Bir Fatura İle Başlayın.

RGS Yazılım Entegrasyonu

RGS Yazılım entegrasyonu ile RGS Yazılım e-ticaret sitenizin kontrolü sizde olsun

RGS Yazılım Entegrasyonu

RGS Yazılım Entegrasyonu Nedir?

RGS Yazılım entegrasyonu; kargo, faturalama, sipariş takibi gibi operasyon işlerinin yanı sıra ön muhasebe tutma kolaylığı da sunan e-ticaret entegrasyonu çözümüdür. Bununla birlikte var olduğunuz diğer dijital platformları da bağlantılı hale getirmenizi sağlayan BirFatura yazılımıdır. E-ticaret siteniz, bulunduğunuz pazar yerlerine gelen siparişleri tek ekrandan görüntüleyebilir, zahmetsizce fatura kesebilirsiniz. Anlaşmalı olduğunuz kargo firmasını da sisteme tanımlayarak kargo barkodlarını hemen yazdırabilir, operasyonel iş yükünü azaltabilirsiniz. Ayrıca e arşiv ya da elektronik faturalarınızı alıcılarına hızla iletmiş olursunuz.

Günlük Raporlama

Faturalandırılan satışlarınız ve giderlerinizi kayıt altına alarak ön muhasebe raporlarını alabilir, gelir-gider takibini yapabilirsiniz.

Çoklu Mağaza

BirFatura RGS Yazılım entegrasyonu, aynı anda birden çok mağazayı yönetmenin en kolay yollarından biridir. 

Mutabakat Sistemi

Komisyon, gecikme veya temin edememe cezası, kargo kesintileri gibi pek çok kalemi doğru bir şekilde görebilir, net kar oranını pratik olarak hesaplarsınız.

Kargo Yönetimi

Anlaşma yaptığınız kargo şirketinin API kurulumunu yaparak kargo fişlerini yazdırma, kargo hareketleri, müşteriye bildirim özelliklerini kullanabilirsiniz.

Fatura Kesimi

Faturalarınızı gelen siparişlerinizin bilgileriyle ister otomatik isterseniz de manuel olarak saniyeler içerisinde faturalandırabilirsiniz.

Ürün Maskeleme

Faturada açık şekilde yazmasını istemediğiniz ürünlerde ise ürün maskeleme özelliğini aktifleştirmeniz yeterlidir.

Günlük Yedekleme

Sistem tüm bilgilerinizi yedekleyerek 10 yıl boyunca kayıt altında tutar. Tüm verilerinize kolayca ulaşabilirsiniz.

SMS Bildirimleri

Hizmet aldığınız SMS firmasını sisteme tanımlayarak müşterilerinize yapacağınız bildirimleri aynı panelden gerçekleştirme olanağı bulabilirsiniz.

RGS Yazılım Nedir?

Yaratıcı, genç ve dinamik bir ekibin ürünü olan RGS Yazılım, kullanıcı dostu tema, çeşitli entegrasyon seçenekleri, birçok farklı ödeme sistemiyle uyumluluk gibi özellikleriyle e-ticaret yazılımları arasında öne çıkar. B2C iş modeline sahip firmalara ek olarak, işletmeden işletmeye satış yapan B2B ve pazar yeri kurmak isteyenler için C2C projeleriyle değişen e-ticaret ihtiyaçlarını rahatlıkla karşılayabilir. Gelişmiş AR-GE ofisiyle sürekli kendini yenileyen marka hedeflerinize kolaylıkla adapte olabilir. Markanızı büyütürken kullanışlı, SEO dostu ve gelişmiş bir e-ticaret web sitesine sahip olmak dijital yüzünüz olan online mağazanıza gelen ziyaretçileriniz oldukça önemlidir, bu anlamda RGS Yazılım uygun tercihlerin başında gelir.

RGS Yazılım Entegrasyonu

RGS Yazılım Entegrasyonu Nasıl Yapılır?

BirFatura ile RGS Yazılım’ı entegre etmek oldukça kolaydır. RGS APİ bilgileri için RGS admin paneline girdikten sonra panelin sol tarafındaki Genel Ayarlar bölümünden Web Servis sekmesine tıklayın. “Web Servis Aktif” seçeneğini aktifleştirip Web Servis Kullanıcı Adı ve Şifresi kutucuğunu dilediğiniz değeri girerek kaydedin.

Faturalandırma işlemlerini ayarlamak için Genel Ayarlar > Seçenek > Sepet sayfasına gidin. Buradaki Hesaplama Sırası bölümündeki Kargo ve Ödeme Ücretleri KDV hesaplama sırasının, Toplam Tutar için olandan küçük olacak şekilde ayarlayın. Ardından BirFatura paneline gelerek Ayarlar > Mağaza Ayarları > RGS Yazılım > Düzenle kısmından Yeni Mağaza Ekle seçeneğine tıklayın, öncesinde oluşturmuş olduğunuz APİ kullanıcı adı, şifresi ve web sitenizin URL adresini girip kaydettiğinizde kurulum tamamlanmış olur. Sonrasında bazı ayarlamaları aşağıdaki gibi yapabilirsiniz:

  1. Görmek İstediğiniz Siparişlerin Durumu: Seçeneğini tıkladığınızda panelde görmek istediğiniz sipariş durumunu buradan seçebilirsiniz, tüm siparişleri veya yeni gelen işlem görmemiş siparişleri görmek istiyorum gibi. Bu listeye seçeneklerin gelmesi için “DOLDUR” butonuna tıklamanız gerekir.
  2. İskonto Türü:  Uygulayacağınız iskontonun ürün bazlı veya toplam tutar üzerinden hesaplamasını isterseniz bu alandan ayarlayabilirsiniz.
  3. Mağaza Açıklaması: Mağazanıza ait özel bir açıklamanız var ise ve faturalarınıza da bunu eklemek istiyorsanız bu alandan açıklama tanımlayabilirsiniz.
  4. Logo Yükle: Mağazanıza ait bir logonuz varsa bu alandan yükleyebilir, faturalarınızda gözükmesini sağlayabilirsiniz.
  5. TEST ET: Bütün işlemleri tamamladıktan sonra tıkladığınızda bağlantı kontrolü yapabilir, sorun yok ise “KAYDET” butonuna tıklayıp entegrasyonu tamamlayabilirsiniz.

BirFatura ekibi olarak RGS Yazılım entegrasyonu ve kurulum hakkında merak ettiğiniz tüm sorularınızı cevaplamak için yanınızdayız, [email protected] e posta adresimizden, 0850 303 32 96 numaralı telefon numaramızdan ve canlı destek yoluyla bize ulaşabilirsiniz.

Siz de RGS Yazılım E-Ticaret Sitenizi BirFatura ile Bağlayın, Operasyon Takibini Kolaylaştırın

BirFatura RGS Yazılım entegrasyonunun sağladığı avantajlardan yararlanmak için tek yapmanız gereken kullanıcı hesabı oluşturup, mağazanız ile entegre etmek. 30 gün boyunca ücretsiz test edin, memnun kalırsanız abone olun!

BirFatura Illustrasyon

RGS Yazılım Hakkında Merak Ettiklerinize BirFatura'da Göz Atın

RGS Yazılım ile ilgili sık sorulan soruları inceleyebilir, e-ticaret altyapısı için RGS Yazılım firmasını tercih etmek isterseniz ihtiyaç duyacağınız bilgilere erişebilirsiniz:

RGS Yazılım, B2B, B2C, e-ihracat ve C2C iş modellerine uygun e-ticaret altyapısı sağlayan teknoloji şirketidir. 

2005 yılında kurulmuştur.

Merkez ve destek ofisi İstanbul Üsküdar’da bulunan şirket AR-GE çalışmalarını Sivas Merkez’daki Teknokent’ten yürütür.

RGS yazılım 17 yıllık tecrübesiyle e-ticaret sektörünün şekil aldığı dönemlerden günümüze kadar güvenle gelmiştir. Devamlı geliştirdiği teknolojilerinin yanı sıra şık, kullanıcı dostu temaları ile ihtiyacınıza ve kurumsal kimliğinize uygun bir e-ticaret web sitesi sahibi olabilirsiniz. Bu anlamda RGS hakkında yorum yapan kullanıcıların görüşleri karar vermenize yardımcı olabilirken firmanın referanslar bölümünü de incelemeniz yaptıkları projeleri görmenizi sağlar.

RGS Yazılım e-ticaret paketleri arasından seçim yaptıktan sonra RGS Yazılım destek ekibi sitenizin kurulumunu yapmaktadır.

Uygun fiyatlandırma politikası uygulayan firmanın paketlerdeki özelliklere göre değişen fiyatları mevcuttur. Piyasadaki fiyatların üzerinde olmamakla birlikte taksitlendirme gibi kolaylıklar ile bütçenize uygun bir ödeme planı sunulacağından emin olabilirsiniz.