Bir Fatura İle Başlayın.

ShopPHP Entegrasyonu

ShopPHP entegrasyonu ile ShopPHP altyapılı sitenizin kontrolü sizde olsun

ShopPHP Entegrasyonu

ShopPHP Entegrasyonu Nedir?

ShopPHP entegrasyonu; kargo, faturalama, sipariş takibi gibi operasyon işlerinin yanı sıra ön muhasebe tutma kolaylığı da sunan e-ticaret entegrasyonu çözümüdür. Bununla birlikte var olduğunuz diğer dijital platformları da bağlantılı hale getirmenizi sağlayan BirFatura yazılımıdır. E-ticaret siteniz, bulunduğunuz pazar yerlerine gelen siparişleri tek ekrandan görüntüleyebilir, zahmetsizce fatura kesebilirsiniz. Anlaşmalı olduğunuz kargo firmasını da sisteme tanımlayarak kargo barkodlarını hemen yazdırabilir, operasyonel iş yükünü azaltabilirsiniz. Ayrıca e arşiv ya da elektronik faturalarınızı alıcılarına hızla iletmiş olursunuz.

Günlük Raporlama

Faturalandırılan satışlarınız ve giderlerinizi kayıt altına alarak ön muhasebe raporlarını alabilir, gelir-gider takibini yapabilirsiniz.

Çoklu Mağaza

BirFatura ShopPHP entegrasyonu, aynı anda birden çok mağazayı yönetmenin en kolay yollarından biridir. 

Mutabakat Sistemi

Komisyon, gecikme veya temin edememe cezası, kargo kesintileri gibi pek çok kalemi doğru bir şekilde görebilir, net kar oranını pratik olarak hesaplarsınız.

Kargo Yönetimi

Anlaşma yaptığınız kargo şirketinin API kurulumunu yaparak kargo fişlerini yazdırma, kargo hareketleri, müşteriye bildirim özelliklerini kullanabilirsiniz.

Fatura Kesimi

Faturalarınızı gelen siparişlerinizin bilgileriyle ister otomatik isterseniz de manuel olarak saniyeler içerisinde faturalandırabilirsiniz.

Ürün Maskeleme

Faturada açık şekilde yazmasını istemediğiniz ürünlerde ise ürün maskeleme özelliğini aktifleştirmeniz yeterlidir.

Günlük Yedekleme

Sistem tüm bilgilerinizi yedekleyerek 10 yıl boyunca kayıt altında tutar. Tüm verilerinize kolayca ulaşabilirsiniz.

SMS Bildirimleri

Hizmet aldığınız SMS firmasını sisteme tanımlayarak müşterilerinize yapacağınız bildirimleri aynı panelden gerçekleştirme olanağı bulabilirsiniz.

ShopPHP Nedir?

Açık kaynaklı hazır e-ticaret yazılım firması olan ShopPHP, pek çok kullanışlı modülü sayesinde tüm eticaret ihtiyaçlarınıza çözüm sunar. Standart, XML, Pro 1 ve Pro 2 olmak üzere web sitesi kurmak isteyenlere dört ayrı alternatif olanağına sahiptir. Ayrıca web sitesi siparişiniz online olarak alındığı için ihtiyacınıza uygun tüm modül ve özellikleri sepetinize ekleyebilirsiniz.

ShopPHP Entegrasyonu

ShopPHP Entegrasyonu Nasıl Yapılır?

ShopPHP paneli ile BirFatura’yı entegre etmek için ShopPHP APİ bilgilerini bilmeniz gerekir. ShopPHP admin panelinden XML Çıktıları > XML Servisleri’ne girdikten sonra oradaki linki kopyalayın, ardından BirFatura panelinden Ayarlar > Mağaza Ayarları > ShopPHP > Düzenle Yeni Mağaza Ekle butonuna tıklayıp linki ve mağaza adını yazdığınız kurulum tamamlanmış olur. 

  1. Mağaza Açıklaması: Mağazanıza ait özel bir açıklamanız var ise ve faturalarınıza da bunu eklemek istiyorsanız bu alandan açıklama tanımlayabilirsiniz.
  2. İskonto ve İndirim KDV Hariç Fiyattan Hesaplansın: Sistemde varsayılan olarak iskonto ve indirim KDV dahil fiyattan hesaplanır. KDV hariç hesaplanması için bu alanı seçmelisiniz.
  3. Logo Yükle: Mağazanıza ait bir logonuz varsa bu alandan yükleyebilir, faturalarınızda gözükmesini sağlayabilirsiniz.
  4. TEST ET: Bütün işlemleri tamamladıktan sonra tıkladığınızda bağlantı kontrolü yapabilir, sorun yok ise “KAYDET” butonuna tıklayıp entegrasyonu tamamlayabilirsiniz.

BirFatura ekibi olarak ShopPHP entegrasyonu ve kurulum hakkında merak ettiğiniz tüm sorularınızı cevaplamak için yanınızdayız, [email protected] e posta adresimizden, 0850 303 32 96 numaralı telefon numaramızdan ve canlı destek yoluyla bize ulaşabilirsiniz.

Siz de ShopPHP Sitenizi BirFatura ile Bağlayın, Operasyon Takibini Kolaylaştırın

BirFatura ShopPHP entegrasyonunun sağladığı avantajlardan yararlanmak için tek yapmanız gereken kullanıcı hesabı oluşturup, mağazanız ile entegre etmek. 30 gün boyunca ücretsiz test edin, memnun kalırsanız abone olun!

BirFatura Illustrasyon

ShopPHP Hakkında Merak Ettiklerinize BirFatura'da Göz Atın

ShopPHP ile ilgili sık sorulan soruları inceleyebilir, e-ticaret altyapısı için ShopPHP firmasını tercih etmek isterseniz ihtiyaç duyacağınız bilgilere erişebilirsiniz:

Kiralık yazılım kategorisi olmaması sayesinde ShopPHP’yi kendi sunucunuzda bulundurabilirsiniz. Ayrıca ihtiyaç duyduğunuz özellikleri web sitesi üzerinden seçebilmeniz tamamen size gereken özellikleri kullanmanıza yardımcı olur. SEO yönetimi, canlı istatistikler, HTML/CSS şablonlar, satış-kupon desteği, pazar yeri, kargo modülleri, B2B-B2C seçeneği, detaylı ürün yönetimi gibi özellikleri barındırır.

İstanbul Selamiçeşme semtinden çalışmalarını sürdürür.

Oldukça uygun fiyatlar ve yıllık ödeme planı sunan firmada fiyatlar pakete göre değişiklik gösterir. ShopPHP e-ticaret paketleri bölümünden online sipariş oluşturabilir, demo uygulamasını denedikten sonra da kararınızı verebilirsiniz.