Bir Fatura İle Başlayın.

Shopier Entegrasyonu

Shopify mağazanızın kargo, fatura, ön muhasebe süreçlerini yönetirken aynı zamanda tüm online mağazalarınızı eklemenin kolaylığını yaşayın!

shopier entegrasyonu

Shopier Entegrasyonu Nedir?

Shopier entegrasyonu sipariş, fatura, kargo, muhasebe ve mesaj yönetimini tek ekrandan gerçekleştirmenize yardım eden e-ticaret entegrasyonu çözümüdür. Elektronik fatura kullanıcısı iseniz tüm siparişlerinizi manuel ya da otomatik faturalandırma kolaylığından yararlanabilirsiniz. Bu sayede sipariş veren ziyaretçilerinize e-fatura ve e-arşiv fatura göndermek kolaylaşır. Ayrıca anlaşmalı olduğunuz kargo firmasını da entegre ederek kargo barkodlarını ister fatura üzerine ister ayrı olarak otomatik yazdırabilirsiniz. e-Ticaret operasyonlarını yalnızca tek panelden yürütebilme ayrıcalığını siz de yaşayın!

Günlük Raporlama

Faturalandırılan satışlarınız ve giderlerinizi kayıt altına alarak ön muhasebe raporlarını alabilir, gelir-gider takibini yapabilirsiniz.

Çoklu Mağaza

BirFatura Shopier entegrasyonu, aynı anda birden çok mağazayı yönetmenin en kolay yollarından biridir. 

Otomatik Fatura Yükleme

Müşterilerinize kestiğiniz faturaları, yeniden Shopier hesabına yüklemenize gerek yoktur.

Kargo Yönetimi

Anlaşma yaptığınız kargo şirketinin API kurulumunu yaparak kargo fişlerini yazdırma, kargo hareketleri, müşteriye bildirim özelliklerini kullanabilirsiniz.

Fatura Kesimi

Faturalarınızı gelen siparişlerinizin bilgileriyle ister otomatik isterseniz de manuel olarak saniyeler içerisinde faturalandırabilirsiniz.

Ürün Maskeleme

Faturada açık şekilde yazmasını istemediğiniz ürünlerde ise ürün maskeleme özelliğini aktifleştirmeniz yeterlidir.

Günlük Yedekleme

Sistem tüm bilgilerinizi yedekleyerek 10 yıl boyunca kayıt altında tutar. Tüm verilerinize kolayca ulaşabilirsiniz.

SMS Bildirimleri

Hizmet aldığınız SMS firmasını sisteme tanımlayarak müşterilerinize yapacağınız bildirimleri aynı panelden gerçekleştirme olanağı sunulur.

Shopier Entegrasyonu Nasıl Kullanılır?

Shopier mağazanızı, BirFatura paneline bağlamak son derece kolaydır. Panele giriş yaptıktan sonra sol menüden AyarlarMağaza Ayarları sekmesine tıklayın. Shopier logosunun üzerine gelerek Düzenle→Yeni Mağaza Ekle simgesine gelip Shopier APİ bilgilerini bu alana yapıştırıp kaydetmeniz yeterlidir. Ardından siparişleriniz Siparişler sayfasına yansımaya başlayacaktır. Shopier hesabına giriş yaparak APİ bilgilerini öğrenebilirsiniz.

shopier entegrasyonu

Shopier Nedir?

Shopier, bireysel ve kurumsal kişilerin sanal dükkan açmalarına imkan tanıyan e-ticaret çözümüdür. Kişiler bir kullanıcı hesabı oluşturarak kolaylıkla kişisel mağazalarını açabilir ve tüm dünyaya markasını duyurabilir. Anlaşmalı kargo firması seçenekleriyle de maliyetleri kısmen de olsa düşürebildiğiniz kendi e-ticaret ekosistemini kurabilirsiniz. Ödeme altyapıları sayesinde müşterilerinizden rahatlıkla tahsilat aldıktan sonra vermiş olduğunu banka hesabına aktarır. Kişiselleştirebileceğiniz dükkan sayfasını oluşturduktan ve ürünlerini yükledikten sonra hemen satış yapmaya başlayabilirsiniz. Aynı zamanda hem sosyal medya hesaplarınıza, e-ticaret sitenize hem de diğer pazar yeri mağazalarınıza kolaylıkla bağlayabildiğiniz için her kanaldan müşterilerinize erişme imkanı bulabilirsiniz.

BirFatura ile Shopier Mağazanızın Operasyon Sürecini Aksatmayın

Shopier entegrasyonunu kurmak için tek yapmanız gereken ücretsiz kullanıcı hesabı oluşturup, gerekli ayarları yapmak!

BirFatura Illustrasyon

APİ bilgileri, entegrasyon kurulumunu yapmaya imkan tanıyan dijital verilerdir. BirFatura ile Shopier mağazalarını bağlamayı kolaylaştırır.

Shopier APİ bilgilerini öğrenmek için öncelikle Shopier hesabına giriş yapmalısınız. Ardından panelin sol tarafındaki menüde “Hesap Yönetimi” başlığı altındaki “Kişisel Erişim Anahtarı”na tıklayın. Açılan penceredeki “Anahtar Adı” kısmına kendi belirlediğiniz bir isim verin ve “Anahtar Oluştur” butonuna tıklayın. Size özel olarak üretilen APİ bilgisini kopyalayıp BirFatura panelindeki Shopier APİ kısmına yapıştırın.

2016’da kurulan Shopier bir Değer Teknoloji A.Ş markası olarak günümüzün e-ticaret hayatına başarıyla uyum sağlamıştır. Milyonlarca satıcı tarafından tercih edilen platform güvenli ödeme altyapısı ve kalitesiyle alıcı ve satıcılara hizmet etmektedir.

Vergi ödemesi yoktur.

Plaftorma üyelik tamamen ücretsiz olmakla birlikte, aylık üyelik ücreti, gizli ücretler, ürün başına listeleme ücreti vb. alınmaz. Yalnızca yapılan satış başına komisyon ücretleri alınır.

Evet komisyon almaktadır. Yurt dışı satışlarda işlem başına KDV hariç %3.99+0.49 TL, yurt içi satışlarda ise %2.99+0.49 TL ücret sipariş tutarı üzerinden kesilmektedir.

Mağaza açmak için yalnızca şirket olma şartı yoktur. Vergi mükellefi olmayan, yani tüketiciler de satış yapabilir.

Shopier web sitesine giriş yapıp üyelik hesabı oluşturun. Mağaza bilgilerini girdikten sonra sözleşmeyi okuyarak onaylayın. Ödeme ayarları ve İBAN bilgilerini girerek ürünlerinizi yükleyemeye başlayabilirsiniz.