Bir Fatura İle Başlayın.

Magento Entegrasyonu

Magento entegrasyonu ile Magento eticaret sitenizi ve tüm sanal mağazalarınızı tek panelden yönetin

Magento Entegrasyonu

Magento Entegrasyonu Nedir?

Magento entegrasyonu sipariş, fatura, kargo, muhasebe ve mesaj yönetimini tek ekrandan gerçekleştirmenize yardım eden e ticaret entegrasyonu çözümüdür. Aynı zamanda Magento altyapısına sahip e ticaret sitenizi hem pazar yerlerindeki mağazalarınız ile entegre edebilen hem de tüm operasyonel süreçleri tek çatı altında toplayan BirFatura yazılımıdır. Elektronik fatura kullanıcısı iseniz tüm siparişlerinizi manuel ya da otomatik faturalandırma kolaylığından yararlanabilirsiniz. Bu sayede sipariş veren ziyaretçilerinize e fatura ve e arşiv fatura göndermek kolaylaşır. Ayrıca anlaşmalı olduğunuz kargo firmasını da entegre ederek kargo barkodlarını ister fatura üzerine ister ayrı olarak otomatik yazdırabilirsiniz. E ticaret operasyonlarını yalnızca tek panelden yürütebilme ayrıcalığını siz de yaşayın!

Günlük Raporlama

Faturalandırılan satışlarınız ve giderlerinizi kayıt altına alarak ön muhasebe raporlarını alabilir, gelir-gider takibini yapabilirsiniz.

Çoklu Mağaza

BirFatura Magento entegrasyonu, aynı anda birden çok mağazayı yönetmenin en kolay yollarından biridir. 

Mutabakat Sistemi

Komisyon, gecikme veya temin edememe cezası, kargo kesintileri gibi pek çok kalemi doğru bir şekilde görebilir, net kar oranını pratik olarak hesaplarsınız.

Kargo Yönetimi

Anlaşma yaptığınız kargo şirketinin API kurulumunu yaparak kargo fişlerini yazdırma, kargo hareketleri, müşteriye bildirim özelliklerini kullanabilirsiniz.

Fatura Kesimi

Faturalarınızı gelen siparişlerinizin bilgileriyle ister otomatik isterseniz de manuel olarak saniyeler içerisinde faturalandırabilirsiniz.

Ürün Maskeleme

Faturada açık şekilde yazmasını istemediğiniz ürünlerde ise ürün maskeleme özelliğini aktifleştirmeniz yeterlidir.

Günlük Yedekleme

Sistem tüm bilgilerinizi yedekleyerek 10 yıl boyunca kayıt altında tutar. Tüm verilerinize kolayca ulaşabilirsiniz.

SMS Bildirimleri

Hizmet aldığınız SMS firmasını sisteme tanımlayarak müşterilerinize yapacağınız bildirimleri aynı panelden gerçekleştirme olanağı sunulur.

Magento Nedir?

Magento Türkiye ve diğer ülkelerde sık kullanılan e ticaret altyapılarından biridir. Çevrimiçi satış yapan işletmelere başarılı e ticaret yazılım çözümleri sunan Magento dünya üzerinde 250 binden fazla kullanıcısıyla kayda değer pazar payı ile öne çıkar. Daha düşük maliyetlerle online bir mağazaya sahip olmak isteyenlere elverişli altyapı desteği sağlar. Açık kaynaklı PHP yazılımdan oluşan Magento ücretsiz olarak sunulurken sanal pos kurma, ödeme yöntemleri, tasarım, tema gibi tüm unsurları ücretli eklenti olarak indirmeyi gerektirir. Küçük ve orta ölçekteki işletmeler için Magento Open Source, Magento Commerce olmak üzere iki ayrı opsiyonu bulunur. Ürün, kategori ve diğer tüm özellikleriyle ayrılabilen birden fazla mağaza açma imkanını da tanımasıyla oldukça avantajlı bir tercihtir. Magento uyumlu hosting ile kullanılması halinde sorunsuz çalışabilecek kapasiteye sahiptir.

Magento Entegrasyonu

Magento Entegrasyonu Nasıl Yapılır?

Magento web sitenizi dakikalar içerisinde BirFatura’ya entegre edebilirsiniz. Magento yönetim paneli ve BirFatura panelini iki ayrı pencerede açmak daha hızlı işlem yapmanıza yardımcı olur. Magento entegrasyon kurulumunu gerçekleştirmek için izlemeniz gereken adımlar sırasıyla aşağıdaki gibidir:

  1. Magento yönetim paneline giriş yaptıktan sonra sol taraftaki menüden Sistem → Entegrasyonlar sekmesine tıklayın.
  2. Açılan menüdeki Admin Activity başlığı altında yer alan Configuration kısmına giriş yapın. Yeni Entegrasyon bilgilerini gireceğiniz bu alana kırmızı yıldız ile işaretlenmiş e-mail ve şifre bilgilerinizi ekleyerek kaydedin.
  3. Oluşturduğunuz entegrasyonu düzenlemek için API bölümüne gidip yetki düzenlemesi yapabilir, bu sayede kaynak erişimini kısıtlayabilirsiniz.
  4. BirFatura Magento entegrasyon kurulumunun başarılı olduğundan emin olmak için siparişler, ürünler gibi size en gerekli olan APİ kaynaklarına erişimin açık olduğunu kontrol edin.
  5. Entegrasyon Bilgisi kısmındaki Access Token anahtarını ve Mağazalar → Web → BaseURLs kısmındaki Base URL bilgisini kaydedin.
  6. Son olarak diğer pencerede açmış olduğunuz BirFatura panelinden Ayarlar → Yeni Mağaza Ekle → Magento’yu seçip yukarıdaki bilgileri kopyalayın, kaydettikten sonra Magento entegrasyon kurulumu tamamlanmış olacaktır.

BirFatura ekibi olarak Magento entegrasyonu ve kurulum hakkında merak ettiğiniz tüm sorularınızı cevaplamak için yanınızdayız, [email protected] e posta adresimizden, 0850 303 32 96 numaralı telefon numaramızdan ve canlı destek yoluyla bize ulaşabilirsiniz.

Siz de Magento E-Ticaret Sitenizi BirFatura ile Bağlayın, Operasyon Takibini Kolaylaştırın

BirFatura Magento entegrasyonunun sunmuş olduğu avantajlardan yararlanmak için tek yapmanız gereken kullanıcı hesabı oluşturup, mağazanız ile entegre etmek. 30 gün boyunca ücretsiz test edin, memnun kalırsanız abone olun!

BirFatura Illustrasyon

Magento Hakkında Merak Ettiklerinize BirFatura'da Göz Atın

Açık kaynak kodlu eticaret yazılımı olan Magento C2C, B2B ve B2C satış modelleriyle ürün ya da hizmetlerini satışa sunan tüm işletmelere uygun bir plaftormdur. Web sitenizi kendiniz de oluşturabileceğiniz gibi Magento Türkiye ekibinden de destek alabilirsiniz. Daha uygun fiyatlı web sitesine sahip olmak isteyenlere avantajlı fırsatlar sunan şirketi tercih etmenin en büyük artılarından birkaçı mağazanızı hızlandırmaya yardım eden önbellekleme özelliği, küçük bir işletme olarak başlasanız dahi zamanla artan ihtiyaçlarınıza uygun şekillendirme olanağı, tek panelde birden fazla mağaza açıp ayırabilme ve yüksek performanstır.

Kuruluşunda Magento Inc. adıyla faaliyetlerini sürdüren şirketi 2018 yılında Adobe Inc. satın almıştır.

2008 senesinde kurulmuştur.

20 yıla yakın tecrübesiyle hizmet veren Magento yazılım şirketi dünyanın neredeyse her yerinde yüz binlerce kullanıcısı olan ve en başarılı platformlardan biridir. Sürekli olarak DDos saldırılarına karşı güvenlik önlemleri alan şirket oldukça güvenilir bir altyapı sunar. Ayrıca ek koruma eklentileri de yüklemeye imkan tanır.

Çevrimiçi satış yapmak isteyen her tür işletmeye uygundur.

Magento fiyat listesi seçilen modüle göre değişir. Kurulumu ücretsiz olan yazılım, temel e ticaret özelliklerini bulunduran eklentileri satın almanız dahilinde oldukça düşük maliyetli bir çözüm sunar.

Öncelikle bir hosting ve alan adı satın almanız gerekir. Ardından ücretsiz kaynak kodunu kendi sunucunuz içerisine yükleyip bir veri tabanı oluşturmalısınız. Bir e ticaret sitesinde olması gereken tüm özelliklerin bulunduğu eklentileri indirerek sitenizi tasarlayabilirsiniz.

Web sitenize gelen tüm siparişleri Magento entegrasyon panelinden faturalandırabilirsiniz. Dilerseniz her siparişin üzerinde bulunan Faturalandır seçeneğinden ya da toplu faturalandırma özelliğini aktifleştirerek yapabilirsiniz.

Açık kaynak kodu ücretsiz olmakla birlikte diğer tüm eklentiler ücretlidir.

Magento entegrasyonu, ücretli bir hizmet dahilindedir. Oldukça düşük fiyatlandırma politikası uygulanmakla birlikte sadece entegrasyon değil birçok özelliğin beraber kullanılabildiği göz önünde bulundurulduğunda ekonomik olduğu söylenebilir. Ayrıca BirFatura’nın Magento entegrasyonunu tercih etmeniz durumunda 30 günlük ücretsiz deneme imkanı sunulmasına ek olarak demo sona erdiğinde aylık, 6 aylık, yıllık ve 3 yıllık paketlerden birini seçebilir, KDV dahil fiyatlar ile abone olabilirsiniz.