Bir Fatura İle Başlayın.

Opencart Entegrasyonu

Opencart entegrasyonu ile Opencart altyapılı sitenizi ve tüm sanal mağazalarınızı tek panelden yönetin

Opencart Entegrasyonu

Opencart Entegrasyonu Nedir?

Opencart entegrasyonu sayesinde Opencart yazılıma sahip e ticaret web sitenizden yaptığınız satışlar BirFatura yazılımına otomatik işlenir, elektronik fatura kullanıcısı iseniz tüm siparişlerinizi manuel ya da otomatik faturalandırma kolaylığından yararlanabilirsiniz. Ayrıca anlaşmalı olduğunuz kargo firmasını da entegre ederek kargo barkodlarını ister fatura üzerine ister ayrı olarak otomatik yazdırabilirsiniz. E-ticaret operasyonlarını yalnızca tek panelden gerçekleştirme ayrıcalığını siz de yaşayın!

Günlük Raporlama

Faturalandırılan satışlarınız ve giderlerinizi kayıt altına alarak ön muhasebe raporlarını alabilir, gelir-gider takibini yapabilirsiniz.

Çoklu Mağaza

BirFatura Opencart entegrasyonu, aynı anda birden çok mağazayı yönetmenin en kolay yollarından biridir. 

Mutabakat Sistemi

Komisyon, gecikme veya temin edememe cezası, kargo kesintileri gibi pek çok kalemi doğru bir şekilde görebilir, net kar oranını pratik olarak hesaplarsınız.

Kargo Yönetimi

Anlaşma yaptığınız kargo şirketinin API kurulumunu yaparak kargo fişlerini yazdırma, kargo hareketleri, müşteriye bildirim özelliklerini kullanabilirsiniz.

Fatura Kesimi

Faturalarınızı gelen siparişlerinizin bilgileriyle ister otomatik isterseniz de manuel olarak saniyeler içerisinde faturalandırabilirsiniz.

Ürün Maskeleme

Faturada açık şekilde yazmasını istemediğiniz ürünlerde ise ürün maskeleme özelliğini aktifleştirmeniz yeterlidir.

Günlük Yedekleme

Sistem tüm bilgilerinizi yedekleyerek 10 yıl boyunca kayıt altında tutar. Tüm verilerinize kolayca ulaşabilirsiniz.

SMS Bildirimleri

Hizmet aldığınız SMS firmasını sisteme tanımlayarak müşterilerinize yapacağınız bildirimleri aynı panelden gerçekleştirme olanağı sunulur.

Opencart Nedir?

Dünyanın sık kullanılan ve en eski e ticaret çözümlerinden biri olan Opencart, açık kaynak kodlu tasarlanmış, php tabanlı ve MYSQL veri tabanlı e ticaret altyapısı firmasıdır. Yaklaşık 400 bin işletmenin web sitesinde tercih ettiği markanın, 14 bin kadar gelişmiş eklentisi aracılığıyla e ticarette ihtiyaç duyulan tüm özellikleri kullanıcı dostu tasarımla birleştirip hedef kitlenize daha iyi hizmet sunabilirsiniz. Açık kaynak kodlu yazılım olması sayesinde her zaman geliştirilebilir olan Opencart modülleri yazılım bilgisi olmayan kişilere de kolaylık sunar. Sağlıklı şekilde Opencart kurulumu gerçekleştirmek için download bölümünden eklentileri indirebilirsiniz. 

Opencart Entegrasyonu

Opencart Entegrasyonu Nasıl Yapılır?

Opencart API entegrasyonunu tamamlayarak dakikalar içerisinde Opencart entegrasyonunu kullanmaya başlayabilirsiniz. Başarılı kurulum işlemi için FileZilla programını indirmiş bilgisayarınıza olmanız gerekir. Opencart entegrasyonu kurulumunu anlatan videomuzu linki tıklayarak izleyebilirsiniz. İndirme tamamlandıktan sonra Opencart web sitenizi BirFatura ile entegre etmek için gereken adımlar sırasıyla aşağıdaki gibidir:

  1. BirFatura paneline giriş yapıp Ayarlar bölümünden Opencart mağaza ayarları sekmesine tıklayın ve açılan pencerede yer alan Opencart API modülünü indirip FileZilla FTP programını açın.
  2. Opencart e ticaret sitenize bağlanmak için FileZilla ekranında sunucu, kullanıcı adı ve parolasını girerek Bağlan tuşuna basın. Ardından indirilen modül içerisinde yer alan Upload klasöründeki içeriğin tamamını ana dizine gönderin.
  3. İşlem tamamlanınca Opencart yönetim panelinize giriş yapın, buradan Eklentiler sekmesindeki Modüller bölümüne tıklayın. Açılan modül listesi arasından Opencart Rest API’ye gelip Kur seçeneğine tıklayın.
  4. Karşınıza çıkan pencerede Rest Admin API Settings’yi seçtikten sonra Status → Enabled konumuna getirin ve Secret Key bilgisini girerek kaydedin.
  5. Son olarak BirFatura panelinden Ayarlar → Yeni Mağaza Ekle sekmesine tıklayıp penceredeki Mağaza Adı, API Şifresi, web sitenizin url’si ve Opencart versiyon bilgilerinizi girip kaydettiğinizde Opencart entegrasyon kurulumu tamamlanmış olacaktır.

 

BirFatura ekibi olarak Opencart entegrasyonu ve kurulum hakkında merak ettiğiniz tüm sorularınızı cevaplamak için yanınızdayız, [email protected] e posta adresimizden, 0850 303 32 96 numaralı telefon numaramızdan ve canlı destek yoluyla bize ulaşabilirsiniz.

Siz de Opencart E-Ticaret Sitenizi BirFatura ile Bağlayın, Operasyon Takibini Kolaylaştırın

BirFatura Opencart entegrasyonunun sunmuş olduğu avantajlardan yararlanmak için tek yapmanız gereken kullanıcı hesabı oluşturup, mağazanız ile entegre etmek. 30 gün boyunca ücretsiz test edin, memnun kalırsanız abone olun!

BirFatura Illustrasyon

Opencart Hakkında Merak Ettiklerinize BirFatura'da Göz Atın

Opencart dünya üzerinde 138 farklı ülkede popüler olan ve 900 binden fazla kullanıcısı olan e ticaret altyapısıdır. Oldukça pratik olan Opencart’ı kurmak için kullanıma hazır 14 bin eklenti arasından seçim yapıp markanın kendi web sitesinden yüklemek suretiyle kolaylıkla kullanılabilir. Uygun fiyatlı bir e ticaret çözümü olan Opencart e ticaret paketleri ve hosting hizmeti de sunar.

Daniel Kerr tarafından kurulmuştur.

Menşei İngiltere olan şirketin Hong Kong’ta da ofisi bulunur.

2005 senesinde kurulmuştur.

Açık kod yapısına sahip olmasına rağmen herhangi bir sakıncası olmayan bir sistemdir. Uygun fiyat avantajı küçük işletmelerin favorileri arasına girmesine öncülük etmiştir. Kurulum süreci sorunsuz bir şekilde yapılırsa olumsuz bir durum yaratmadığı sıklıkla ifade edilir.

Hem sunucu hem de yazılım kapasitesi bakımından e ticaret ile uğraşan küçük işletmelere daha uygun olduğu söylenebilir. Satışa sunduğunuz ürün sayısı bu noktada oldukça belirleyicidir. 100-1000 arasında ürün çeşitliliği olan web sitelerinde daha iyi performans gösterebilir.

Opencart site kurulumuna geçmeden önce dikkat edilmesi gereken en kritik noktalardan biri dosyaların güvenli bir kaynaktan indirilmesidir. Bu nedenle markanın web sitesini tercih etmek daha sağlıklı olur. Demo sürümünü test ederek de seçim yapabilirsiniz. Bununla birlikte kurulum öncesi iyi bir sunucu ve FTP programını da ihtiyaç vardır, örneğin FileZilla gibi programları indirebilirsiniz.

Eğer var olan bir sunucuya sahipseniz uygunluğunu kontrol etmeli, aksi durumda Opencart hosting de kurabilirsiniz. Ardından Opencart Türkçe son sürüm indirilip FTP programında açılarak Yeni Site butonundan işlem yapılmalıdır. Aynı zamanda hosting firmaları üzerinden de kurulum gerçekleştirilebilir.

BirFatura Opencart entegrasyonu kullanırken gelir gider takibinize ait ön muhasebe işlemlerini yapabilirsiniz. Firmanızın cari hesap takibini yapabilir, çek-senet ve kasa-banka ekleyebilir, aynı zamanda alış faturalarınızı da giderleştirebilirsiniz.

Firmanızın fatura tasarımını BirFatura yönetim paneline yükleyerek tüm faturalarınızı kişiselleştirebilirsiniz.

Web sitenize gelen tüm siparişleri Opencart entegrasyon panelinden faturalandırabilirsiniz. Dilerseniz her siparişin üzerinde bulunan Faturalandır seçeneğinden ya da toplu faturalandırma özelliğini aktifleştirerek yapabilirsiniz.

Ücretli bir hizmettir.

Opencart entegrasyonu, ücretli bir hizmet dahilindedir. Oldukça düşük fiyatlandırma politikası uygulanmakla birlikte sadece entegrasyon değil birçok özelliğin beraber kullanılabildiği göz önünde bulundurulduğunda ekonomik olduğu söylenebilir. Ayrıca BirFatura’nın Opencart entegrasyonunu tercih etmeniz durumunda 30 günlük ücretsiz deneme imkanı sunulmasına ek olarak demo sona erdiğinde aylık, 6 aylık, yıllık ve 3 yıllık paketlerden birini seçebilir, KDV dahil fiyatlarla abone olabilirsiniz.