitantik.com/inf/hangi-urunleri-listeleyebilirim bölümünü ziyaret edebilirsiniz.

İnternet yoluyla satılması yasak olan bütün ürünler yasak olduğu gibi özellikle çalıntı, tarihi eser vb. statüdeki ürünler satılamamaktadır. Listesi için buraya bakabilirsiniz.