Bir Fatura İle Başlayın.

Ozon Entegrasyonu

Ozon mağazanıza gelen siparişleri zamanında faturalandırın!

ozon entegrasyonu

Ozon Entegrasyonu Nedir?

Ozon satıcı hesabınızın iş takibini kolaylaştıran pazaryeri entegrasyonu çözümü Ozon entegrasyonu, e-ticaret platformlarında her siparişe fatura gönderiminin zorunlu tutulması sebebiyle her birini atlamadan ve zamanında faturalandırmanız adına yardımcılarınızdan biri olabilir. Bu noktada entegrasyon kullanmanın en önemli faydalarından biri olarak yeni ve tüm siparişleri kolaylıkla görüntülemeye ve her siparişe manuel ya da toplu fatura kesmenize destek sunar. Aynı zamanda e-fatura ya da e-arşiv fatura şeklinde faturaları elektronik ortamda iletebilme olanağına sahip olursunuz. Ayrıca anlaşmalı olduğunuz kargo firmasını da sisteme entegre ederek kargo barkodlarını ister ayrı olarak ister fatura üzerine yazdırabilirsiniz. Hem BirFatura’nın kullanımı hem de kurulumu kolay yönetim paneli sayesinde mağazanızı daha etkili yönetir ve zamandan tasarruf edersiniz.

Günlük Raporlama

Faturalandırılan satışlarınız ve giderlerinizi kayıt altına alarak ön muhasebe raporlarını alabilir, gelir-gider takibini yapabilirsiniz.

Çoklu Mağaza

BirFatura Ozon entegrasyonu aynı anda birden çok mağazayı yönetmenin en kolay yollarından biridir. 

Otomatik Fatura Yükleme

Mağaza siparişleriniz için kestiğiniz faturalar satıcı hesabına otomatik yüklenir.

Kargo Yönetimi

Anlaşma yaptığınız kargo şirketinin API kurulumunu yaparak kargo fişlerini yazdırma, kargo hareketleri, müşteriye bildirim özelliklerini kullanabilirsiniz.

Fatura Kesimi

Faturalarınızı gelen siparişlerinizin bilgileriyle ister otomatik isterseniz de manuel olarak saniyeler içerisinde faturalandırabilirsiniz.

Ürün Maskeleme

Faturada açık şekilde yazmasını istemediğiniz ürünlerde ise ürün maskeleme özelliğini aktifleştirmeniz yeterlidir.

Günlük Yedekleme

Sistem tüm bilgilerinizi yedekleyerek 10 yıl boyunca kayıt altında tutar. Tüm verilerinize kolayca ulaşabilirsiniz.

SMS Bildirimleri

Hizmet aldığınız SMS firmasını sisteme tanımlayarak müşterilerinize yapacağınız bildirimleri aynı panelden gerçekleştirme olanağı sunulur.

Ozon Pazaryeri Nedir?

Rusya merkezli bir e-ticaret pazar yeri olarak 1998’de kurulan Ozon, 2023’ün ortalalarında Türkiye pazarına da girerek, Türkiye’den Rusya’ya e-ticaret yapmak isteyen mağazalara satıcı olma imkanı tanıyor. Elektronikten dijital ürünlere kadar 28 ana ve yüzlerce alt kategoriden oluşan ürün çeşitliliği sayesinde markanıza kolaylıkla yer bulabileceğiniz bir online pazar yeri olarak sizleri bekliyor. Ozon.ru sitesinde de tıpkı diğer büyük e-ticaret platformlarında olduğu gibi mağaza açmak oldukça kısa sürerken Rusya’nın en popüler sitelerinden birinde markanızı ürünlerinizi son derece kalabalık ve hazır müşteri kitlesiyle buluşturmak da çok kolay.

Ozon Entegrasyonu Nasıl Yapılır?

Ozon entegrasyonunu mağazanıza bağlamak yalnızca birkaç dakikanızı alacaktır. Bunun için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

 

  • Ozon satıcı hesabını açın. Kullanıcı panelinizin sağ üst köşesindeki kullanıcı ikonuna tıklayarak “Ayarlar” bölümüne basın.
ozon-entegrasyonu-nasil-yapilir
  • Sol menüde yer alan “APİ Anahtarları” alanına tıkladıktan sonra açılan penceredeki Client ID bilgisini öğrenmelisiniz. Ardından hemen altındaki “Anahtar Oluştur” butonuna tıklayın.
ozon entegrasyonu2
  • Ardından APİ adını dilediğiniz bir isim yazar belirleyebilirsiniz. Ayrıca açılan roller üzerindeki “Admin” kutucuğunu işaretlemelisiniz.
ozon-entegrasyonu-kurulumu
  • “Erişim Anahtarı Oluşturuldu” penceresi karşınıza çıktığında artık oluşan APİ anahtarını görüntüleyebilirsiniz; sağ tarafındaki kopyalama ikonuna basarak kopyalayın.
ozon entegrasyonu api
  • Son oluşturulan APİ adı ve şifresini BirFatura panelindeki Ayarlar başlığı altındaki Mağaza Ayarları sekmesi ve açılan pazar yeri logoları arasından Ozon’nun logosunu seçtikten sonra sağ üst köşedeki “Yeni Mağaza Ekle” alanına basarak ilgili yerlere yapıştırıp kaydetmeniz yeterlidir.

BirFatura ekibi olarak Ozon entegrasyonu ve kurulum hakkında merak ettiğiniz tüm sorularınızı cevaplamak için yanınızdayız, [email protected] e posta adresi, 0850 303 32 96 numaralı telefon numarası ve canlı destek yoluyla bize ulaşabilirsiniz.

BirFatura Ozon Entegrasyonunun Kolaylıklarından Siz de Yararlanın!

Hiçbir ücret ödemeden, BirFaturanın avantajlarını tam 30 gün boyunca bizzat deneyimleyin. Memnun kalırsanız, abonelik işlemlerinizi başlatmak ve sizi mutlu müşterilerimiz arasında görmek için sadece bir telefon/mail uzaklığındayız.

BirFatura’nın sunmuş olduğu Ozon entegrasyon programıyla sipariş, fatura ve ön muhasebe işlemlerini tek panelden yönetme kolaylığından yararlanın.

BirFatura Illustrasyon

Ozon Global Türkiye Hakkında Merak Ettiklerinize Göz Atın

Aşağıdaki Ozon ile ilgili sıkça sorulan sorular bölümünü inceleyebilir, pazar yeri hakkında ve bu platformda mağaza açmak için ihtiyaç duyacağınız bilgilere erişebilirsiniz:

Ozon Rusya’da kurulmuştur.

İzmir, İstanbul, Antalya, Ankara başta olmak üzere Türkiye’deki 28 sipariş teslim noktasına siparişlerinizi teslim ederek Rusya’ya gönderebilirsiniz. Alıcı da seçtiği Rusya’daki teslimat noktalarından birinden siparişini alabilir.

Oldukça güvenilir olan platformun yıllık ciro tutarları son derece yüksek olmakla birlikte aylık 65 milyonluk aktif kullanıcıya sahiptir. Güvenle online mağaza açabilirsiniz.

Depo bilgisi paylaşılmamasına rağmen teslim alma noktalarını burayı tıklayarak görüntüleyebilirsiniz.

Şirketlerin mağaza açabilmesine ek olarak bireysel satıcılar da üye olarak satış yapabilir.

Ozon Seller

adresini tıkladıktan sonra telefon numaranızı yazarak üyelik hesabı oluşturma adımlarını izleyin. Mağazanız onaylandıktan sonra ürünlerini yükleyip lojistik seçeneklerini belirleyin. Siparişler gelmeye bu şekilde başlayacaktır.

Güncel komisyon oranlarına burayı tıklayarak ulaşabilirsiniz.