Bir Fatura İle Başlayın.

WHMCS Entegrasyonu

WHMCS entegrasyonu ile müşterilerinizin kontrolü sizde olsun

Whmcs Entegrasyonu

WHMCS Entegrasyonu Nedir?

WHMCS entegrasyonu; faturalama, sipariş takibi gibi operasyon işlerinin yanı sıra ön muhasebe tutma kolaylığı da sunan e-ticaret entegrasyonu çözümüdür. Bununla birlikte var olduğunuz diğer dijital platformları da bağlantılı hale getirmenizi sağlayan BirFatura yazılımıdır. Müşterilerinizin paket durumunu kolaylıkla görüntülerken aynı zamanda zahmetsizce e-fatura ve e-arşiv fatura düzenleyip onlara hemen iletebilirsiniz. 

Günlük Raporlama

Faturalandırılan satışlarınız ve giderlerinizi kayıt altına alarak ön muhasebe raporlarını alabilir, gelir-gider takibini yapabilirsiniz.

Çoklu Mağaza

BirFatura WHMCS entegrasyonu, aynı anda birden çok mağazayı yönetmenin en kolay yollarından biridir. 

Mutabakat Sistemi

Komisyon, gecikme veya temin edememe cezası, kargo kesintileri gibi pek çok kalemi doğru bir şekilde görebilir, net kar oranını pratik olarak hesaplarsınız.

Kargo Yönetimi

Anlaşma yaptığınız kargo şirketinin API kurulumunu yaparak kargo fişlerini yazdırma, kargo hareketleri, müşteriye bildirim özelliklerini kullanabilirsiniz.

Fatura Kesimi

Faturalarınızı gelen siparişlerinizin bilgileriyle ister otomatik isterseniz de manuel olarak saniyeler içerisinde faturalandırabilirsiniz.

Ürün Maskeleme

Faturada açık şekilde yazmasını istemediğiniz ürünlerde ise ürün maskeleme özelliğini aktifleştirmeniz yeterlidir.

Günlük Yedekleme

Sistem tüm bilgilerinizi yedekleyerek 10 yıl boyunca kayıt altında tutar. Tüm verilerinize kolayca ulaşabilirsiniz.

SMS Bildirimleri

Hizmet aldığınız SMS firmasını sisteme tanımlayarak müşterilerinize yapacağınız bildirimleri aynı panelden gerçekleştirme olanağı bulabilirsiniz.

WHMCS Nedir?

WHMCS, hosting firmaları için geliştirilmiş tam otomasyon sistemidir. Firmalar WHMCS lisansı satın alarak müşterilerine sağladıkları hosting paketleri, alan adı, SSL sertifikaları ve verdiği daha pek çok hizmetin yönetimini tek ekrandan yapabilir. Birçok modülü içerisinde barındıran WHMCS Amerikan menşei bir şirkettir, WHMCS Türkiye’nin de kurulmasıyla kullanıcıların web sitesinden satın alma işlemleri yapması çok daha kolaylaştırılmıştır.

Whmcs Entegrasyonu

WHMCS Entegrasyonu Nasıl Yapılır?

WHMCS ile BirFatura’yı entegre etme işlemine geçmeden önce sunucularınızın IP adreslerine erişimine izin vermeniz gerekir, sonrasında APİ hesabı oluşturabilirsiniz. APİ anahtarı almak için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

  1. WHMCS yönetim panelinden Kurulum > Genel Ayarlar > Güvenlik kısmına tıklayın. APİ IP Erişim Sınırlama bölümüne 85.99.120.46, 94.103.37.148, 94.103.37.151, 94.103.37.152, 185.96.170.227, 185.96.170.230, 185.96.170.231 IP adreslerimizi ekleyin.
  2. APİ Kimliklerini Yönet > APİ Rolü penceresinden APİ rolü oluşturup Role Management kısmından izinleri yönetebilirsiniz. Ardından APİ İd ve APİ Secret Key bilgilerini oluşturun.
  3. Son olarak BirFatura panelinden Ayarlar > Mağaza Ayarları > WHMCS > Düzenle kısmından Yeni Mağaza Ekle’ye tıkladığınızda açılan pencereye bu bilgileri girip kaydettikten sonra kurulum tamamlanmış olur.

BirFatura ekibi olarak entegrasyon ve kurulum hakkında merak ettiğiniz tüm sorularınızı cevaplamak için yanınızdayız, [email protected] e posta adresimizden, 0850 303 32 96 numaralı telefon numaramızdan ve canlı destek yoluyla bize ulaşabilirsiniz.

Siz de WHMCS Yönetim Panelini BirFatura ile Bağlayın, Operasyon Takibini Kolaylaştırın

BirFatura WHMCS entegrasyonunun sağladığı avantajlardan yararlanmak için tek yapmanız gereken kullanıcı hesabı oluşturup, mağazanız ile entegre etmek. 30 gün boyunca ücretsiz test edin, memnun kalırsanız abone olun!

BirFatura Illustrasyon

WHMCS Hakkında Merak Ettiklerinize BirFatura'da Göz Atın

WHMCS ile ilgili sık sorulan soruları inceleyebilir, e-ticaret altyapısı için firmayı tercih etmek isterseniz ihtiyaç duyacağınız bilgilere erişebilirsiniz:

Dünya üzerinde yaklaşık 200 ülkede 400 binin üzerinde web hosting firması tarafından kullanılan otomasyon sistemi şeklinde tanımlanabilir. Web sitenizden alan adı tescili, yenileme, SSL gibi hizmetler sunuyorsanız her müşterinizin paket yenileme tarihinin gelip gelmediğini görerek ödeme alabilir, onlara bildirim gönderebilirsiniz. Pek çok kullanışlı özellik modüller başlığı altında satışa sunulur. WHMCS temaları ve lisanslarını da ayrıca satın alarak kullanmaya başlayabilirsiniz.

WHMCS, Web Host Manager Complete Solution kelimelerinin baş harflerinden oluşur.

WHMCS 2003 yılında kurulmuştur. WHMCS Türkiye ise 2020 yılında faaliyete geçmiştir.

WHMCS kurulumu için [email protected] e-posta adresinden yardım talep edebilirsiniz.