Bir Fatura İle Başlayın.

Trendyol Entegrasyonu

BirFatura’nın Trendyol Entegrasyonu ile Trendyol Mağazanızı Hızlı ve Kolay Bağlayın, İş Yükünüzü Azaltın!

trendyol entegrasyonu

Trendyol Entegrasyonu Nedir?

Trendyol entegrasyon API servisleri aracılığıyla online satış yapılan 1 veya daha çok pazaryeri mağazası ve e ticaret web sitesini birbirine bağlayabilen sistemdir. Otomatik faturalandırma, gelen siparişlerin çekilmesi, kargo, müşteri soruları, SMS gönderimi gibi pek çok işlemin tek yönetim panelinden pratik şekilde gerçekleşmesini sağlar. Trendyol Mutabakat özelliği sayesinde, tüm kesintilerin takibini yapmanız oldukça kolaylaşır.

BirFatura Trendyol Entegrasyonu Özellikleri

Günlük Raporlama

Faturalandırılan satışlarınız ve giderlerinizi kayıt altına alarak ön muhasebe raporlarını alabilir, gelir-gider takibini yapabilirsiniz.

Çoklu Mağaza

BirFatura Trendyol entegrasyonu aynı anda birden çok mağazayı yönetmenin en kolay yollarından biridir. 

Mutabakat Sistemi

Komisyon, gecikme veya temin edememe cezası, kargo kesintileri gibi pek çok kalemi doğru bir şekilde görebilir, net kar oranını pratik olarak hesaplarsınız.

Kargo Yönetimi

Anlaşma yaptığınız kargo şirketinin API kurulumunu yaparak kargo fişlerini yazdırma, kargo hareketleri, müşteriye bildirim özelliklerini kullanabilirsiniz.

Fatura Kesimi

Faturalarınızı gelen siparişlerinizin bilgileriyle ister otomatik isterseniz de manuel olarak saniyeler içerisinde faturalandırabilirsiniz.

Ürün Maskeleme

Faturada açık şekilde yazmasını istemediğiniz ürünlerde ise ürün maskeleme özelliğini aktifleştirmeniz yeterlidir.

Günlük Yedekleme

Sistem tüm bilgilerinizi yedekleyerek 10 yıl boyunca kayıt altında tutar. Tüm verilerinize kolayca ulaşabilirsiniz.

SMS Bildirimleri

Hizmet aldığınız SMS firmasını sisteme tanımlayarak müşterilerinize yapacağınız bildirimleri aynı panelden gerçekleştirme olanağı sunulur.

Trendyol Entegrasyonu Kullanmanın Avantajları

Türkiye’nin en büyük pazaryeri ve e ticaret sitesi olma yolunda ilerleyen Trendyol’da ürün satmak her geçen gün biraz daha yüksek kar getiren bir platform haline geliyor. Milyonlarca satıcı ürünlerini hızlıca yükleyerek hemen satış yapma fırsatı bulabiliyor. Durum böyle olunca kişisel verilerin korunmasına ve müşteri memnuniyetine bir hayli önem veren platformda her siparişin operasyon süreçlerinin dikkatle yürütülmesi gerekiyor.

Dolayısıyla marka itibarını ve mağazanıza duyulan güveni artırmak için alınan siparişin faturalandırılmasından gönderim aşamasına kadar hiçbir detayı atlamamak kayda değer büyüme göstermek adına önem teşkil ediyor. Trendyol entegrasyonu kullanmak platformun ayrıcalıklarından yararlanmak bakımından pek çok özelliğin etkili kullanılmasına imkan tanır. Trendyol ile tamamen uyumlu entegrasyon hizmetimiz sayesinde tüm Trendyol pazaryeri satış süreçleri tek panelde toplanır.

trendyol entegrasyonu

Trendyol Entegrasyonu Nasıl Yapılır?

Trendyol hesabınıza giriş yaparak ID bilgilerinizi öğrendikten sonra dakikalar içerisinde kurulumu tamamlayabilirsiniz.

Ayarlar → Mağaza Ayarları ayarları menüsünü takip ederek gerekli alanları eksiksiz bir şekilde doldurduğunuza emin olunuz.

Düzenle → Yeni Mağaza Ekle adımlarını takip ederek, Hepsiburada mağaza entegrasyon işleminizi başlatınız.

Mağazanıza gelen siparişlerinizi otomatik olarak panelimize çekebilmemiz için mağazanızın kimlik bilgilerini eksiksiz ve doğru bir şekilde gerekli alanlara giriniz.  İşlemler tamamlandıktan sonra artık mağazanız BirFatura.com paneline başarıyla bağlanmış olacak.

BirFatura ekibi olarak Trendyol entegrasyonu ve kurulum hakkında merak ettiğiniz tüm sorularınızı cevaplamak için yanınızdayız, [email protected] e posta adresi, 0850 303 32 96 numaralı telefon numarası ve canlı destek yoluyla bize ulaşabilirsiniz.

Trendyol Entegrasyonunu BirFatura Farkıyla Hemen Kullanmaya Başlayın

Hiçbir ücret ödemeden, BirFaturanın avantajlarını tam 30 gün boyunca bizzat deneyimleyin. Memnun kalırsanız, abonelik işlemlerinizi başlatmak ve sizi mutlu müşterilerimiz arasında görmek için sadece bir telefon/mail uzaklığındayız.

BirFatura’nın sunmuş olduğu Trendyol entegrasyon programıyla sipariş, fatura ve ön muhasebe işlemlerini tek panelden yönetme kolaylığından yararlanın.

BirFatura Illustrasyon

Trendyol ile İlgili Merak Ettiklerinize BirFatura’da Göz Atın

Dünyanın önde gelen e ticaret siteleri arasına girmeyi başaran ve Türkiye’de önemli bir ticaret payına sahip pazar yeri sistemiyle çalışan şirkettir. 

Trendyol kim kurdu, markası kime ait diye yapılan araştırmalarda CEO ve kurucu Demet Mutlu olarak geçmektedir. 

Çoklu yatırım ortaklığı ile yoluna devam eden şirketin hisselerinin büyük çoğunluğu Çinli online sipariş şirketi Alibaba Group’a aittir.

2010 yılında kurulduğu kayıtlara geçmiştir.

Merkezi İstanbul’da Trendyol Kampüs olarak geçen yerleşkededir. Bununla birlikte Almanya’da bir merkezi daha bulunan şirketin Ankara, Kocaeli, İzmir, Tuzla, Lüksemburg ve Amsterdam’da da şubeleri bulunmaktadır.

Hem ürünlerini satışa sunan işletmeler hem de tüketiciler için en güvenilir platformlar arasında yer almaktadır. 2021 yılının HSBC Küresel Araştırma Birimi verilerine göre Türkiye’nin e ticaret payının %27 gibi büyük bir kısmını elinde bulundurmakla birlikte müşteri memnuniyetine oldukça önem veren kuruluşlar arasında yer alıyor.

260 binden fazla aktif satıcının bulunduğu internet sitesinde 30 milyonun üzerinde aktif kullanıcı olduğu da kayda geçmiştir. Avrupa’da 27 ülkeye teslimat olanağı bulunan platformun, bu rakamların katlanarak büyüdüğü müşteri potansiyeli hesaba katıldığında karlı e ticaret yapılabilecek en uygun seçenekler arasında yer alıyor. Kadın girişimcilere destek vermesinin yanı sıra her siparişten bir miktar komisyon alınır. Doğru stratejiyi uygulayıp güvenli satıcı konumuna gelmenin gerekliliklerini yerine getirdiğiniz sürece ciddi gelir elde etmeniz mümkündür.

İki şekilde gelir sağlayabilirsiniz. Bunlar ürün satışı ve işbirliği yapma yöntemleridir. Markanıza ait ürünleri duyurmak ya da başka markaların ürünlerini platform üzerinden sanal mağaza açarak satışa sunmanız gerekir.

Pazaryeri alanı oldukça geniş kategori seçeneği içerisindeki ürünlerin satış yolu açıktır. Buna ek olarak son yıllarda emlak, yemek, market ürünleri gibi farklı özellikler eklenmiştir. Satışına izin verilen kategoriler ise şöyledir:

  • Giyim ürünleri,
  • Süpermarket kategorileri,
  • Mobilya ve yaşam ürünleri,
  • Besin takviyeleri,
  • Ayakkabı, çanta, aksesuar,
  • Kozmetik
  • Spor-outdoor
  • Elektronik
  • Saat

Mağaza açmak için öncelikle şahıs şirketi ya da diğer şirket türlerinden birine sahip olma gerekliliği vardır. Ardından partner.trendyol.com/onboarding/satici-formu adresinden giriş yaparak satıcı formunu doldurmanız istenir. İstenen bilgileri gerekli yerlere girdikten sonra başvuru talebiniz işleme alınır. Başvurunuz onaylanınca satışa başlamanız için kullanıcı hesabınıza bazı belgeleri eksiksiz yüklemeniz gereklidir. Bu belgeler; vergi levhası, varsa faaliyet belgesi, bilgi formu, imza sirküleri ve ticaret sicili gazetesidir. Bunun yanı sıra e fatura veya e arşive geçilmelidir.

Mağaza açmak için hiçbir ücret talep edilmemektedir.

Trendyol pazaryerinde satış yapan tüm mağazaların Trendyol entegrasyon firmaları tarafından sunulan özel yazılımlar aracılığıyla sipariş, müşteri bilgisi, kargo, stok, fiyat, ürün aktarımı gibi birçok özelliği daha pratik biçimde yönetebilecekleri sistemlerdir.

Trendyol entegrasyon programlarını kullanabilmek için öncesinde Trendyol ile API entegrasyonunu tamamlamış olmak gerekir. Trendyol Partner panelinden mağaza profiline tıkladıktan sonra Hesap Bilgilerim → Entegrasyon Bilgilerim sekmesine giriş yapılır. Buradan satıcı ID, satıcı adı, API kullanıcı adı ve şifresinden oluşan API bilgilerini abonesi olduğunuz yazılıma girmek yeterlidir.

Platform üzerinde mağaza açmış olan tüm işletmeler ve internet sitesiyle Trendyol mağazasını entegre etmek isteyenler kullanabilir.

Trendyol entegrasyonları genellikle ücretlidir. Oldukça düşük fiyatlandırma politikası uygulanmakla birlikte sadece entegrasyon değil birçok özelliğin beraber kullanılabildiği göz önünde bulundurulduğunda uygun olduğu söylenebilir. Ayrıca BirFatura’nın Trendyol entegrasyonu ile çalışmanız durumunda 30 günlük ücretsiz deneme imkanı sunulmakla birlikte demo sona erdiğinde aylık, 6 aylık, yıllık ve 3 yıllık paketlerden birini seçebilir, aylık KDV dahil fiyatlarla abone olabilirsiniz.

Trendyol’un satıcıları için elektronik fatura düzenlemelerini sağlayan sistemdir. Trendyol e faturam kullanarak hem Trendyol hem de diğer pazaryerleri için fatura düzenleyebilirsiniz. Ancak sadece Trendyol’daki siparişlere otomatik iletebilir, diğer pazaryerlerine fatura kestikten sonra manuel gönderim yapabilirsiniz. BirFatura’nın Trendyol entegrasyonu ile panele tanımladığınız farklı mağazalardaki siparişlerinizin faturalarını da otomatik gönderebilirsiniz.